Fot. Podlewski / AKPA
niezwykłe relacje

Dawid Kwiatkowski rozpaczał po wyjeździe starszego brata za granicę. Dziś występują razem na jednej scenie

"Kocham cię nad życie. Ty pierwszy we mnie uwierzyłeś"

Marcjanna Maryszewska 31 lipca 2023 16:02
Fot. Podlewski / AKPA

Dwa miesiące temu Dawid Kwiatkowski świętował 10-lecie swojej pracy artystycznej. Trudno uwierzyć, że od debiutu jednego z najbardziej wpływowych muzyków młodego pokolenia minęło tak dużo czasu. Na każdym etapie zawrotnej kariery mógł liczyć na wsparcie najbliższych — zwłaszcza starszego brata, który jako pierwszy zasmakował popularności i scenicznego życia. To Michał Kwiatkowski jako pierwszy uwierzył w Dawida. Dziś artysta wyraża swoją wdzięczność na każdym kroku...

Michał Kwiatkowski — kim jest brat Dawida Kwiatkowskiego?

Niezwykła historia rodziny Kwiatkowskich to gotowy materiał na film. Dawid ma dwóch starszych, przyrodnich braci — obaj to synowie ich wspólnego ojca oraz jego pierwszej żony, której życie niespodziewanie odebrała choroba. "To było straszne. Widziałem twarz matki każdej nocy. Byłem bardzo nieszczęśliwym dzieckiem. To było okropny okres w moim życiu" — napisał Michał Kwiatkowski w biografii zamieszczonej na swojej stronie. Później jego tato poznał inną kobietę, w której zakochał się na pasach... Stworzyli piękny związek, w efekcie którego na świecie pojawił się Dawid.

CZYTAJ TAKŻE: Choć pierwszej ciąży nie planowała, dziś Anna Korcz jest szczęśliwą mamą aż trójki. Kim są dzieci aktorki?

Michał jest najstarszy z całej trójki braci. Urodził się 12 listopada 1983 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Choć w Polsce nie zrobił zawrotnej kariery, to jest jednym z najpopularniejszych muzyków we... Francji! Wyjechał tuż po zakończeniu szkoły średniej, aby studiować na Sorbonie. Od dziecka marzył, aby rozwijać się w kierunku artystycznym, i bardzo szybko zawładnął sercami obcokrajowców. W Paryżu wziął udział w show Star Academy, gdzie wystąpił u boku takich gwiazd, jak Elton John czy Ricky Martin. Drugie miejsce otworzyło mu drzwi do wielkiej sławy. W 2004 roku wydał debiutancki album oraz wyruszył w trasę koncertową po całym świecie. 

W tym samym czasie wpatrzony w niego najmłodszy brat, także zapragnął pójść jego śladami... Dawid Kwiatkowski był małym chłopcem, gdy Michał podbijał Francję. Musiało minąć jednak jeszcze kilka lat, nim sam postanowił zaryzykować...

Dawid Kwiatkowski i Michał Kwiatkowski — jakie mają relacje?

Dziś Dawid i Michał stanowią wzór rodzinnej relacji — braci dzielących wspólną pasję, darzących się szacunkiem oraz wspierających na każdym kroku. W sieci nie brakuje wspólnych zdjęć, a kilka lat temu odbyli wspólną trasę koncertową. Fani obu panów są wprost zachwyceni, gdy ci pokazują się razem. Widać, że łączy ich piękna i bardzo silna więź. Tak było zresztą od samego początku. Gdy Michał zdecydował się opuścić Polskę na rzecz zagranicznej kariery, młody Dawid bardzo przeżył rozłąkę. 

ZOBACZ TAKŻE: Młodszy syn Justyny Steczkowskiej skończył 18 lat. Stanisław Myszkowski to cała mama?

"Jestem bardzo dumny z mojego brata. Niedawno powiedział, że dzień, w którym wyjechałem z Polski, był najsmutniejszym dniem w jego życiu. Moje serce pękło na pół, gdy to usłyszałem. Bo zawsze wiedziałem, że wyjechałem z domu zostawiając go w bardzo ciężkiej sytuacji ze względu na chorobę rodziców. I zawsze byłem dla niego, mógł zawsze liczyć na moją pomoc. Ale na odległość to już jednak nie to samo" — przyznał Michał Kwiatkowski w szczerej rozmowie z Super Expressem. Pomimo utrudnień w domu, w którym kiedyś nie brakowało alkoholu, 27-latek wyrósł na wspaniałego mężczyznę oraz inspirującego artystę. Nie zapomina przy tym, komu zawdzięcza swój sukces. Od zawsze deklarował, że chciałby być muzykiem na miarę swojego brata.

Dawid Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, 3.02.2015

Fot. Podlewski / AKPA

Podczas 10-lecia kariery zawodowej w Operze Leśnej w Sopocie Dawid zwrócił się wprost do niego. "Kochani, teraz osoba, bez której ten jubileusz nie mógłby się odbyć. Drodzy państwo, mój brat, Michał Kwiatkowski" — przedstawił brata tuż przed tym, jak razem wykonali wzruszający utwór Na zawsze z debiutanckiej płyty młodego artysty. Następnie padły poruszające słowa, będące swoistym podsumowaniem ich silnej relacji: "To jest osoba, dzięki której ja tu teraz stoję. To jest osoba, która wyleciała do Paryża, zaczęła zarabiać swoje pierwsze pieniądze i wysłała mi pieniądze, żebym mógł chodzić do szkoły muzycznej. I dzięki temu prawdopodobnie stoję dzisiaj tutaj. Kocham cię nad życie. Ty pierwszy we mnie uwierzyłeś".

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jego narodziny nazwał cudem, napisał dla niego piosenkę. Ryszard Rynkowski czule o synu

Na równie wzruszające słowa zdobył się Michał. "Codziennie od 27 lat świętuję dzień, w którym pojawiłeś się w moim życiu. Jestem z ciebie szalenie dumny i kocham cię mocno" — odpowiedział.

Taka relacja to prawdziwy skarb! Życzymy braciom i ich rodzinie wszystkiego najwspanialszego.   

Dawid Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, 29.05.2015

Fot. Podlewski / AKPA

Dawid Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, 27.08.2015

Fot. Podlewski / AKPA

Dawid Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, brat Dawida Kwiatkowskiego, Sopot, 26.05.2023 rok 

Dawid Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, brat Dawida Kwiatkowskiego, Sopot, 26.05.2023 rok
Fot. Wojciech Olkusnik/East News
​​​​​​​

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.