Katarzyna Stankiewicz, Kasia Stankiewicz, syn Fryderyk Łuka, prezentacja nowego kanału Disney XD, 07.09.2009 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
DZIECI GWIAZD

Kasia Stankiewicz mówiła, że syn ją zmiękczył. Dziś Fryderyk ma już 19 lat

Ich więź jest naprawdę silna...

Konrad Szczęsny 22 września 2023 16:46
Katarzyna Stankiewicz, Kasia Stankiewicz, syn Fryderyk Łuka, prezentacja nowego kanału Disney XD, 07.09.2009 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Bez niej nie byłoby przeboju „Orła cień”. Mimo że odeszła z Varius Manx i działała solo, po latach wróciła do formacji. Dziś razem odnoszą kolejne sukcesy... Co wiemy o życiu prywatnym Katarzyny Stankiewicz? Była w długim związku z Radosławem Łuką, zaś jej syn ma dziś 19 lat. Kim jest Fryderyk? Co artystka mówiła o macierzyństwie?

Katarzyna Stankiewicz i Radosław Łuka: miłość na zawsze nie była im dana

Wydawali się parą świetnie dobranych ludzi, choć mocno się od siebie różniących. Ona spełniała się jako wokalistka i autorka tekstów, on grał na basie, komponował również muzykę filmową i produkował utwory.   Karierę robił w takich zespołach, jak Mancu czy Rotary, ale jest przede wszystkim muzykiem sesyjnym, który współpracował m.in. z Robertem Gawlińskim. 

Ich miłość zbiegła się w czasie z perturbacjami w życiu zawodowym Kasi Stankiewicz, pożegnała się wówczas bowiem z zespołem Varius Manx. Zapoznał ich ze sobą wspólny znajomy. Był początek lat dwutysięcznych, modny i znany warszawski klub. Poznali się i... nic. To zdecydowanie nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ponieważ wokalistka nie jest typem osoby, która otwiera się przed kimś od razu.

Radosław Łuka to z kolei ekstrawertyk. Lubi się go od pierwszego spotkania. Przeciwieństwa się przyciągają? Najwyraźniej. „Radek bardzo długo mnie poznawał. Spędzaliśmy ze sobą dużo czasu, potem odpoczywaliśmy od siebie. I wracaliśmy. I może dobrze, że nie było zbyt łatwo. Takie życie ma smak. Daje emocje. Nie jest tak, że widzimy się, zakochujemy, a potem wkładamy kapcie i siadamy razem przed telewizorem”, tłumaczyła  Kasia Stankiewicz Maciejowi Wesołowskiemu na łamach „Gali”. Zgodnie przyznawali, że ich relacja jest nieprzewidywalna i królują w niej różne emocje...

On wychował się we Wrocławiu, ona w niewielkim Działdowie. On wiedział już od piątego roku życia, że chce zostać muzykiem – show-biznes nie był zatem dla niego szokiem. Dla niej wręcz przeciwnie... Do Variux Manx dołączyła po tym, jak formację opuściła uwielbiana przez fanów Anita Lipnicka. Kasia Stankiewicz miała wówczas 18 lat, dopiero wkraczała w dorosłość. Wcześniej właściwie „śpiewała w domu do dezodorantu”. Popularność, która na nią spadła, była olbrzymia, wręcz obezwładniająca. 

Spotkali się, gdy mieli już jakiś bagaż doświadczeń, ale nie za wielki. Radosław Łuka przyznawał, że wcale nie chciał zakładać rodziny czy budować wspólnego domu. Jednak los lubi płatać figle i tak też było w ich przypadku... „Nie myślałem, że będziemy żyć jak małżeństwo. […] Wszystko w moim życiu zdarza się w najmniej oczekiwanych momentach. Ale z czasem okazuje się, że życie potrafi ułożyć się samo. I to jest lepsze niż plany”, zwierzał się. Byli wdzięczni za to, co ich spotkało, co zostało im dane...

Poznawali się, zbliżali do siebie. W końcu uczucie między nimi zakwitło. On pokazał jej pierwszą ważną płytę i książkę, był w jakimś stopniu mentorem. Pokazał świat, pomagał w pracy nad trzema solowymi albumami. Był wsparciem, opoką i przystanią. Mówiła, że jest człowiekiem, który nauczył ją najwięcej. Życie dzielili między Wrocław a Warszawę. Ostatecznie to w stolicy, na Powiślu, uwili swoje gniazdko. Ślubu nigdy nie wzięli, ale za to doczekali się syna. Fryderyk przyszedł na świat w 2004 roku. Ma 19 lat. Co o nim wiemy?

Czytaj także: Ich związek był nieprzewidywalny, doczekali się syna. Kasia Stankiewicz i Radek Łuka rozstali się po kilku latach

Katarzyna Stankiewicz, Radosław Łuka, 26.09.2005 Warszawa Pokaz mody, kolekcji firmy Vistula
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS

Katarzyna Stankiewicz, Radosław Łuka, 26.09.2005 Warszawa Pokaz mody, kolekcji firmy Vistula

Kasia Stankiewicz o relacji z synem. Po rozstaniu z partnerem zachowali dobre relacje

Na pewno kompletnie zmienił życie sławnych rodziców. Dzięki niemu zrozumieli, co to bezwarunkowa miłość, ale też inaczej spojrzeli na wszystko, czego doświadczali dotychczas.  „Po urodzeniu syna stałam się lepsza dla siebie. Jakaś milsza i twardsza zarazem. Na początku oczywiście się bałam, sama potrzebowałam opieki, a tu nagle miałam stanąć na ziemi. (…) Fryderyk mnie zmiękczył. Przedtem byłam bardzo niedostępna, zamknięta, najeżona. Ale jako matka nie mogłam sobie na to pozwolić, bo wzięłam odpowiedzialność za tego małego człowieka, którego kocham najbardziej na świecie. Dzięki synowi poznałam, co to jest determinacja, tak bardzo potrzebna w moich działaniach zawodowych. A sama, jako człowiek, zaczęłam żyć na większym luzie. Już nie myślałam o tym, jak wyglądam, jak jestem ubrana i jak mnie inni odbierają. Nie musiałam już być ideałem kobiecości. Nie było czasu na pierdoły”, zwierzała się Krystynie Pytlakowskiej w wywiadzie dla „VIVY!” w 2016 roku.

Radosław Łuka dodawał natomiast w rozmowie z „Galą”, że rodzicielstwo było niezwykle cenną lekcją człowieczeństwa. „Z dnia na dzień przestajesz żyć rozrywkami, które są przyporządkowane młodym ludziom. […] Rozterki przyjmują właściwy wymiar, większość problemów, jak się okazuje, nie ma takiego znaczenia. […] Dla nas bycie rodzicami to wielka nauka”, przekonywał.

I choć rozstali się w 2006 roku, zachowali relacje przyjacielskie. Wychowanie syna było dla nich priorytetem. Nie darli kotów, uniknęli medialnych przepychanek. Ona swoje przeżycia zawarła na krążku „Mimikra”. I przyznała, że mimo całego wachlarzu emocji, zawsze była realistką i mocno stała na własnych nogach. „Po rozpadzie mojego związku dużo czasu poświęciłam na przeprogramowanie siebie i na odnalezienie w sobie tego, co mi się będzie we mnie podobało. Pisałam sobie duże kartki i wieszałam przy łóżku: „Dasz radę, jesteś mądra, najlepsze przed tobą”, mówiła Krystynie Pytlakowskiej.

Czytaj także: Tak wygląda siostra Kasi Stankiewicz. Anna jest do niej bardzo podobna

Kasia Stankiewicz, Katarzyna Stankiewicz, Radosław  Łuka, 28.11.2006 Warszawa 3 urodziny Fabryki Trzciny
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS

Katarzyna Stankiewicz, Radosław Łuka, 28.11.2006 rok, Warszawa, trzecie urodziny Fabryki Trzciny. Wówczas para rozstawała się

Syn Kasi Stankiewicz: dziś Fryderyk jest już dorosły

Dziś Kasia Stankiewicz ma 46 lat, zaś jej syn 19. Rzadko pojawiają się razem publicznie. Ich ostatnie wspólne zdjęcia wykonano dwa lata temu w Sopocie: wówczas wokalistka Varius Manx przebywała tam na urlopie. Towarzyszył jej Fryderyk: dostrzec można było, że jest już praktycznie dorosłym mężczyzną (przerósł mamę aż o głowę!), jednak w towarzystwie sławnej rodzicielki czuje się znakomicie. W lipcu 2021 roku, w trakcie pobytu nad morzem, odwiedzili m.in. antykwariat, w którym zakupili kilka książek, udali się do jednej z restauracji i delektowali miejscowymi napojami.

Fotografie wykonane przez paparazzich nie pozostawiały wątpliwości, że bawili się wprost znakomicie... Artystka na co dzień nie publikuje zdjęć z jedyną latoroślą w mediach społecznościowych. Fryderyk chce najwidoczniej pozostać osobą prywatną, anonimową... 

Ich wspólne fotografie pochodzą z 2009 roku. Prezentujemy je poniżej.  

Czytaj także: U jego boku miała odnaleźć szczęście. Związek Magdaleny Wójcik i Jerzego Motza nie przetrwał

Źródło: VIVA!, Gala

Katarzyna Stankiewicz, Kasia Stankiewicz, syn Fryderyk Łuka, prezentacja nowego kanału Disney XD, 07.09.2009 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Katarzyna Stankiewicz, Kasia Stankiewicz, syn Fryderyk Łuka, prezentacja nowego kanału Disney XD, 07.09.2009 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Katarzyna Stankiewicz, syn Fryderyk Łuka, prezentacja nowego kanału Disney XD, 07.09.2009 rok

Katarzyna Stankiewicz, koncert „Pokolenia Wolności”, 02.06.2023 rok
Fot. AKPA

Katarzyna Stankiewicz, koncert „Pokolenia Wolności”, 02.06.2023 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.