Jamie Dornan, BAFTA Film Awards 2023, 19.02.2023
Fot. Jeff Spicer/Getty Images
O tym się mówi

Rola Christiana Greya przyniosła mu ogromną popularność. Tak zmienił się Jamie Dornan!

Aktor wciąż pozostaje obiektem westchnień

Marta Nawacka 20 lutego 2023 10:03
Jamie Dornan, BAFTA Film Awards 2023, 19.02.2023
Fot. Jeff Spicer/Getty Images

Dzięki roli w filmach z serii „50 twarzy Greya” zyskał olbrzymią popularność i... uwielbienie fanek. Choć wcielenie się w przystojnego Christiana Greya przyniosło mu Złotą Malinę, to kreacja ta była dla Jamiego Dornana przepustką do kariery. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem. A jak dziś wygląda? Zobacz, jak się zmienił!

Jamie Dornan – kariera

Zadebiutował w 2006 roku w filmie „Maria Antonina”, a niedługo później mogliśmy oglądać go w produkcji stacji ABC „Dawno, dawno temu” oraz w brytyjskim serialu kryminalnym „Upadek”. Rola seryjnego mordercy u boku Gillian Anderson okazała się dla Jamiego Dornana wielkim sukcesem, a sam serial sporym telewizyjnym hitem. Z czasem aktor wcielił się w jedną z najsłynniejszych ról i jednocześnie tę, która przyniosła mu największą popularność – Christiana Greya w serii „50 twarzy Greya”.

Choć za tę kreację otrzymał Złotą Malinę w kategorii „najgorszy aktor pierwszoplanowy”, to po dwóch latach ponownie wcielił się w przystojnego milionera w kolejnej części filmu, „Ciemniejsza strona Greya”, i również dostał tę samą nominację. Jamie Dornan pojawił się także w trzeciej części produkcji, „Nowe oblicze Greya”. Zagrał także w „Prywatnej wojnie”, „Untogether” czy „Robin Hood: Początek”. Cały czas pracował na tym, by pozbyć się łatki niegrzecznego amanta, jaka do niego przylgnęła.  Aktor ma jednak na swoim koncie niebanalne i ciekawe kreacje. Do jednej z nich należy między innymi rola w poruszającym filmie Kennetha Branagha „Belfast”, nominowanego do Oscara.

Czytaj też: Kinga Preis przeszła prawdziwą metamorfozę. Aktorka zrezygnowała z jednego nawyku

Jamie Dornan, 13.10.2006
Fot. Sylvain Gaboury/FilmMagic

Jamie Dornan, 13.10.2006

Jamie Dornan – jak się zmienił? Życie prywatne

Choć łatka przystojnego, niegrzecznego amanta wciąż nie chce go opuścić, to Jamie Dornan sumiennie realizuje się w kolejnych produkcjach. Prywatnie również daleko mu do filmowego Christiana Greya, w którego się wcielał. W 2010 roku aktor poznał Amelię Warner, piosenkarkę i aktorkę, a po dwóch latach się jej oświadczył. W kwietniu 2013 roku zakochani wzięli ślub, a kilka miesięcy później powitali na świecie pierwszą córkę. Po trzech latach doczekali się drugiej córki, a w 2018 roku trzeciej.

Przez lata Jamie Dornan był nie tylko stały w uczuciach, ale także w kwestii... swojego wizerunku. Okazuje się, że przez lata aktor niemal w ogóle się nie zmienił! Trzeba przyznać, że w dalszym ciągu wygląda wspaniale, a czas zdaje się go omijać.  

Zobacz także: Joanna Kulig zabrała głos po krytyce stylizacji od Chanel! Ujawniła kulisy festiwalu w Berlinie

Jamie Dornan i Dakota Johnson, premiera
Fot. Mike Marsland/Mike Marsland/WireImage

Jamie Dornan i Dakota Johnson, premiera "Ciemniejszej strony Greya", 9.02.2017, Londyn

Jamie Dornan, BAFTA Film Awards 2023, 19.02.2023
Fot. Jeff Spicer/Getty Images

Jamie Dornan, BAFTA Film Awards 2023, 19.02.2023

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.