O NIEJ JEST GŁOŚNO

Ania Dąbrowska zwyciężczynią The Voice Kids II!

Jej sukces jest okupiony walką z nieuleczalną chorobą

Konrad Szczęsny 24 lutego 2019 02:30

W finale nie miała sobie równych. Ania Dąbrowska, młoda wokalistka z Dynowa na Podkarpaciu, już w trakcie Przesłuchań w ciemno zdobyła serca jurorów, brawurowo wykonując utwór Hurt z repertuaru Christiny Aguilery. Ostatecznie trafiła do drużyny Cleo i to pod jej skrzydłami kształciła swoje umiejętności wokalne. Co wiemy o zwyciężczyni The Voice Kids II?

Ania Dąbrowska zwyciężyła The Voice Kids II. Wokalistka walczy z mukowiscydozą

Ma 13 lat, pochodzi z Dynowa na Podkarpaciu i wygrała drugą edycję programu The Voice Kids. Ania Dąbrowska jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Wesołej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st., w Dynowie (klasa fortepianu), jak również udziela się w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Jej pasją, poza śpiewaniem, jest m.in. jazda na deskorolce oraz rowerze, jak również gra w piłkę ręczną. Jak wynika z biografii dostępnej na stronie programu, gra w szkolnej drużynie dziewczęcej na pozycji atakującej.

Jednak Ania Dąbrowska, czego nie ukrywała, będąc w programie, zmaga się także z poważną i nieuleczalną chorobą. 13-latka cierpi na mukowiscydozę, chorobę genetyczną, która ma zgubny wpływ na układ oddechowy, jak również funkcjonowanie układu pokarmowego. „Organizm chorego wytwarza śluz w nadmiernych ilościach, wywołując zaburzenia wszędzie, gdzie występują gruczoły śluzowe”, czytamy na portalu Medonet.pl.

„Największym moim marzeniem jest wydanie pierwszej płyty. Póki jestem w stanie i jest na to czas. Muszę szybko spełniać swoje marzenia, bo nie mam za dużo czasu”, wyznała w jednym z odcinków Ania Dąbrowska, co poruszyło do głębi zarówno widzów, jak i jurorów The Voice Kids II.

Kim jest Ania Dąbrowska, zwyciężczyni The Voice Kids II? Duety, Eurowizja Junior

Mimo zaledwie 13 lat, Ania Dąbrowska ma już bogatą muzyczną biografię. Miała okazję wystąpić na jednej scenie m.in. z Grzegorzem Hyżym, Anią Wyszkoni, zespołem Skaldowie oraz Mieczysławem Szcześniakiem. Wzięła również udział w Festiwalu Kultury Polonijnej „Dźwięki, które łączą” w Hanowerze oraz w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2016, 2017 i 2018. Nagrała także utwór Jest jeden świat z Mieczysławem Szcześniakem wraz z teledyskiem.

Na tym jednak nie koniec! W 2016 roku Ania Dąbrowska znalazła się na liście dziesięciu szczęśliwców, którzy zakwalifikowali się do finału Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2016, który odbył się 15 października w siedzibie TVP. W transmitowanym na żywo koncercie przyszła zwyciężczyni The Voice Kids II wykonała poprockowy utwór Fryzurka, produkcji Anny Czenczek,  dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Czy zostanie następczynią Roksany Węgiel (która wystąpiła w finale widowiska jako gość specjalny) i będzie reprezentowała Polskę na dziecięcej Eurowizji 2019, której nasz kraj będzie gospodarzem? Wiele na to wskazuje!

W galerii możesz zobaczyć zdjęcia z finału programu  

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.