Remigiusz Pik
Fot. Facebook Remigiusz Pika
POŻEGNANIE

Nie żyje gwiazdor disco polo Remigiusz Pik. 54-latek przegrał walkę z rakiem

Dziś odbędzie się pogrzeb muzyka

Rafał Kowalski 29 czerwca 2020 11:28
Remigiusz Pik
Fot. Facebook Remigiusz Pika

Dwudziestego piątego czerwca, w czwartek, odszedł Remigiusz Pik. 54-letni wokalista disco polo i miłośnik szant przegrał walkę z nowotworem. Muzyka pożegnali we wzruszających komentarzach wielbiciele jego zespołów – REM FAZA i Shantymen. Znane są już szczegóły pogrzebu.

Remigiusz Pik – przyczyna śmierci, data i miejsce ostatniego pożegnania

W piątek na Facebooku grupy Szantymen pojawiło się przykre oświadczenie. „Mamy smutną wiadomość dla naszych przyjaciół. Niestety, jeden z nas, szantymen z szantymenów, właśnie odpłynął do Hilo. Remigiusz Pik, 1966-2020. Zabrał ze sobą w ostatni rejs swoją gitarę basową, wieczny uśmiech, wesołe historie i setki piosenek, które grały my cały czas za uchem. A nam zostaje go godnie pożegnać, tu na lądzie. Pomyślnych wiatrów gdzieś tam, Remku!”, napisali przedstawiciele kapeli i dodali, gdzie i kiedy nastąpi pożegnanie przyjaciela. „Pogrzeb Remka odbędzie się w poniedziałek, 29 czerwca o godz. 15:00 w Kościele Parafialnym w Firleju”, poinformowano.

W komentarzach fani wokalisty wspominali go w ciepłych słowach. „Byłeś dla nas prawdziwym przyjacielem. Zawsze kiedy przyjeżdżałeś do nas bardzo się cieszyliśmy. Rozpromieniałeś nasz dom radością i pozytywną energią, brałeś gitarę i swoją czarodziejska ręką puszczałeś struny gitary w ruch. Byliśmy tak zafascynowani jak bawiłeś się muzyką cały czas mieliśmy nadzieję, że znowu otworzą się drzwi naszego domu i znowu staniesz w nich z tym swoim czarującym uśmiechem…”; „Zięć Remka przytoczył Jego słowa: "Życie jest jak uczta i trzeba po prostu kiedyś odejść od stołu". Jakże mądre słowa. Powinny wejść do kanonu złotych myśli. Dobranoc, Kolego”, to tylko niektóre z wpisów, które znaleźliśmy w sieci.

Rodzinie i bliskim autora hitów To przez Ewę, Laleczko mała i Oczy twoje rozmarzone wysyłamy wyrazy współczucia. 

Remigiusz Pik
Fot. Facebook Remigiusz Pika

Opublikowany przez Remigiusza Pika Piątek, 19 października 2012

Mamy smutną wiadomość na naszych przyjaciół. Niestety, jeden z nas, szantymen z szantymenów, właśnie odpłynął do Hilo....

Opublikowany przez Shantymen Piątek, 26 czerwca 2020

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.