Zobacz nasze filmowe propozycje!

Weronika Kostyra 1 lutego 2019 12:54

Już dzisiaj do kin wchodzi film luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci”. W latach 1971-1972 zabił jedenaście osób. Po elementy jego biografii sięga reżyser Luis Ortega w swoim najnowszym filmie Anioł. To piękny wizualnie argentyński kandydat do Oscara. Wyprodukował go sam Pedro Almodóvar. Czy to nie wystarczająca rekomendacja?

Co obejrzeć w kinie w weekend 01.02-03.02.2019 roku?

Inną produkcję poleca z kolei Martyna Wojciechowska. „To jest film dla wszystkich. Powinny na niego pójść całe rodziny po to, żeby rozpocząć dyskusję o tym, jakie jest znaczenie człowieka w przyrodzie i jak wielki mamy wpływ na to, jak ta przyroda wygląda”, mówi o filmie Mia i biały lew. Jej głos można usłyszeć w polskiej wersji językowej filmu.

Do kin wchodzi także szósty w historii film anime, który został nominowany do Oscara dla najlepszego filmu animowanego. Mirai  to z pewnością jeden z najlepszych animowanych filmów roku. Zebrał bardzo dobre recenzje, które podkreślają prostotę historii widzianej oczami dziecka. Nowości w kinowym repertuarze to także poruszający film Arktyka oraz dokument The Dawn Wall.

Ci, którzy chcą nadrobić filmowe zaległości, wciąż mogą obejrzeć filmy takie jak: Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3, Maria, królowa Szkotów, O psie, który wrócił do domu oraz Underdog. 

1/9
Plakat filmu Anioł
Copyright @Materiały prasowe
1/9

„Anioł”:  17-letni Carlitos o twarzy anioła od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy w nowej szkole spotyka Ramona natychmiast stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną ryzykownych przygód, namiętnej miłości i mrocznej zbrodni.

2/9
plakat filmu Mia i biały lew
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
2/9

Rodzina dziesięcioletniej Mii przenosi się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem.

3/9
Plakat filmu Arktyka
Copyright @Materiały prasowe
3/9

„Arktyka”: Jedyny pasażer rozbitego samolotu długo czeka na ratunek. Staje przed wyborem: czy pozostać we względnie bezpiecznym obozie, gdzie nauczył się walczyć z chłodem, czy też rozpocząć śmiertelną wędrówkę przez nieznane w celu potencjalnego przeżycia.

4/9
Plakat filmu Mirai
Copyright @Materiały prasowe
4/9

„Mirai”: Kun jest zazdrosny o swoje młodsze rodzeństwo. Odkrywa jednak, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Obserwuje dziadka, mamę oraz siostrę, kiedy byli młodsi. Dzięki temu lepiej ich rozumie.

5/9
Plakat filmu The Dawn Wall
Copyright @Materiały prasowe
5/9

Tytułowa ściana The Dawn Wall ma 900 metrów wysokości i znajduje się w Parku Narodowym Yosemite. Nikt nie próbował jej zdobyć – uważano, że to niemożliwe. Po latach przygotowań jako pierwsi próbę podejmują Tommy Caldwell oraz jego kompan Kevin Jorgeson.

6/9
Miszmasz czyli Kogel Mogel 3, film, plakat
Copyright @Mat. prasowe
6/9

Kultowa komedia powraca po trzydziestu latach! W rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wszystko przez panią Wolańską, która stała się celebrytką i sekstrenerką. Nie podoba się to członkom jej rodziny. Nie mogąc jej znieść, buntują się i uciekają z domu. Z kolei Piotruś ustatkował się i wiedzie życie u boku żony Marleny...

7/9
Plakat filmu Maria, królowa Szkotów
Copyright @Materiały prasowe
7/9

Owdowiała Maria Stuart wraca do Szkocji, by objąć tron. Panuje tam jednak królowa Elżbieta I. Zaczyna się rywalizacja między silnymi kobietami w męskim świecie. Obserwują się z lękiem i fascynacją, tocząc grę o władzę i niezależność.

8/9
plakat filmu O psie, który wrócił do domu
Copyright @Materiały prasowe / United International Pictures
8/9

Opowieść o Belli, psie, który przebył 400 mil, by odnaleźć człowieka, którego kocha. Zanim uda jej się wrócić, czeka ją mnóstwo niezwykłych przygód. Film na podstawie bestsellerowej powieści autora hitu „Był sobie pies” to pełna emocji odyseja o bezwarunkowej miłości między psem a człowiekiem.

9/9
Plakat filmu Underdog
Copyright @Materiały prasowe
9/9

Zawodnik MMA w szczytowej formie, Borys „Kosa” Kosiński popełnia w czasie walki błąd, który kosztuje go całą karierę. Aby odzyskać dobre imię i miłość, musi przeżyć wiele wzlotów i upadków oraz… walczyć.

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?