Film Mirai
Fot. Materiały prasowe
OSCARY 2019

Mirai. Japońska animacja nominowana do Oscara już w kinach

Premiera 1 lutego

Łukasz Kaliński 30 stycznia 2019 10:28
Film Mirai
Fot. Materiały prasowe

W kategorii dla najlepszego filmu animowanego roku stanie w walce o Oscary m.in. z filmami Spider-Man Uniwersum i Ralph Demolka w internecie. Japoński Mirai w kinach już od 1 lutego.

„Mirai”. Opis fabuły

Pojawienie się młodszego rodzeństwa wywraca do góry nogami życie Kuna, który nie kryje swojej zazdrości i wściekłości. Niespodziewanie odkrywa, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Pozwala to chłopcu na niezwykłą przygodę, w czasie której Kun lepiej poznaje dzieje własnej rodziny. Obserwuje dziadka, którego pasją były motocykle, mamę, która – zupełnie tak jak on – wcale nie sprzątała po sobie zabawek oraz swoją nastoletnią siostrę. Dzięki temu powoli uczy się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych. (opis dystrybutora)

„Mirai”. O filmie

Wyreżyserowana przez Mamoru Hosodę animacja Mirai została wyprodukowana przez japońskie studio Chizu. Jej premiera odbyła się w trakcie ostatniego festiwalu filmowego w Cannes. To trzeci film studia Chizu po Wilczych dzieciach oraz filmie The Boy and the Beast. Podejmujący temat relacji rodzinnych Mirai to produkcja przeznaczona dla całej rodziny, choć ze szczególnym uwzględnieniem młodych widzów, którzy powinni bawić się najlepiej. I przy okazji nauczyć się kilku uniwersalnych prawd o życiu rodzinnym.

Mirai Mamoru Hosody to szósty w historii film anime, który został nominowany do Oscara dla najlepszego filmu animowanego. Na liście wyróżnień Mirai są też nominacje do Złotego Globu i nagrody Critics’ Choice. Razem z premierą filmu w japońskich księgarniach pojawiła się też książka oparta na scenariuszu filmu Hosody. Ten jeden z najlepszych animowanych filmów roku zebrał bardzo dobre recenzje, które podkreślają prostotę historii widzianej oczami dziecka. Mirai to anime udowadniające siłę rodzinnego ciepła i ogromną rolę bliskich relacji, których budowanie wymaga ciągłej pracy nad sobą. „Będziecie zachwyceni” – podsumowuje film Hosody recenzent magazynu Rolling Stone. 

Zwiastun filmu „Mirai”

TAGI #film #kino

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.