Fot. VIPHOTO/East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Co słychać u Marcina Sójki z The Voice of Poland? Zwycięzca programu wraca wkrótce na scenę!

Był zdecydowanym faworytem widzów!

Konrad Szczęsny 5 maja 2022 07:51
Fot. VIPHOTO/East News

To on zwyciężył w dziewiątej edycji The Voice of Poland. Marcin Sójka nie miał sobie równych i w ścisłym finale pokonał Natalią Zastępę, podopieczną Michała Szpaka. Absolutny faworyt widzów wraca niedługo na scenę oraz wyda nową piosenkę! Co przyszykował dla fanów zwycięzca 9. edycji programu?

Kim jest Marcin Sójka, zwycięzca The Voice of Poland 9?

Marcin Sójka jest osobą, która do tej pory nie miała zbyt wiele wspólnego z show-biznesem. W trakcie Przesłuchań w ciemno wykonał utwór Czas nas uczy pogody z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej, jedną z ulubionych piosenek Michała Szpaka. Trenerzy byli pod ogromnym wrażeniem jego umiejętności (obróciły się wszystkie cztery fotele) i podkreślili, że brzmi absolutnie światowo i ma niebywały wokalny warsztat. Wtedy też podjął on decyzję, że dołączy do drużyny Patrycji Markowskiej.  Jak okazało się później, był to strzał w dziesiątkę.

W dalszych etapach programu wykonywał takie przeboje, jak Sen o Warszawie z repertuaru Czesława Niemena (bitwy), Have I told you lately that i love tou Roda Stewarta (nokaut), zaś w odcinkach na żywo sięgnął m.in. po utwory To Love Somebody Michaela Boltona oraz Niewiele Ci mogę Dać grupy Perfectu.

Czytaj także: Eurowizja 2022: Krystian Ochman jest już po pierwszej próbie w Turynie

„Można się w tobie naprawdę zakochać. Jesteś idealnie naoliwioną maszyną do śpiewania. Łączysz wielką wrażliwość, wzruszenie i niesamowitą technikę. Jestem zaszczycona, że mam cię w swojej drużynie”, mówiła o nim ze łzami w oczach Patrycja Markowska.

W finale zaśpiewał No ordinary love Sade (w duecie z trenerką), a także Who wants live forever z repertuaru Queen, jak również  Małe tęsknoty Krystyny Prońko.

Marcin Sójka zwyciężył dziewiątą edycję The Voice of Poland, wygrywając 50 tysięcy złotych oraz kontrakt z wytwórnią Universal Music Poland.

Kim jest Marcin Sójka? Żona, rodzina, dzieci

Marcin Sójka mieszka w Siedlcach, ma 32 lata. Z muzyką związany jest od najmłodszych lat, grywał również w teatrach. Jest pracownikiem Centrum Kultury i Sztuki w rodzinnym mieście na stanowisku realizatora dźwięku. Współpracuje także z Siedlecką Orkiestrą Wojskową.

W wolnych chwilach zgłębia tajniki kulinariów, czyta kryminały oraz książki o tematyce fantasy. Do muzycznych idoli Marcina Sójki należy przede wszystkim Zbigniew Wodecki (wokalista uważa go za swój autorytet), jednak 32-latek podkreśla, że chce obrać własną artystyczną ścieżkę i nie zamierza nikogo naśladować. Za najważniejsze w muzyce uważa podążanie za głosem serca i szczery przekaz. Ma żonę oraz przyjaciół, którzy wspierają go w każdej podejmowanej inicjatywie.

Marcin Sójki, zadebiutował z singlem Zaskakuj mnie, który wykonał w trakcie finału The Voice of Poland. A już za parę dni powróci z nowym utworem!

Marcin Sójka, finałowy odcinek 9. edycji programu The Voice of Poland, 1.12.2018
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Marcin Sójka, finałowy odcinek 9. edycji programu The Voice of Poland, 1.12.2018

Marcin Sójka powraca na scenę

Już 5 kwietnia Marcin Sójka wyda nową piosenkę, będącą przedsmakiem nadchodzącego albumu polskiego piosenkarza. „Jeden raz to utwór o tym, że czasem trzeba wyrwać się od codzienności, obowiązków i rutyny, żeby choć na chwile dać się ponieść i zaszaleć. To piosenka przepełniona pozytywną energią. Wiosenny klimat singla oddaje klip zrealizowany na łonie natury. Marcinowi towarzyszą w nim dwie piękne panie i stylowe auto.  Utwór jest zapowiedzią nowego albumu Marcina Sójki. Ten zaś ukaże się jesienią 2022 roku", czytamy w informacji prasowej.

Czekamy z niecierpliwością na nowe wydanie!  

Sprawdź również: Andrzej Piaseczny wróci do „Tańca z Gwiazdami" jako tancerz? Jasna deklaracja artysty!

Fot. materiały promocyjne

Fot. Wanessa Kaczmarek

Fot. Piotr Porębski

Fot. Piotr Porębski

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.