Jennifer Lopez, Guadalupe Lopez, Jennifer Lopez z mamą, jamnik otw
Fot. Kevin Mazur/WireImage/Getty
RELACJE GWIAZD

Były ofiarami przemocy, spały w trójkę w jednym łóżku. Jennifer Lopez i jej siostry wiele przeszły, lecz nie zapomniały o swojej wyjątkowej więzi

Ich mama nie wiedziała, jak dać sobie radę z trójką małych dzieci. „Strasznie nas tłukła”

Maria Elas 12 kwietnia 2024 18:45
Jennifer Lopez, Guadalupe Lopez, Jennifer Lopez z mamą, jamnik otw
Fot. Kevin Mazur/WireImage/Getty

Jennifer Lopez nie miała życia usłanego różami. Pochodziła z rozbitej rodziny, musiała zmierzyć się z przemocą, brakiem pieniędzy i niezrozumieniem. Na szczęście zawsze był przy niej ktoś, na kogo mogła liczyć: jej ukochane siostry. W końcu kto mógł zrozumieć ją lepiej, niż dziewczęta, które wychowywały się wraz z nią. Dziś wszystkie są dorosłe i mają własne kariery i rodziny. Nie zapominają jednak o sobie nawzajem i nadal pielęgnują swoją siostrzaną miłość. Jak wygląda ich historia?

Jennifer Lopez: pochodzenie, rodzina, rodzeństwo, początki kariery

Jennifer Lynn Lopez przyszła na świat 24 lipca 1969 r. w Bronksie w Nowym Jorku jako córka nauczycielki Gudaelupe López i informatyka Davida Lópeza. Chociaż wokalistka jest Amerykanką, jej rodzice oboje w dzieciństwie wyemigrowali z Portoryko. Jennifer ma dwie siostry: dwa lata starszą Leslie, oraz dwa lata młodszą Lyndę. 

Artystka już jako mała dziewczynka marzyła o tym, by zostać gwiazdą. W dzieciństwie pokochała muzykę, w szczególności egzotyczne rytmy afro-karaibskie, a także rozwijający się wówczas hip-hop i R&B. Jej rodzice zauważyli jej talent i postanowili wspierać pasję córki. Gdy miała zaledwie pięć lat, zapisali ją na lekcje śpiewu oraz tańca, na które chodziła po skończonych zajęciach w katolickiej szkole podstawowej. Dorastając, Jennifer Lopez powoli zaczęła także odkrywać swoje talenty poza światem artystycznym: zainteresowała się sportem. W szkole należała do drużyny tenisowej oraz uprawiała lekkoatletykę. 

Chociaż wydawało się, że wszystko w jej życiu układało się pomyślnie, wkrótce w jej rodzinie pojawiły się problemy, które stanęły jej na drodze do kariery, o której marzyła od lat...

Sprawdź także: Karol Strasburger został ojcem w wieku 72 lat. Wcześniej skupiał się na karierze. „Myślę, że dziecko by mi wtedy przeszkadzało"

Jennifer Lopez o trudnej relacji z mamą 

W filmie dokumentalnym „Halftime” Jennifer Lopez opowiedziała o swoim dzieciństwie i trudnej relacji z mamą. Piosenkarka pochodzi z rozbitej rodziny. Jej rodzice,  Guadalupe Rodríguez i David Lopez rozwiedli się w 1999 r. Wówczas to mama przejęła cały trud opieki nad dziećmi. Niestety, chociaż bardzo się starała, nie potrafiła poradzić sobie z obowiązkami i stresem. Czasami nie panowała nad swoimi emocjami i uciekała się do przemocy. „Robiła, co musiała, żeby przetrwać. To sprawiało, że była silna, ale też surowa. Strasznie nas tłukła” wspominała wokalistka. 

Chociaż przez lata ich relacja pozostawiała wiele do życzenia, dziś jest już zupełnie inaczej. Mają świetny kontakt. I chociaż ich przeszłość nie należała do najłatwiejszych, dziś mogą powiedzieć sobie o wszystkim. „Zawsze miałam wobec nich ogromne oczekiwania. Nie chciałam być złą matką, ale pokazać im, że mogą być lepsze, jeśli tylko będą chciały” wyznała Guadalupe Rodríguez. Przyznała jednak, że droga do tego miejsca, w którym są dziś, była bardzo wyboista. Jennifer miała być najtrudniejsza z trójki córek, co skutkowało w wielu kłótniach, a także... ucieczce z domu! 

Jennifer Lopez z mamą, Guadalupe Rodríguez, Global Citizen VAX LIVE, 8.05.2021
Fot. Kevin Mazur/Getty Images for Global Citizen VAX LIVE

Jennifer Lopez z mamą, Guadalupe Rodríguez, Global Citizen VAX LIVE, 8.05.2021

Jennifer Lopez przyznała, że czasami miała problemy w szkole. Nie przykładała do niej wystarczająco uwagi, przez co jej wyniki w nauce mocno się pogorszyły. Jej mama postawiła jej ultimatum, którym chciała zmotywować ją do skupienia się na priorytetach. „Moja mama mówiła: Jeśli będziesz mieszkać w tym domu, to masz zdobyć wykształcenie. Pewnej nocy pokłóciłyśmy się i odeszłam” opowiadała piosenkarka. Miała wówczas zaledwie osiemnaście lat, co w Stanach Zjednoczonych nie jest nawet wiekiem pełnoletności — tam osiąga się ją dopiero w wieku 21 lat. 

Czytaj także: Mąż Marty Kaczyńskiej wychowywał nie swoje dziecko, rozstali się w atmosferze skandalu. Prawdę o ich małżeństwie ujawnił jej wuj

Jennifer Lopez zawsze mogła liczyć na siostry

Jennifer Lopez mogła jednak zawsze polegać na swoich siostrach. Jako trzy dziewczyny ze stosunkowo niewielką różnicą wieku, dogadywały się dość dobrze. Mimo że dorastały w trudnych warunkach (ponoć miały przez pewien czas dzielić jedno łóżko), pozostały wyrozumiałe dla mamy. Po czasie zrozumiały, że to, jak się potoczyło ich życie, nie było jej winą. „Była młodą mamą. Wyszła za mąż w wieku 20 lat. W wieku 21 lat urodziła moją siostrę. Dorastałyśmy razem. Szczerze mówiąc, to było jak życie z nastolatką” mówiła o Gudaelupe jej środkowa córka. 

Leslie Lopez, Lynda Lopez i Jennifer Lopez w The Tent, Bryant Park w Nowym Jorku, Olympus Fashion Week Jesień 2005
Fot. Kevin Mazur/WireImage/Getty

Leslie Lopez, Lynda Lopez i Jennifer Lopez w The Tent, Bryant Park w Nowym Jorku, Olympus Fashion Week, Jesień 2005

Na szczęście udało im się pokonać przeszkody w życiu. Jennifer spełniła swoje marzenia o byciu światowej sławy artystką. Leslie, która pasjonuje się muzyką, również śpiewa, a także komponuje i uczy śpiewu innych. Najmłodsza z trójki, Lynda, została zaś dziennikarką i pracowała dla amerykańskich stacji VH1 oraz CBS, oraz radia WINS. Za swoje zasługi częściowo dziękują mamie. „Zaszczepiła nas, abyśmy były samowystarczalne, nie polegały na nikim i po prostu szukały własnej drogi w świecie” mówiła Jennifer Lopez w wywiadzie dla magazynu „The Times” w 2013 roku.

Chociaż dziś zajmują się zupełnie różnymi rzeczami, pozakładały własne rodziny, nie zapominają o swojej wyjątkowej siostrzanej więzi. „Kiedy przeprowadziłam się do Los Angeles, jedną z rzeczy, których najbardziej mi brakowało, była przyjaźń z moimi siostrami” opowiadała wokalistka i aktorka w wywiadzie z Arianną Huffington w 2015 roku.   

Sprawdź też: Anna Maria Żukowska o swojej orientacji mówi wprost. Córkę wychowuje samodzielnie

Leslie Lopez, Lynda Lopez i Jennifer Lopez w The Tent, Bryant Park w Nowym Jorku, Olympus Fashion Week Jesień 2005
Fot. Kevin Mazur/WireImage/Getty

Leslie Lopez, Lynda Lopez i Jennifer Lopez w The Tent, Bryant Park w Nowym Jorku, Olympus Fashion Week Jesień 2005

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lynda Lopez (@lyndalopez08)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lynda Lopez (@lyndalopez08)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.