Film Lego Przygoda 2
Fot. Materiały prasowe
VIVA! RECENZJE

LEGO Przygoda 2. Dobra zabawa zbudowana z klocków

Recenzja filmu Mike’a Mitchella

Łukasz Kaliński 4 lutego 2019 21:28
Film Lego Przygoda 2
Fot. Materiały prasowe

Klockowe uniwersum LEGO rozrasta się w imponującym stylu. Od momentu premiery pierwszego filmu LEGO Przygoda doczekaliśmy się już dwóch kolejnych filmów serii: LEGO Ninjago: Film oraz LEGO Batman: Film. Teraz na ekrany kin wkracza bezpośrednia kontynuacja animowanego hitu – premiera filmu LEGO: Przygoda 2 już w najbliższy piątek 8 lutego.

„LEGO Przygoda 2”. Opis fabuły

Pięć lat po pokonaniu Lorda Biznesa już tylko dobry humor Emmeta Klockowskiego (w polskiej wersji językowej głos Piotra Bajtlika) przypomina o spokoju, jaki jeszcze do niedawna panował w Klocburgu. Aktualnie miasto przypomina postapokaliptyczną pustynię. Wszystko za sprawą pochodzących z kosmosu najeźdźców LEGO DUPLO, którzy niszczą wszystko, co napotkają na swojej drodze. Mieszkańcy Klocburga początkowo starali się odbudować zniszczone budynki, ale szybko doszli do wniosku, że nie ma to żadnego sensu. W zniszczonym świecie jedynie Emmet zachowuje optymizm i nieodłączny uśmiech. Właśnie wybudował wymarzony domek dla siebie i dla ukochanej Lucy (Ewa Andruszkiewicz) i wkrótce zamierza się tam wprowadzić. Plany krzyżuje porwanie Lucy, Batmana (Krzysztof Banaszyk), Kici Rożek (Marta Dobecka) i kilku innych przyjaciół Emmeta. Zostają oni zabrani do odległej galaktyki Sistars przed oblicze królowej Wisimi I’powiewa. W obliczu wyzwania Emmet staje na wysokości zadania i wyrusza z misją ratunkową.

Recenzja filmu „LEGO Przygoda 2”

Pierwsza część filmu LEGO Przygoda przyniosła w kinach dochód bliski pół miliarda dolarów. W tej sytuacji było tylko kwestią czasu, gdy bohaterowie filmu Phila Lorda i Christophera Millera powrócą. Tym razem głównym źródłem filmowego zamieszania są klocki LEGO DUPLO burzące poukładany świat Emmeta i jego przyjaciół. Klocburg za ich sprawą zamienia się w świat znany z niedawnego kinowego hitu Mad Max: Na drodze gniewu i wydaje się, że nie ma dla niego nadziei.

W takiej sytuacji wszystko spoczywa w rękach poczciwego Emmeta, który zmuszony będzie do kosmicznej podróży tropem porwanej ukochanej. W niebezpiecznej przygodzie towarzyszyć mu będzie spotkany w kosmosie Rex Niebezpiecznik. Emmet nigdy nie traci dobrego samopoczucia, którym zaraża innych. W sytuacji niebezpieczeństwa będzie musiał zmienić podstawę i szybko dorosnąć.

Zwiastun filmu „LEGO Przygoda 2”

Bo dorastanie to jeden z tematów podejmowanych w filmie wyreżyserowanym przez Mike’a Mitchella. W równoległym świecie dorosłych, w życiu znanego z pierwszej części filmu dorastającego Finna (Jadon Sand) dużą rewolucję robi jego młodsza siostra Bianca (Brooklynn Prince). Podczas gdy ona chce się tylko z nim bawić, on ma dość rodzeństwa i nie zamierza wciągać Bianki do swojego świata. Relacje między nimi będą miały znaczący wpływ na klockowy świat Emmeta.

Animowane opowieści muszą mieć swój morał, to nieuniknione. Nie dajcie się jednak zwieść. LEGO Przygoda 2 to, podobnie jak pierwsza część filmu, zwariowana komedia pełna szalonych postaci i zabawy z popkulturą. Te pierwsze na pewno przemówią do wyobraźni młodszego widza. Starsi widzowie odnajdą zabawę w wyłapywaniu nawiązań do współczesnych kinowych hitów i kina w ogóle. W świecie filmu LEGO Przygoda 2 nikogo nie zdziwi pojawienie się Bruce’a Willisa w rurze wentylacyjnej czy wehikuł czasu zbudowany z wanny, DeLoreana i jeszcze kilku innych kultowych składników. Świetną zabawę zapewnią także piosenki, które rozbrzmiewają na planecie królowej Wisimi I’powiewa.

Wszystko to sprawia, że na seans filmu LEGO Przygoda 2 warto się wybrać całą rodziną i dobrze się na nim bawić. 

(L-R) Green Lantern (JONAH HILL), Superman (CHANNING TATUM) and Lex Luthor (IKE BARINHOLTZ) in a scene from the animated adventure
Fot. Warner Bros./materiały prasowe

(L-R) MetalBeard (NICK OFFERMAN), Batman (WILL ARNETT), Benny (CHARLIE DAY), Lucy/Wyldstyle (ELIZABETH BANKS) and Ultrakatty (ALISON BRIE) in a scene from the animated adventure
Fot. Warner Bros./materiały prasowe

TAGI #film #kino #Recenzja

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.