Janusz Kruk, dzieci
Fot. Michal Kulakowski / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Trzy razy się żenił, trzykrotnie zostawał ojcem. Janusz Kruk osierocił synów i córkę w wieku 46 lat

Oto historia jego prywatnych wyborów...

Rafał Kowalski 18 czerwca 2024 17:25
Janusz Kruk, dzieci
Fot. Michal Kulakowski / Forum

Gdyby nie jego talent i zaangażowanie, być może nie usłyszelibyśmy nigdy o zespole 2 plus 1. Zespole, który nazywano polską Abbą. Jego wokalista i lider Janusz Kruk doskonale odnajdował się w swojej roli na scenie. Porywał tłumy i sprawiał, że fani czekali na kolejne utwory formacji. Jego życie miłosne było równie barwne, co zawodowe. W czasie swojej kariery muzyk był aż żonaty aż trzykrotnie. Trzy razy został też tatą. Kim są jego dzieci?

[Artykuł aktualizowany 18.06.24 r.]

Córka Janusza Kruka: Liliana Chyłek. Kim jest?

Choć najwięcej wspomnień dotyczących związków Janusza Kruka dotyczy Elżbiety Dmoch, z którą tworzył 2 plus 1, piosenkarka była dopiero drugą żoną artysty. Chociaż ich związek trwał blisko dekadę, para nigdy nie została rodzicami. 

Poznali się pod koniec lat 60., gdy 17-letnia Elżbieta była jeszcze uczennicą, a starszy od niej o pięć lat występował wraz ze swoim zespołem na studniówce. Mimo tego, że różnica w ich wieku nie była aż taka duża, wokalista miał już za sobą nie tylko pierwszy ślub, ale i narodziny córki. Owocem tak wczesnego małżeństwa była Liliana, która posługuje się dziś nazwiskiem Chyłek.

Na początku lat 70. lider 2 plus 1 zostawił córkę i pierwszą żonę, by budować swoją codzienność u boku nowej miłości – Elżbiety Dmoch. O jego poprzedniej partnerce wiadomo niewiele.

Synowie Janusza Kruka: Emil Kruk i Erwin Kruk

Ponad dekada drugiego małżeństwa musiała mieć jednak smutny koniec. Wszystko prowadziło właśnie do tego, bo muzyk nadużywał alkoholu i nie dbał o siebie. Gdy po 1985 roku jego popularność powoli przemijała, w związku z Elżbietą Dmoch zaczęło się psuć. W końcu doszło do rozstania, po którym – niedługo później – Janusz Kruk ożenił się trzeci raz.

Poza nową miłością Barbarą Dąbrowską-Kruk i nową pracą (odsunął się od muzyki i założył firmę transportową), powitał na świecie dwóch synów. Ich imiona to Emil i Erwin.

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Deląg przez lata ukrywał drugiego syna. Okazuje się, że 23-latek także poszedł śladami ojca!

zespół 2+1, od lewej: Andrzej Krzysztofik, Elżbieta Dmoch, Janusz Kruk

2+1, od lewej: Andrzej Krzysztofik, Elżbieta Dmoch, Janusz Kruk.
Fot. Marek Karewicz FORUM

Niedługo jednak nacieszył się ich dorastaniem i swoim życiem, bo już w 1992 roku zmarł przez zawał serca. W wieku 46 lat osierocił trójkę dzieci.

W 2012 roku w Opolu zorganizowano piękną uroczystość, podczas której odsłonięto uroczyście gwiazdę zespołu 2 plus 1. W tej wyjątkowej chwili uczestniczyli: trzecia żona Janusza Kruka, jego brat, jego syn Erwin i córka Liliana. „To wspaniały sposób upamiętnienia zespołu i twórczości naszego, zmarłego prawie 20 lat temu taty”, mówiła wzruszona najstarsza z rodzeństwa.

Od tamtej pory dzieci muzyka niemal wcale nie pojawiają się w mediach. 

CZYTAJ RÓWNIEŻCórka Piotra Grabowskiego poszła w jego ślady. Choć długo była odciągana od tego pomysłu...

Liliana Chyłek, Erwin Kruk, dzieci Janusza Kruka, Opole 2012

Liliana Chyłek, Erwin Kruk, dzieci Janusza Kruka, Opole 2012
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Liliana Chyłek, Erwin Kruk, dzieci Janusza Kruka, Opole 2012
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.