Dawid Kwiatkowski, Viva! maj 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Dawid Kwiatkowski nie miał łatwego dzieciństwa. „Znów jesteś pijana, nie będę miał śniadania”

Wokalista musiał szybko dorosnąć

Olga Figaszewska 2 kwietnia 2022 11:55
Dawid Kwiatkowski, Viva! maj 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Dawid Kwiatkowski ma tysiące fanów i zaliczany jest do grona najpopularniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Widzowie pokochali go jako jurora The Voice Kids. Z kolei umiejętnościami tanecznymi zachwycał na parkiecie Tańca z Gwiazdami. Jednak nie każdy wie, że Dawid Kwiatkowski miał trudne dzieciństwo. Wokalista parokrotnie wspominał wydarzenia z przeszłości, przez które musiał wykazać się wielką dojrzałością i odpowiedzialnością. Ten czas związany był z chorobą alkoholową jego mamy.

Dawid Kwiatkowski o dzieciństwie i relacji z mamą

Dziś ma 26 lat i jest gwiazdą polskiej sceny. Jednak droga do tego sukcesu nie była usłana różami. Dawid Kwiatkowski musiał szybko dorosnąć. Mama artysty zmagała się z uzależnieniem od alkoholu. W materiale Uwaga! stacji TVN - „W drodze na szczyt. Kulisy sławy Dawida Kwiatkowskiego” kobieta i jej sławny syn opowiedzieli o trudnościach swojego życia.

„Budziłam się i zamiast po kawę sięgałam po alkohol. To miało bardzo duży wpływ na Dawida. Pamiętam, jak stawał w progu i mówił: "Znów jesteś pijana, nie będę miał śniadania do szkoły". Wstyd mi jest. Przegapiłam okres, kiedy on zaczął tworzyć, pisać”, wspominała mama artysty. Relacje pani Agnieszki Kwiatkowskiej z synem nie były najlepsze. Oboje musieli wypracować na nowo zaufanie. Dopiero wtedy można było myśleć o naprawie utraconej więzi. 

„On nienawidzi kłamstwa, jako jego matka przekonałam się o tym na własnej skórze. Bywało, że kłamałam, więc potem ciężko było nadrobić jego zaufanie. Dawid nie lubi, gdy ludzie zakładają maski na twarz”, dodawała mama artysty.

Zobacz też: Dawid Kwiatkowski chciał porzucić karierę! Wyjawił powód

Dawid Kwiatkowski zawalczył o mamę. Gdyby nie on, nie wiadomo, jak dziś wyglądałoby ich życie. Wokalista zaprowadził mamę na odwyk, by ratować rodzinę. W rozmowie z dziennikarzami nie ukrywa, że nie nie chce milczeć na temat.

Nie wiadomo, jak jej choroba alkoholowa potoczyłaby się dalej, gdyby nie moja interwencja. Zaprowadziłem ją na odwyk, więc musiałem być dorosłym, będąc nastolatkiem. Nie boję się mówić o dzieciństwie, nie użalam się nad sobą. Chcę pokazać wszystkim ludziom, którzy mnie obserwują, że da się. Nie ważne, ile masz środków, jakie masz warunki. Da się spełnić to, o czym marzysz", zwierzał się Dawid Kwiatkowski.

Dawid Kwiatkowski szczerze o walce o rodzinę

To nie pierwszy raz, gdy Dawid Kwiatkowski decyduje się opowiedzieć o swoich doświadczeniach „Mówię to po raz pierwszy w życiu, bo wiem, że najgorsze mamy już za sobą. Wierzę, że nasza historia może pomóc wielu ludziom. Mama wygrała walkę z chorobą alkoholową i jestem z niej cholernie dumny”, powiedział artystka w 2018 roku w rozmowie z Party.

„Młodzież potrzebuje wzorców i jeśli nasza historia pomoże uratować choć jedną rodzinę, to warto ją opowiedzieć”, dodawała wówczas pani Agnieszka. Mama wokalisty podkreślała w tamtym czasie, że pogodziła się z przeszłością. Zdaje sobie sprawę, ile zmarnowała lat i ma świadomość ile wysiłku jej bliscy włożyli w walkę o jej zdrowie i życie.

Walczył o mnie całym sercem, ile tylko miał sił. Tak jak ja sama nie potrafiłam o siebie zawalczyć”, zwierzyła się Magdalenie Jabłońskiej-Borowik. Dawid Kwiatkowski najpierw zwrócił się o pomoc do babci. Potem postanowił udać się do szkolnego pedagoga i do domu opieki społecznej. 

Pani Agnieszka i jej syn wystąpili w 2019 roku w programie „Starsza pani musi fiknąć", gdzie spędzili intensywny tydzień na planie. Dawid Kwiatkowski zafundował mamie niezapomniane przeżycia i podróż, których przez lata nie miała okazji doświadczyć.  

Zobacz też: Dawid Kwiatkowski szczerze o seksie i swoim pierwszym razie!

Dawid Kwiatkowski z mamą, Agnieszka Kwiatkowska
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.