O NIEJ JEST GŁOŚNO

Mimo zaledwie 17 lat, już podbija listy przebojów! Kim jest Natalia Zastępa?

Finalistka „The Voice Kids” i „The Voice of Poland” wystąpi dzisiaj w Sopocie

Konrad Szczęsny 16 sierpnia 2019 17:15

Mimo młodego wieku, jej wrażliwość muzyczna robi wielkie wrażenie. Natalia Zastępa szerszej publiczności dała się poznać w zeszłym roku, gdy najpierw wystąpiła w pierwszej polskiej edycji The Voice Kids a jesienią... wzięła udział w 9. edycji The Voice of Poland, gdzie dotarła do ścisłego finału! Kim jest, czym się zajmuje i co inspiruje ją na co dzień?

Natalia Zastępa: skąd pochodzi, wykształcenie, The Voice Kids i The Voice of Poland

Przyszła na świat 28 maja 2002 roku w Krapkowicach w województwie opolskim. W tym roku skończyła 17 lat. Od dziecka wykazywała zdolności i zainteresowania muzyczne oraz wokalne. Nic dziwnego, że pierwsze lekcje śpiewu zaczęła pobierać już w wieku 8 lat. 

Dwa lata później, w 2012 roku, wzięła udział w pierwszym konkursie wokalnym, w którym wykonała utwór Co mi Panie dasz z repertuaru Bajmu. W jury zasiadała wówczas sama Elżbieta Zapendowska, która od razu dostrzegła wielki talent Natalii Zastępy. Nic dziwnego, że pierwsza nagroda trafiła właśnie do niej. Dostała jedno zalecenie: miała pracować w pocie czoła, by osiągnąć sukces. I wzięła to sobie głęboko do serca.

Już rok później po raz pierwszy stanęła na deskach opolskiego amfiteatru. Marzyła, że któregoś dnia wystąpi w którymś z konkursów, organizowanych w ramach Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

„To miejsce zrobiło na mnie niesamowite wrażenie, co roku oglądałam festiwal w Opolu i marzyłam, żeby wystąpić kiedyś podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki...Nie sądziłam, że wydarzy się to tak szybko... Warto marzyć i dążyć do wyznaczonych sobie celów”, wspominała w czerwcu na Instagramie.

Dwa miejsca ważne na mapie jej muzycznej edukacji to Dom Kultury w Krapkowicach i Jazz Centrum w Opolu. To właśnie tam kształciła swój wokal. Obecnie robi to we wrocławskim Laboratorium Śpiewu i Mowy.

Ukończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia, obecnie uczęszcza do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr V w Opolu, do klasy o profilu humanistycznym.

W pierwszej polskiej edycji The Voice Kids zachwyciła jurorów w trakcie przesłuchań w ciemno swoją interpretacją utworu Sii Titanium. Odwrócili się wszyscy, jednak ona wybrała Edytę Górniak. Dotarła aż do finału widowiska.

Pół roku później pojawiła się natomiast na przesłuchaniach do... 9. edycji The Voice of Poland! Brawurowo wykonała utwór Skyfall z repertuaru Adele i trafiła do drużyny Michała Szpaka. Jak mówiła, była na jego koncercie dwa razy i każdorazowo wbijał ją w ziemię. To on też nauczył ją dystansu do show-biznesu i podążania własną ścieżką, by realizować marzenia. Przez kolejne etapy show przechodziła jak burza. Dotarła aż do ścisłego finału i ustąpiła w nim jedynie Marcinowi Sójce. Wówczas wykonała m.in. swój debiutancki singiel Za późno, który nad Wisłą stał się sporym hitem. Do tej pory w serwisie Youtube teledysk odtworzono ponad 5 milionów razy. Nic dziwnego: niski, hipnotyzujący i nad wyraz dojrzały głos Natalii w połączeniu z nowoczesnym brzmieniem i tekstem o nieszczęśliwej miłości to gotowa recepta na sukces.

Natalia Zastępa: drugi singiel, występ w Opolu, muzyczne wzorce

W 2019 roku wzięła udział w konkursie Debiutów w ramach festiwalu w Opolu, zatem spełniło się jedno z jej wielkich marzeń. Z kolei 25 czerwca miała miejsce premiera jej drugiego singla - Nie żałuję. Propozycja świetnie radzi sobie w rozgłośniach radiowych i dzięki niej Natalia wciąż nie daje o sobie zapomnieć publiczności!

Do swoich muzycznych wzorców zalicza m.in. Beatę Kozidrak, Celine Dion, Pink Floyd czy Coldplay. Świetnie odnajduje się w różnych stylistykach, ale wydaje się, że w duszy gra jej alternatywa i rock. Jej współpracownicy zgodnie podkreślają, że to niezwykle utalentowana, ambitna i skromna osoba, która wie, czego chce, ale nie dąży po trupach do celu. Idzie swoją drogą i stara się konsekwentnie realizować marzenia.

Natalia Zastępa: rodzina, hobby, wiara

Jest mocno przywiązana do swoich bliskich, szczególna relacja łączy ją z siostrą. Co ciekawe, w wolnym czasie pasjonuje się m.in... piłką nożną! I dobrze radzi sobie na boisku, podobno najlepiej w roli napastnika.

Prowadzi także warsztaty artystyczne dla osób, które są chore na Alzheimera.

Natalia deklaruje się jako osoba wierząca. W galerii możesz zobaczyć jej zdjęcia  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.