Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Ta historia wyjaśnia, dlaczego Christian Grey pokochał ostry seks

Skrzywdzony czy wyuzdany?

Sabina Zięba 9 lutego 2018 17:45
Fot. Materiały prasowe

Ta seria rozbudziła wyobraźnię niejednej kobiety. „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Ciemniejsza strona Greya” oraz „Nowe oblicze Greya” to trylogia opowiadająca historię miłości Anastasii Steele i Christiana Greya, młodego, przystojnego biznesmena, który podoba się wszystkim kobietom. Dzięki swojemu urokowi i bogactwu przyciąga je jak muchy. Jedną z nich jest główna bohaterka, która zakochuje się po uszy i odkrywa jego ciemną stronę. Co wiemy o tym intrygującym mężczyźnie? Za co pokochały go kobiety?

Polecamy też: Już niedługo premiera „Nowego oblicza Greya”! Przypominamy najgorętsze sceny z pierwszej części... Pamiętacie je wszystkie?

Mroczna przeszłość Christiana Greya. Dlaczego pokochał ostry seks?

Gdy poznajemy Christiana w pierwszej części, ma 27 lat. Niechętnie opowiada o swojej przeszłości i od razu wiadomo, że skrywa liczne tajemnice. Okazuje się, że praktykowanie BDSM to nie wszystko, a te zachowania pośrednio wynikają z jego trudnego dzieciństwa. Jest synem uzależnionej od narkotyków prostytutki, nie zna ojca. Sam w książce o matce mówi: "(...) nie dbała o mnie. Nie chroniła przed swoim alfonsem. To chyba ja opiekowałem się nią. Kiedy w końcu się zabiła, dopiero po czterech dniach ktoś podniósł alarm i nas znalazł... To pamiętam". Gdy przywieziono go w ciężkim szoku do szpitala, akurat dyżur miała dr. Grace Trevelyan Grey, która postanowiła go adoptować. Przed tym faktem przez parę miesięcy żył w rodzinie zastępczej wraz z Jackiem Hydem, który to pojawia się w drugiej i trzeciej części. Tak ten fakt wspominał ojczym Christiana: „Moja żona miała właśnie dyżur, kiedy przywiozła go policja. Skóra i  kości, do tego mocno odwodniony. W ogóle nie mówił. W zasadzie nie odzywał się przez niemal dwa lata. To gra na pianinie w końcu go otworzyła. Och, no i pojawienie się Mii, rzecz jasna". To właśnie Mia była kolejnym przygarniętym przez małżeństwo Greyów dzieckiem. Christian był zachwycony młodszą siostrą i to odmieniło jego życie.

Zobacz też: Nie uwierzycie, jak wyglądał Jamie Dornan! Filmowy Christian Grey przeszedł niesamowitą metamorfozę

W wieku nastoletnim też nie było mu łatwo

W starszym wieku często się bił i nadużywał alkoholu. Gdy miał piętnaście lat, uwiodła go przyjaciółka matki, Elena Lincoln, zwana przez Anę Panią Robinson. Miała specjalne upodobania i wprowadziła go w świat BDSM. Trwał z nią w związku w roli „uległego” przez sześć lat, do czasu, aż o fakcie dowiedział się jej mąż – pobił ją tak dotkliwie, że wylądowała w szpitalu. Wówczas Christian na krótki czas znalazł się na studiach, ale szybko to porzucił, by za pieniądze otrzymane od Pani Robinson otworzyć własną firmę. Niestety, mimo niepraktykowania dalszych kontaktów seksualnych z Eleną, Christian nie potrafił już żyć normalnie. Przed Aną miał piętnaście „uległych” i to on przyjmował rolę dominującą.

Polecamy:  Dakota Johnson, gwiazda „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, przeszła niezwykłą metamorfozę! Nie zawsze zachwycała...
 

Dlaczego Christian Grey ma koszmary?

To przez te wszystkie traumatyczne wydarzenia w dorosłym życiu często miewa koszmary i nie sypia z kobietami w jednym łóżku. Nie pozwala się także dotykać, co jest jego „granicą bezwzględną”. Kobiety onieśmiela swoją wyniosłością i przedmiotowym traktowaniem ludzi. Mimo tego wzbudza w nich ciekawość, a gdy poznają fakty z jego życia – wszechogarniające współczucie. Dopiero Anastasia Steele zmienia jego przyzwyczajenia i Christian zdaje sobie sprawę, że potrafi obdarzyć kogoś miłością i tak naprawdę każdy jest do niej zdolny.

W najnowszej, trzeciej części filmu, temat jego dzieciństwa i traum z nim związanych odgrywa istotną rolę. Jaką? O tym przekonacie się, wybierając do kina.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.