Fot. VIPHOTO/East News
niezwykłe relacje

Chciał, by najmłodszy syn poszedł w jego ślady... Jak wyglądają relacje Dawida Kwiatkowskiego z tatą?

„Wybrałem inną ścieżkę, ale mam nadzieję, że jesteś dumny"

Marcjanna Maryszewska 12 sierpnia 2023 12:05
Fot. VIPHOTO/East News

Relacja Dawida Kwiatkowskiego i jego rodziców jest godna pozazdroszczenia — nie brakuje w niej miłości, wzajemnego wsparcia, nie boją się rozmawiać o uczuciach... Muzyk pomógł swojej mamie wyjść z nałogu alkoholowego. Ojciec z kolei miał wobec syna pewne oczekiwania, których ten nigdy nie planował spełnić... Do tej rozmowy wracali publicznie jeszcze kilkukrotnie. 

Kim jest ojciec Dawida Kwiatkowskiego? Jakie łączą ich relacje?

Choć udało mu się osiągnąć wręcz niebywały sukces, prywatnie nie zawsze było idealnie. Za Dawidem Kwiatkowskim wiele trudnych chwil... W bardzo młodym wieku stanął na wysokości zadania oraz pomógł swojej mamie wyjść z nałogu. "Nie wiadomo, jak jej choroba alkoholowa potoczyłaby się dalej, gdyby nie moja interwencja. Zaprowadziłem ją na odwyk, więc musiałem być dorosłym, będąc nastolatkiem. Nie boję się mówić o dzieciństwie, nie użalam się nad sobą. Chcę pokazać wszystkim ludziom, którzy mnie obserwują, że da się. Nie ważne, ile masz środków, jakie masz warunki. Da się spełnić to, o czym marzysz" — opowiadał artysta w materiale UWAGA! TVN.

Pani Agnieszka bardzo chętnie pokazuje się u boku syna oraz pozuje do wspólnych zdjęć, które można znaleźć na jego Instagramie. Nieco inaczej ma się sprawa z ojcem piosenkarza — panem Jackiem Kwiatkowskim. Mężczyzna na ogół trzyma się z dala od mediów, lecz w 2014 roku pojawił się razem z resztą rodziny w programie Super Rodzinka. Format okazał się idealną okazją do ujawnienia nieznanych faktów na temat relacji taty oraz jego najmłodszego syna.

CZYTAJ TAKŻE: Robert Makłowicz jest dumny z synów! „Kulinaria nie są im obce”, przyznaje krytyk

Jakim dzieckiem był? Według pana Jacka — zapominalskim oraz roztrzepanym. Jako nastolatek bujał z głową w chmurach, był marzycielem, a równocześnie największą dumą rodziców. Ojciec z początku chciał jednak, aby Dawid poszedł w jego ślady i został lakiernikiem samochodowym. Syn nawiązał do tych wspomnień przy okazji życzeń na Dzień Ojca w 2020 roku: "Cześć, tato. Dziękuję za to, że codziennie mogłem polerować z Tobą felgi klientów, bo za te dwie dyszki dziennie byłem królem na osiedlu. Wszystkiego dobrego dla wszystkich ojców!".

W programie w 2014 roku muzyk podkreślił jednak, że ojciec popełnił ogromny błąd, próbując narzucać mu swoją wolę. Z czasem pan Jacek pogodził się z wyborem Dawida i z zapałem wspierał go w realizacji wielkich marzeń  — był to w końcu już jego drugi syn, który zdecydował się związać życie z muzyką. Pierwszym jest Michał Kwiatkowski, pracujący od lat na swoją karierę we Francji. 

ZOBACZ TAKŻE: Córka Agustina Egurroli ma już 15 lat. Tak dziś wygląda Carmen

Artystę i ojca łączy szczególna więź, nie boją się okazywać przy sobie uczuć oraz emocji. Pan Jacek ze wzruszeniem mówi o sukcesach synów, którzy nieustannie dają mu nowe powody do dumy. Jest równocześnie największym fanem Dawida, tuż obok żony — małżonkowie regularnie pojawiają się na każdym koncercie, mającym miejsce w pobliżu ich rodzinnego Gorzowa. „Jest szał, zawsze wszystko nagrywam”, podkreślał w programie Super Rodzinka.

Dawid Kwiatkowski z rodziną, 10.04.2014

Fot. VIPHOTO/East News

Dawid Kwiatkowski podarował ojcu samochód

Relacji, jaką Dawid Kwiatkowski wypracował z rodzicami, można jedynie pozazdrościć! Muzyk jest obecnie na szczycie popularności i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tak gigantyczny sukces zawdzięcza również wsparciu najbliższym, dlatego na każdym kroku stara się ich uszczęśliwiać. Kilka lat temu zabrał swoją ukochaną mamę w podróż do RPA — był to dla nich obu wyjątkowy czas, skłaniający do osobistych autorefleksji.

Z kolei Pan Jacek jest ogromnym miłośnikiem samochodów, dlatego z okazji urodzin otrzymał od syna BMW X1 w czarnym matowym kolorze. Widok luksusowego auta wywołał u ojca Dawida bardzo emocjonalną reakcję i z trudem uwierzył w tak drogi prezent! "Sto lat tato! Niech Ci się dobrze jeździ po gorzowskich ulicach", napisał artysta pod wspólnym zdjęciem — swoją drogą, jednym z naprawdę nielicznych, na których obaj panowie pozują razem.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Michał Wiśniewski chwali się kolejną metamorfozą córki. Etiennette już tak nie wygląda!

Wyraz swojej synowskiej miłości dał również w Dniu Ojca w 2022 roku, kiedy to podczas rozmowy w Radiu Zet Dawid Kwiatkowski postanowił zadzwonić do taty. Słuchacze byli tamtego dnia świadkami poruszającej rozmowy, w której powrócili do tematu z przeszłości: "Chciałem ci podziękować za wszystko, przeprosić za to, że nie zostałem mechanikiem, blacharzem lub lakiernikiem. Wybrałem trochę inną ścieżkę, ale mam nadzieję, że jesteś dumny. Wszystkiego dobrego tato" — przekazał na wizji muzyk. 

Ta wyjątkowa więź ojca i syna może być dziś wzorem dla wielu, co zresztą wielokrotnie potwierdziły komentarze internautów... Tymczasem życzymy samych najpiękniejszych chwil i wyjątkowych wspomnień!  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.