Dawid Kwiatkowski, Viva! maj 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Dawid Kwiatkowski nie miał łatwego dzieciństwa. ''Znów jesteś pijana, nie będę miał śniadania”

Wokalista musiał szybko dorosnąć

Olga Figaszewska 1 stycznia 2023 12:50
Dawid Kwiatkowski, Viva! maj 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Serca widzów zdobył również jako juror w programie The Voice Kids, zachwycił także swoimi umiejętnościami tanecznymi na parkiecie Tańca z Gwiazdami. Dawid Kwiatkowski nie miał jednak łatwego życia. Trudne dzieciństwo, o którym co jakiś czas wspomniał w wywiadach, sprawiło, że bardzo szybko stał się dorosłym mężczyzną. Wszystko rozbijało się o chorobę alkoholową jego matki.

Dawid Kwiatkowski o dzieciństwie i relacji z mamą

Dziś ma 26 lat i jest gwiazdą polskiej sceny. Jednak droga do tego sukcesu nie była usłana różami. Dawid Kwiatkowski musiał szybko dorosnąć. Mama artysty zmagała się z uzależnieniem od alkoholu. W materiale Uwaga! stacji TVN - „W drodze na szczyt. Kulisy sławy Dawida Kwiatkowskiego” kobieta i jej sławny syn opowiedzieli o trudnościach swojego życia.

„Budziłam się i zamiast po kawę sięgałam po alkohol. To miało bardzo duży wpływ na Dawida. Pamiętam, jak stawał w progu i mówił: "Znów jesteś pijana, nie będę miał śniadania do szkoły". Wstyd mi jest. Przegapiłam okres, kiedy on zaczął tworzyć, pisać”, wspominała mama artysty. Relacje pani Agnieszki Kwiatkowskiej z synem nie były najlepsze. Oboje musieli wypracować na nowo zaufanie. Dopiero wtedy można było myśleć o naprawie utraconej więzi. 

„On nienawidzi kłamstwa, jako jego matka przekonałam się o tym na własnej skórze. Bywało, że kłamałam, więc potem ciężko było nadrobić jego zaufanie. Dawid nie lubi, gdy ludzie zakładają maski na twarz”, dodawała mama artysty.

Dawid Kwiatkowski zawalczył o mamę. Gdyby nie on, nie wiadomo, jak dziś wyglądałoby ich życie. Wokalista zaprowadził mamę na odwyk, by ratować rodzinę. W rozmowie z dziennikarzami nie ukrywa, że nie nie chce milczeć na temat.

Nie wiadomo, jak jej choroba alkoholowa potoczyłaby się dalej, gdyby nie moja interwencja. Zaprowadziłem ją na odwyk, więc musiałem być dorosłym, będąc nastolatkiem. Nie boję się mówić o dzieciństwie, nie użalam się nad sobą. Chcę pokazać wszystkim ludziom, którzy mnie obserwują, że da się. Nie ważne, ile masz środków, jakie masz warunki. Da się spełnić to, o czym marzysz", zwierzał się Dawid Kwiatkowski.

Czytaj też: Kim są najbliżsi Sary James? Młoda artystka może zawsze liczyć na wsparcie rodziny

Dawid Kwiatkowski szczerze o walce o rodzinę

To nie pierwszy raz, gdy Dawid Kwiatkowski decyduje się opowiedzieć o swoich doświadczeniach „Mówię to po raz pierwszy w życiu, bo wiem, że najgorsze mamy już za sobą. Wierzę, że nasza historia może pomóc wielu ludziom. Mama wygrała walkę z chorobą alkoholową i jestem z niej cholernie dumny”, powiedział artystka w 2018 roku w rozmowie z Party.

„Młodzież potrzebuje wzorców i jeśli nasza historia pomoże uratować choć jedną rodzinę, to warto ją opowiedzieć”, dodawała wówczas pani Agnieszka. Mama wokalisty podkreślała w tamtym czasie, że pogodziła się z przeszłością. Zdaje sobie sprawę, ile zmarnowała lat i ma świadomość ile wysiłku jej bliscy włożyli w walkę o jej zdrowie i życie.

Walczył o mnie całym sercem, ile tylko miał sił. Tak jak ja sama nie potrafiłam o siebie zawalczyć”, zwierzyła się Magdalenie Jabłońskiej-Borowik. Dawid Kwiatkowski najpierw zwrócił się o pomoc do babci. Potem postanowił udać się do szkolnego pedagoga i do domu opieki społecznej. 

Pani Agnieszka i jej syn wystąpili w 2019 roku w programie „Starsza pani musi fiknąć", gdzie spędzili intensywny tydzień na planie. Dawid Kwiatkowski zafundował mamie niezapomniane przeżycia i podróż, których przez lata nie miała okazji doświadczyć.  

CZYTAJ TEŻ: Był objawieniem „The Voice Kids 3”, potem zniknął. Tak dziś wygląda Marcin Maciejczak

Dawid Kwiatkowski z mamą, Agnieszka Kwiatkowska
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…