Kim jest Marcin Sójka, zwycięzca The Voice of Poland 9? Kariera, rodzina, żona, dzieci, muzyka
Fot. Facebook @thevoiceofpoland
O NIM JEST GŁOŚNO

Kim jest Marcin Sójka, zwycięzca dziewiątej edycji The Voice of Poland?

Był zdecydowanym faworytem widzów!

Konrad Szczęsny 1 grudnia 2018 23:05
Kim jest Marcin Sójka, zwycięzca The Voice of Poland 9? Kariera, rodzina, żona, dzieci, muzyka
Fot. Facebook @thevoiceofpoland

To on zwyciężył w dziewiątej edycji The Voice of Poland. Marcin Sójka nie miał sobie równych i w ścisłym finale pokonał Natalią Zastępę, podopieczną Michała Szpaka. Patrząc na komentarze zamieszczane przez internautów, był zdecydowanym faworytem i podbił serca publiczności wyjątkowym głosem, osobowością oraz niezwykłą wrażliwością. Kim jest?

Kim jest Marcin Sójka, zwycięzca The Voice of Poland 9?

Marcin Sójka jest osobą, która do tej pory nie miała zbyt wiele wspólnego z show-biznesem. W trakcie Przesłuchań w ciemno wykonał utwór Czas nas uczy pogody z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej, jedną z ulubionych piosenek Michała Szpaka. Trenerzy byli pod ogromnym wrażeniem jego umiejętności (obróciły się wszystkie cztery fotele) i podkreślili, że brzmi absolutnie światowo i ma niebywały wokalny warsztat. Wtedy też podjął on decyzję, że dołączy do drużyny Patrycji Markowskiej.  Jak okazało się później, był to strzał w dziesiątkę.

W dalszych etapach programu wykonywał takie przeboje, jak Sen o Warszawie z repertuaru Czesława Niemena (bitwy), Have I told you lately that i love tou Roda Stewarta (nokaut), zaś w odcinkach na żywo sięgnął m.in. po utwory To Love Somebody Michaela Boltona oraz Niewiele Ci mogę Dać grupy Perfectu.

„Można się w tobie naprawdę zakochać. Jesteś idealnie naoliwioną maszyną do śpiewania. Łączysz wielką wrażliwość, wzruszenie i niesamowitą technikę. Jestem zaszczycona, że mam cię w swojej drużynie”, mówiła o nim ze łzami w oczach Patrycja Markowska.

W finale zaśpiewał No ordinary love Sade (w duecie z trenerką), a także Who wants live forever z repertuaru Queen, jak również  Małe tęsknoty Krystyny Prońko.

Marcin Sójka zwyciężył dziewiątą edycję The Voice of Poland, wygrywając 50 tysięcy złotych oraz kontrakt z wytwórnią Universal Music Poland.

Czy będzie ubiegał się o reprezentowanie Polski na nadchodzącym Konkursie Piosenki Eurowizji, który w 2019 roku odbędzie się w Tel Awiwie?

Kim jest Marcin Sójka? Żona, rodzina, dzieci

Marcin Sójka mieszka w Siedlcach, ma 32 lata. Z muzyką związany jest od najmłodszych lat, grywał również w teatrach. Jest pracownikiem Centrum Kultury i Sztuki w rodzinnym mieście na stanowisku realizatora dźwięku. Współpracuje także z Siedlecką Orkiestrą Wojskową.

W wolnych chwilach zgłębia tajniki kulinariów, czyta kryminały oraz książki o tematyce fantasy. Do muzycznych idoli Marcina Sójki należy przede wszystkim Zbigniew Wodecki (wokalista uważa go za swój autorytet), jednak 32-latek podkreśla, że chce obrać własną artystyczną ścieżkę i nie zamierza nikogo naśladować. 

Za najważniejsze w muzyce uważa podążanie za głosem serca i szczery przekaz. Ma żonę oraz przyjaciół, którzy wspierają go w każdej podejmowanej inicjatywie.

Poniżej prezentujemy debiutancki singiel Marcina Sójki, zatytułowany Zaskakuj mnie, który wykonał w trakcie finału The Voice of Poland. Czy piosenka zdobędzie szczyty list przebojów w kraju nad Wisłą?  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.