Michał Wiśniewski, VIVA! czerwiec 2022, 12/2022
Fot. Voyo Bąkiewicz
O tym się mówi!

Michał Wiśniewski we wzruszających słowach o synku. Podjął też dość kontrowersyjną decyzję

„To jest cud”

Aleksandra Frankowska 18 maja 2023 08:51
Michał Wiśniewski, VIVA! czerwiec 2022, 12/2022
Fot. Voyo Bąkiewicz

Michał Wiśniewski ma powody do świętowania. Gwiazdor został ojcem po raz szósty. Jego piąta żona, Pola Wiśniewska urodziła drugiego synka. W najnowszym wywiadzie artysta opowiedział o emocjach, jakie towarzyszyły mu przy przyjściu na świat najmłodszego syna oraz o tym, czy synek zostanie ochrzczony.

ZOBACZ TEŻ: Odnowili przysięgę małżeńską, znów zostali rodzicami! Tak o miłości mówili Michał i Pola Wiśniewscy

Michał Wiśniewski został ojcem po raz szósty

Artysta i jego żona Pola doczekali się wspólnie drugiego dziecka. Wychowują już razem synka Falco Amadeusa, a Wiśniewski z poprzednich związków ma jeszcze czwórkę dzieci. Teraz na świat przyszedł najmłodszy z rodu Noël Cloé Wiśniewski. Kontrowersyjne jest nie tylko imię chłopca, ale również decyzja, jaką podjął jego ojciec. W wywiadzie dla JastrząbPost zdradził szczegóły.

Fot. Instagram: m_wisniewski1972

Wiśniewski o kolejnym dziecku

Michał Wiśniewski w najnowszym wywiadzie opowiedział, jak czuje się, jako świeżo upieczony ojciec. To niesamowite, że ta przyjemność spotkała go już po raz szósty.

[…] To jest cud. I ten cud bardzo doceniam. Pierwsze dzieci wypuszczone z gniazda, a nowe się narodziło. Mam nadzieję, że Noël będzie miał oparcie w rodzeństwie w przyszłości. Nie wiem co na to moja żona, czy to koniec produkcji, czy nie… Na ten moment jesteśmy przeszczęśliwi, że jest cały, zdrowy, silny i że wszystko jest w porządku.

Niczyjej uwadze nie umknęło oryginalne imię chłopca. Wszyscy spodziewali się wyjątkowego wyboru, ponieważ poprzednie dzieci Wiśniewskiego, również mają obcobrzmiące imiona. Zapytany o imię, odpowiedział jednak dość wymijająco.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pola Wiśniewska urodziła! Michał Wiśniewski przekazał radosne wieści na Instagramie

No tutaj nie powiem tego, bo to za wcześnie na to, a to jest historia, którą może kiedyś opowiem.

Przyjście na świat nowego członka rodziny było dla artysty niezwykle wzruszające. Podzielił się emocjami, które mu towarzyszyły.

Płakałem… Chyba jak każdy. Po prostu. Płakałem przy każdym dziecku. Bo to jest cud – mówił wzruszony. […] Każde z moich dzieci jest absolutnie wyjątkowe. Każde z dzieci mojej żony jest również bardzo wyjątkowe. Bo w sumie można powiedzieć, że mamy dziesiątkę na wychowaniu. Mimo że trója już wyleciała z gniazda. Przecież my też jesteśmy czyimiś dziećmi. Cała rodzina się cieszy. Ja to bardzo szanuję. Nie da się tego opisać słowami, rodzice wiedzą o czym mówię.

Michał Wiśniewski, Pola Wiśniewska, Fabienne Wiśniewska,
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Czy Michał Wiśniewski ochrzci syna?

Na ten moment Michał Wiśniewski szczerze przyznał, że nie planuje ochrzcić syna. Podał konkretne powody.

Nie myślimy na ten temat. Ja już mówiłem o tym wielokrotnie. Chrzest jest świętym sakramentem w Kościele katolickim, natomiast Jezus jest najlepszym przykładem, że trzeba ten chrzest przyjmować świadomie. Rozumiem rodziców, którzy chrzczą swoje dzieci, Xavier i Fabienne są ochrzczeni. Nie wiem, jaka będzie decyzja Poli. To dla nas jest nieważne, bo wszystkie nasze dzieci są wychowane w wierze chrześcijańskiej. Myślę, że są ochrzczone dzieci, które nigdy nie chodziły do chrześcijańskich szkół, a nasze chodziły. Jeśli będą chciały, to przyjmą ten sakrament przyjmą na własne życzenie. 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?