Dawid Kwiatkowski, Viva! maj 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Dawid Kwiatkowski w przejmującym wyznaniu o dzieciństwie: „Znów jesteś pijana”

Wokalista musiał szybko dorosnąć

Olga Figaszewska 27 lipca 2021 15:51
Dawid Kwiatkowski, Viva! maj 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Dawid Kwiatkowski ma tysiące fanów i zaliczany jest do grona najpopularniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Utalentowany, wrażliwy… Widzowie pokochali go jako jurora The Voice Kids. Z kolei umiejętnościami tanecznymi zachwycał na parkiecie Tańca z Gwiazdami. Nie każdy wie, że Dawid Kwiatkowski ma za sobą trudne chwile. Wokalista wrócił wspomnieniami do wydarzeń z przeszłości. W materiale Uwaga! stacji TVN - „W drodze na szczyt. Kulisy sławy Dawida Kwiatkowskiego”, opowiedział o swoim dzieciństwie i karierze.

Dawid Kwiatkowski o dzieciństwie i relacji z mamą

Dziś ma 25 lat i jest gwiazdą polskiej sceny. Jednak droga do tego sukcesu nie była usłana różami. Dawid Kwiatkowski musiał szybko dorosnąć. Mama artysty zmagała się z uzależnieniem od alkoholu.

„Budziłam się i zamiast po kawę sięgałam po alkohol. To miało bardzo duży wpływ na Dawida. Pamiętam, jak stawał w progu i mówił: "Znów jesteś pijana, nie będę miał śniadania do szkoły". Wstyd mi jest. Przegapiłam okres, kiedy on zaczął tworzyć, pisać”, wspominała mama artysty. Relacje pani Agnieszki Kwiatkowskiej z synem nie były najlepsze. Oboje musieli wypracować na nowo zaufanie. Dopiero wtedy można było myśleć o naprawie utraconej więzi. 

„On nienawidzi kłamstwa, jako jego matka przekonałam się o tym na własnej skórze. Bywało, że kłamałam, więc potem ciężko było nadrobić jego zaufanie. Dawid nie lubi, gdy ludzie zakładają maski na twarz”, dodawała mama artysty.

Zobacz też: Dawid Kwiatkowski chciał porzucić karierę! Wyjawił powód

Dawid Kwiatkowski zawalczył o mamę. Gdyby nie on, nie wiadomo, jak dziś wyglądałoby ich życie. Wokalista zaprowadził mamę na odwyk, by ratować rodzinę. W rozmowie z dziennikarzami nie ukrywa, że nie nie chce milczeć na temat.

„Nie wiadomo, jak jej choroba alkoholowa potoczyłaby się dalej, gdyby nie moja interwencja. Zaprowadziłem ją na odwyk, więc musiałem być dorosłym, będąc nastolatkiem. Nie boję się mówić o dzieciństwie, nie użalam się nad sobą. Chcę pokazać wszystkim ludziom, którzy mnie obserwują, że da się. Nie ważne, ile masz środków, jakie masz warunki. Da się spełnić to, o czym marzysz", zwierzał się Dawid Kwiatkowski.

Dawid Kwiatkowski szczerze o walce o rodzinę

To nie pierwszy raz, gdy Dawid Kwiatkowski decyduje się opowiedzieć o swoich doświadczeniach „Mówię to po raz pierwszy w życiu, bo wiem, że najgorsze mamy już za sobą. Wierzę, że nasza historia może pomóc wielu ludziom. Mama wygrała walkę z chorobą alkoholową i jestem z niej cholernie dumny”, powiedział artystka w 2018 roku w rozmowie z Party.

„Młodzież potrzebuje wzorców i jeśli nasza historia pomoże uratować choć jedną rodzinę, to warto ją opowiedzieć”, dodawała wówczas pani Agnieszka. Mama wokalisty podkreślała w tamtym czasie, że pogodziła się z przeszłością. Zdaje sobie sprawę, ile zmarnowała lat i ma świadomość ile wysiłku jej bliscy włożyli w walkę o jej zdrowie i życie.

„Walczył o mnie całym sercem, ile tylko miał sił. Tak jak ja sama nie potrafiłam o siebie zawalczyć”, zwierzyła się Magdalenie Jabłońskiej-Borowik. Dawid Kwiatkowski najpierw zwrócił się o pomoc do babci. Potem postanowił udać się do szkolnego pedagoga i do domu opieki społecznej.  

Zobacz też: Dawid Kwiatkowski szczerze o seksie i swoim pierwszym razie!

Dawid Kwiatkowski z mamą, Agnieszka Kwiatkowska
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.