Zbigniew Wodecki, z dziećmi, jam otw
Fot. PAP/Maciej Sochor
DZIECI GWIAZD

Doczekał się trójki dzieci, gdy dorosły — zostali przyjaciółmi. Tym zajmują się dziś pociechy Zbigniewa Wodeckiego

„Tak rzadko bywałem w domu, że kiedyś mój syn mnie nie poznał”

Maria Elas 29 maja 2024 18:45
Zbigniew Wodecki, z dziećmi, jam otw
Fot. PAP/Maciej Sochor

Zbigniew Wodecki doczekał się aż trójki dzieci: jednak nie każde z nich pokazywało się zbyt często u boku sławnego ojca. Oprócz Katarzyny Wodeckiej-Stubbs muzyk miał jeszcze dwie pociechy, które nie poszły w jego ślady i żyły w cieniu sławnych członków rodziny. Co o nich wiemy?

[Ostatnia publikacja treści na VUŻ-u 02.06.2024 r.]

Katarzyna Wodecka-Stubbs o ojcu

W rozmowie z VIVĄ.pl Katarzyna Wodecka-Stubbs opowiedziała o tym, jakim ojcem był Zbigniew Wodecki. Przyznała, że gdy rozwijał swoją karierę, często musiał wyjeżdżać, chociaż starał się nie być gościem we własnym domu. „Mieliśmy dwa obrazy taty. Pierwszy prywatny, drugi piedestałowy. Czyli tata wracający po koncertach do domu i koło pierwszej w nocy jedzący kolacyjkę przygotowaną przez — stającą na rzęsach — mamę. Tata lubił nie spać w hotelach i kiedy tylko mógł, wracał do domu” wyznała.

Niestety przez jego nieobecność trudno było nawiązać im bliską więź. Wszystko zmieniło się jednak, gdy cała trójka podrosła. Wówczas okazało się, że dogadują się świetnie. „Nie było między nami więzi intelektualnej, tato miał dość czarne, ale błyskotliwe i ostre poczucie humoru, a my żadnego, byliśmy za mali. Kiedy dorośliśmy, staliśmy się dla taty partnerami do rozmowy, a nie tylko dziećmi. Zresztą moje dzieci też wychowywał w tym duchu [...]” opowiadała córka artysty. 

„Dziś wiem, że był przede wszystkim wielkim artystą i tylko troszkę, troszeczkę tatą. Jako dziecko odczuwałam to jako brak uwagi, niewystarczającą atencję ze strony uwielbianego ojca, choć to zmieniło się bardzo w życiu dorosłym, kiedy już przeszliśmy w status przyjaciół”

Katarzyna Wodecka-Stubbs ma 51 lat i z wykształcenia jest artystką. Jej mąż pochodzi z Anglii, jednak cała rodzina mieszka w Krakowie. To właśnie ona, jako jedyna pociecha muzyka, udziela się medialnie. Kim jest jej rodzeństwo? 

Sprawdź także: Mama Michała Koterskiego głęboko rozczarowana postępowaniem syna. Do dziś mu to wypomina

Ania Rusowicz, Natalia Niemen, Katarzyna Wodecka-Stubbs, VIVA! 10/2024
Fot. Rafał Masłow
Katarzyna Wodecka-Stubbs, VIVA! 10/2024

Relacja Zbigniewa Wodeckiego z dziećmi 

Zbigniew Wodecki sam przyznał, że jako ojciec popełnił wiele błędów. Przede wszystkim męczyło go to, że gdy jego dzieci były małe, on, zamiast poświęcać im czas — postawił na rozwój kariery. 

„Przez to też nieustannie się obwiniam. W dziesięciostopniowej skali dałbym sobie co najwyżej trójkę. Tak rzadko bywałem w domu, że kiedyś mój syn mnie nie poznał” wyznał muzyk, oraz opowiedział o szczegółach tego wydarzenia: „Gdy po dwóch tygodniach zapukałem do drzwi, Paweł, który miał wówczas chyba sześć lat, spojrzał na mnie i powiedział: „Mamo, przyjechał ten pan, co śpiewa »Pszczółkę Maję«” opowiadał z żalem.

Zbigniew Wodecki Krystyna Wodecka: historia miłości
Fot. PAP/Maciej Sochor

Zbigniew Wodecki i Krystyna Wodecka z dziećmi

Chociaż ojcem był raczej nieobecny, gdy doczekał się aż pięciorga wnuków (Julii, Mai, Dawida, Leo i Lily), starał się przekazać im całą miłość, którą czuł, że był winien swoim dzieciom. Jak mówiła Katarzyna Wodecka-Stubbs, łączyła ich naprawdę wyjątkowa więź: dziadek odbierał ich ze szkoły muzycznej i spędzał z nimi każdą wolną chwilę, chociaż sam nazwał się „kiepskim dziadkiem”. 

Sprawdź też: Poruszająco wspomina synka. Jednej sytuacji przez lata nie mógł sobie wybaczyć

Kim są i co robią dziś dzieci Zbigniewa Wodeckiego? Wiek, zdjęcia

Zbigniew Wodecki doczekał się aż trójki dzieci. Jego najstarsza córka, Joanna Wodecka, ma dzisiaj 53 lata i unika mediów i niechętnie udziela wywiadów — ostatni okazał się już ponad dekadę temu na łamach„Gali”. Wówczas dowiedzieliśmy się, że córka muzyka również interesuje się światem sztuki: ukończyła szkołę policealną Międzynarodowe Studium Dziewulskich, w której można nauczyć się sekretów charakteryzacji i stylizacji, a poza tym interesuje się fotografią i oraz kolekcjonuje instrumenty. 

Zbigniew Wodecki, córka Joanna, Premiera filmu „Pani z Przedszkola”, Kraków, 08.12.2014.
Fot. Damian Klamka / East News

Zbigniew Wodecki, córka Joanna, Premiera filmu „Pani z Przedszkola”, Kraków, 08.12.2014 r.

Z najmłodszym dzieckiem, a także jedynym synem Zbigniewa Wodeckiego jest 49-letni dziś Paweł Wodecki. Wiadomo o nim równie niewiele, co o jego najstarszej siostrze — w porównaniu do Katarzyny Wodeckiej-Stubbs, od lat nie pojawiał się nigdzie publicznie. Przed laty jego ojciec przyznał, że nie mieli ze sobą zbyt dobrego kontaktu: gdy był nastolatkiem, nie potrafili znaleźć między sobą wspólnego języka „jak to z chłopakiem w tym wieku”, mówił. 

Z informacji podanych w internecie możemy dowiedzieć się, że dzisiaj syn muzyka jest lekarzem fizjoterapeutą, a także doczekał się własnych dzieci, które posłał do szkoły muzycznej: zupełnie tak samo, jak kiedyś posłano jego.  

Czytaj także: Długo walczyła o ciążę, poród był dla niej bardzo trudny. Sandra Kubicka wspomina ten dzień ze łzami w oczach

Zbigniew Wodecki Katarzyna Wodecka wspomnienia o ojcu wywiad
Fot. PAP/Maciej Sochor

Zbigniew Wodecki, Katarzyna Wodecka

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.