Pola Wiśniewska, Michał Wiśniewski
Fot. PODLEWSKI AKPA
HISTORIA MIŁOŚCI

Poznali się przez internet, rok później byli po ślubie. Oto historia Michała i Poli Wiśniewskich

Para doczekała się dwójki pociech

Rafał Kowalski 13 kwietnia 2024 13:41
Pola Wiśniewska, Michał Wiśniewski
Fot. PODLEWSKI AKPA

Pięć lata temu Michał Wiśniewski poznał swoją piątą żonę. Początkowo o Poli Wiśniewskiej mówiono w mediach jako o tajemniczej Paulinie z Warszawy, dziś jednak ukochana lidera Ich Troje nie ukrywa swojego wizerunku. Wcześniej nie była związana z show-biznesem, ale na przestrzeni ostatnich kilku lat wiele się zmieniło. Para coraz częściej pojawia się razem na imprezach branżowych, a w grudniu ubiegłego roku opublikowali pierwszy odcinek ich wspólnego podcastu "Pan i pani W", który powstał po to, aby "fani usłyszeli o ich związku nie z pierwszych stron gazet, ale od nich samych". Zakochani doczekali się także dwóch pociech.

Michał Wiśniewski z żoną Polą - jak się poznali?

Pamiętacie swój pierwszy pocałunek? Hmm, nie każdy? Ja po raz pierwszy pocałowałem Polę w kinie na Avengersach”, wyznał kiedyś w sieci Michał Wiśniewski i tym samym otworzył się na temat związku „Jego żona odpisała mu w komentarzu. „Tak było J Kocham! <3”, czytaliśmy. Więcej o tym, jak się poznali i szczegółach pierwszego pocałunku para opowiedziała w pierwszym odcinku swojego podcastu. "Poszedłem zakapturzony, usiedliśmy sobie tam z boku w tym kinie na Bemowie i pierwszy raz się pocałowaliśmy", wyznał piosenkarz. 

Jak wyglądało pierwsze spotkanie małżonków? Po siedmiu latach małżeństwa z Dominiką Tajner, Michał Wiśniewski myślał, że już więcej nie poślubi żadnej kobiety. Wszystko zmieniło się miesiąc po rozstaniu - w kwietniu 2019 - roku na jednej z aplikacji randkowych. „Poznaliśmy się z Polą na portalu, gdzie ja nie byłem Michałem Wiśniewskim, bo trochę mi nie wypadało i to była taka niespodzianka. I nagle się okazuje, że są ludzie, którzy mnie nie znają. Poszliśmy na spacer z psami. Słyszała, ale tak bezpretensjonalnie do tego podeszła”, opowiadał muzyk podczas rozmowy na Instagramie z Krzysztofem Ibiszem. „Zaczęliśmy po prostu rozmawiać, okazało się, że ona też ma jedno nieudane małżeństwo. Nagle, kiedy byliśmy tak sobą oczarowani, to okazuje się, że ona też ma czwórkę dzieci, a ja mówię: "O nie!". Rozmawialiśmy bardzo często... i wbrew pozorom nie było tak, że wszystko na szybko. Porozmawialiśmy sobie i doszliśmy do wniosku, że ok, niech się dzieci poznają”, dodał.

ZOBACZ TEŻ: Córka Beaty Tyszkiewicz zrezygnowała z macierzyństwa, żałuje jednego. Padły mocne słowa

Para zamieszkała ze sobą w lipcu 2019 roku. Uczucie rodziło się dynamicznie, ale z zachowaniem tradycyjnej kolejności… Przed Świętami Bożego Narodzenia wokalista oświadczył się pięknej Poli. „Może jeśli ona będzie kiedyś chciała powiedzieć, to opowie, ale nie sądzę, nie podejrzewam jej. Ale były... adekwatne do sytuacji”, wyznał w internetowym show Izabeli Janachowskiej.

Michał i Pola Wiśniewscy: dwa śluby, jedno wesele 

Z kolei ślub pary odbył się 13 kwietnia 2020 roku, zaraz po tym jak rozpoczęła się pandemia koronawirusa. Izolacja i czas obostrzeń wymusiły na zakochanych to, że pobrali się oni… we własnym ogrodzie. „Ceremonia była przepełniona miłością, jak każda, jeśli jest uczciwa. Anturaż się nie liczy. To wszystko, co jest na zewnątrz, jest dla gości, a nie dla ciebie. (...) Jestem mega szczęśliwy i mam nadzieję, że tak zostanie!”, opowiadał lider Ich Troje w Plejadzie. Dodawał też, że jego piąta żona prawdopodobnie nigdy nie pokaże się z nim publicznie. Zakochani zmienili jednak zdanie wiosną zeszłego roku, gdy pojawili się w jednym z warszawskich teatrów. 

Pola Wiśniewska, Michał Wiśniewski, jak poznał 5. żonę
Fot. Gałązka / AKPA

Kiedy obostrzenia zelżały, Michał i Pola Wiśniewscy postanowili powiedzieć sobie "tak" po raz drugi. Tym razem wyprawili z tej okazji huczne wesele, którego nie było im dane zorganizować podczas pierwszych zaślubin. "Chwile. To ta jedna, spośród wyjątkowych, która zapadła w naszych sercach na zawsze. Było pięknie i niesamowicie wzruszająco. Jesteśmy ogromnie poruszeni i wdzięczni naszym najbliższym, że byli tego dnia z nami i że wspólnie mogliśmy celebrować miłość. Nie zapomnimy nigdy Waszych szczerych uśmiechów, czułych gestów i dobrych słów", napisała żona lidera Ich Troje pod serią pięknych zdjęć ze ślubu i wesela. 

Pola Wiśniewska i Michał Wiśniewski –  dzieci, wspólne zdjęcia

Dla piosenkarza i fotografki najważniejsze jest życie rodzinne. Nie minęło pół roku od ślubnej ceremonii, a media obiegła radosna informacja o tym, że Michał Wiśniewski i jego żona spodziewają się dziecka. Synek, któremu para nadała imiona Falco Amadeus, narodził się pod koniec stycznia 2021 roku. Najmłodszego z braci poznała już reszta rodzeństwa, a sam Falco dał się poznać jako spokojny i uśmiechnięty chłopiec. Z kolei w maju tego roku na świat przyszedł Noël Cloé. Artysta nie krył dumy z żony oraz tego, że po raz szósty został ojcem. „Ja mogę ją wesprzeć swoim widokiem i przytulać ją do serca. To jest szóste dziecko Poli, w związku z tym na pewno nie jest łatwo. Jestem z niej dumny, bo ona jest niezwykle dzielna. Poświęca cały czas naszemu synkowi, odwozi dzieci do szkoły rano, więc to jest naprawdę mega poświęcenie”, mówił jakiś czas temu w rozmowie z Jastrząb Post.

Rodzina patchworkowa Michała i Poli Wiśniewskich jest jednak znacznie większa. Piosenkarz ma jeszcze czwórkę dzieci z poprzednich związków, Pola także. Wielu internautów zastanawiało się, czy obecnej partnerce wokalisty przeszkadza, że przed nią lider Ich Troje miał cztery żony. „Kogo interesuje, że piąta? Chyba tylko czytelników portali plotkarskich. A tak na poważnie, to uważam, że w pewnym wieku każdy ma jakąś historię za sobą. Jedni mają 4 żony, a inni 15 nieformalnych związków. Ja to rozumiem, dlatego jestem spokojna”, odpowiedziała bez emocji na Instagramie.

A jaki kontakt z Polą mają dorosłe dzieci Michała Wiśniewskiego? „Wszyscy mamy z Polą dobre stosunki. W tym wszystkim chodzi o to, żeby tata był szczęśliwy. Nic więcej mnie nie interesuje. Chcę, żeby czuł się dobrze i żeby ktoś go dobrze traktował. Jeśli z Polą jest mu dobrze, to czemu nie? Nie zastanawiam się nad tym, czy powinnam ją lubić, czy nie. Dobrze im jest razem, ja się z tego powodu cieszę, więc dbam o to, żeby nasza relacja też była w porządku”, mówiła Fabienne w rozmowie dla CoZaTydzien.pl.

Gwiazdor jest wdzięczny Poli za to, jak wiele wniosła do jego codzienności. „Rok od ślubu i prawie dwa 2 lata razem. Jak mówił klasyk, żołądki nie są dobrym miejscem do hodowania motyli, ale ja czuję je każdego ranka i z tym samym uczuciem kładę się spać. Dziękuję, że jesteś", pisał w sieci jakiś czas temu. 

Zobacz też: Anna Kalczyńska nie przebierała w słowach na temat zwolnienia z TVN. Mówiła o Marcinie Prokopie

Show Wiśniewskich na Youtube

Michał Wiśniewski wraz z żoną Polą pojawili się na Youtube, prowadząc przez pewien czas projekt "Pan i Pani W.". Opowiadali w nim o prywatnych stronach swojego życia, publikując wspomnienia dotyczące ich związku. Teraz Wiśniewscy również wrzucają na Youtube filmu ze swoim udziałem, traktując je bardziej jako Vlogi, a fani Michała Wiśniewskiego śledzą je z zainteresowaniem. Widać, że w rodzinie i małżeństwie Wiśniewskich doskonale się układa, chociaż nie brakowało w nim wcześniej kryzysów. Para korzystała z pomocy terapeuty, o czym poinformował Michał. 

"Chyba najtrudniejszą rzeczą jest terapia małżeńska, która jest nam mega potrzebna. W ogóle często w małżeństwie jest potrzebna, ale przy budowie domu wyjątkowo. Nie mogę za wiele zdradzać, bo musieliśmy ją na moment przerwać. To jest bardzo trudne doświadczenie, ale bardzo ważne, dlatego, że nie rozmawiając, nie dowiemy się, czego oczekuje od nas partner. A to rozmowa jest podstawą każdego związku. Może potrzebowałem trochę więcej czasu na to, ale lepiej późno niż wcale" – powiedział w wywiadzie dla Jastrząb Post Wiśniewski. 

Michał Wiśniewski wyznaje żonie miłość ze sceny

Wzruszający moment pomiędzy małżonkami nastąpił podczas jubileuszu 25-lecia Ich Troje w Mrągowie, który odbył się 13 sierpnia 2022 roku. Pola Wiśniewska przekazała ukochanemu życzenia, nie zabrakło również osobistych deklaracji oraz pięknego wyznania miłości.

„Ponoć to niezła jazda, stać na scenie jak ta gwiazda. Ale mimo tego, życzę ci, byś na tej scenie stał jak najdłużej. Życzę Ci wielu wspaniałych występów i wielu pięknych spotkań z fanami. Wszystkiego najpiękniejszego w dniu Twojego święta i święta Twojego zespołu. I jeszcze jedno: Panie Wiśniewski, kocham Pana" - usłyszał lider zespołu. Muzyk nie krył wzruszenia jej słowami, a następnie poprosił żonę do tańca na oczach publiczności... Publiczność zgromadzona w Mrągowie była świadkiem niezwykłej sceny.

„Ja pozwolę sobie odpowiedzieć. Polcia dla Ciebie. 17 razy odmawiałem "Tańca z Gwiazdami", Kasia Wajda to bardzo dobrze wie, bo nie potrafię tańczyć, ale tak, żebyśmy wszyscy zawsze szli tańcząco. Tego ci życzę, żebyś została ze mną, żebyś mnie kochała i nigdy nie zostawiła. Bardzo cię proszę, zatańcz ze mną" - mówił do ukochanej, choć nie ukrywał, że nie umie tańczyć najlepiej. Romantyczny moment niczym z filmu...

Zakochanym życzymy dużo szczęścia, a Michałowi Wiśniewskiemu - kolejnych lat na scenie!  

Michał Wiśniewski i Pola Wiśniewska, Jubileusz Ich Troje podczas Festiwalu Weselnych Przebojów, Mrągowo 13.08.2022

Fot. Jacek Kurnikowski / AKPA

Fot. Jacek Kurnikowski / AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.