Andrzej Kopiczyński
Fot. Pawel Babala / Forum
NIEZWYKŁE HISTORIE

Andrzej Kopiczyński nie miał trzech, a cztery żony. Dlaczego pierwszej się wyparł?

Jakie tajemnice skrywał ulubieniec widzów?

Karol Sowa 16 sierpnia 2022 18:49
Andrzej Kopiczyński
Fot. Pawel Babala / Forum

Andrzej Kopiczyński wielu telewidzom utkwił w pamięci jako inżynier Stefan Karwowski z „Czterdziestolatka”. Jako aktor zagrał wiele postaci, ale to ta życiowa rola okazała się najciekawsza. W niejednym źródle możemy przeczytać, że Andrzej Kopiczyński był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą ukochaną była Maria Chwalibóg, później na jego miłosnej drodze pojawiła się Ewa Żukowska, jednak to z Moniką Dzienisiewicz-Olbrychską żył do samego końca. Artysta wykreślił z pamięci pierwszą żonę, którą poznał przed Marią Chwalibóg. Z tego wynika, że miał on cztery, a nie trzy żony. Dlaczego rozstał się z tajemniczą kobietą?

Pierwsza żona Andrzeja Kopiczyńskiego

Coś jednak zaskoczyło fanów. Po śmierci ulubieńca widzów wyszło na jaw, że miał on cztery żony. Z najnowszych informacji można wywnioskować, że w jego życiu była jeszcze jedna kobieta, która zawróciła mu w głowie. Była to koleżanka ze studiów, którą poślubił. Ta miłość nie przetrwała próby czasu. Jak wiadomo, Andrzej Kopiczyński jako pierwszą partnerkę podawał Marię Chwalibóg. Dlaczego? 

CZYTAJ TEŻ: Żaden z trzech związków Barbary Wrzesińskiej nie przetrwał. Z Jackiem Janczarskim rozstała się przez inną...

Andrzej Kopiczyński
Fot. Michal Gmitruk / Forum

Tajemnice Andrzeja Kopiczyńskiego - czy Maria Chwalibóg naprawdę była jego pierwszą żoną? 

Z koleżanką ze studiów związał się, mając 21 lat. Była to zaskakująca miłość, która miała przetrwać wszystko. Studenci postanowili wyjechać do Olsztyna. To właśnie tam ówczesna partnerka Andrzeja Kopiczyńskiego zaangażowała się w inny związek, który zniszczył wszystko. W biografii o słynnym aktorze możemy przeczytać, że młoda dziewczyna pozostawiła Andrzeja dla innego. W książce Krystyny Gucewicz jednak nie padło nazwisko tajemniczej kobiety. „Pierwsza żona — owoc studenckiego romansu, dzięki Andrzejowi zaangażowała się do teatru do Olsztyna, ale zaangażowała się też w uczucie z zupełnie innym panem. Zostawiła Andrzeja”, czytamy w „Jak być kochanym”. 

1975 r. Andrzej Kopiczyński i Anna Seniuk w filmie "Czterdziestolatek"

Andrzej Kopiczyński nie miał trzech, a cztery żony. Dlaczego pierwszej się wyparł?
Fot. PAP/Witold Rozmysłowicz

Jak wiadomo, ulubieniec widzów wykreślił tę miłość ze swojej pamięci. Dziennikarzom odpowiadał, że jego pierwszą partnerką była Maria Chwalibóg. Jednak między nimi też zaczęły pojawiać się problemy. Po rozwodzie związał się z Ewą Żukowską, która nie okazała się “tą jedyną”.  

Andrzej Kopiczyński po wielu latach odnalazł miłość swojego życia. W 1977 roku poznał Monikę Dzienisiewicz-Olbrychską. „Zajmowałam się jeszcze aktorstwem. Andrzej grał latynoskiego senatora, ja jego kochankę, amerykańskiego szpiega. Jałta była przepiękna, szalenie romantyczna i.… zakochaliśmy się w sobie”, wyznała. Zakochani wzięli ślub dopiero po 20 latach i byli ze sobą już do końca życia. Oboje zmarli w 2016 roku. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Bardzo przeżył jej śmierć”. Jerzy Połomski niedawno pożegnał ukochaną siostrę

Andrzej Kopiczyński z żoną Moniką Dzienisiewicz-Olbrychską, 13.05.2009 rok.

Andrzej Kopiczyński, Monika Dzienisiewicz-Olbrychska
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…