Jamie Dornan, Amelia Warner
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Kim jest żona Jamiego Dornana? To ona uwiodła filmowego Greya!

Co wiemy o Amelii Warner?

Sabina Zięba 16 maja 2020 17:30
Jamie Dornan, Amelia Warner
Fot. Getty Images

Za sprawą roli Christiana Greya, Jamie Dornan w szybkim tempie zdobył międzynarodową popularność. Miliony kobiet doceniły jego urok, przez co zaczął być zaliczany do grona najprzystojniejszych aktorów. Ku rozczarowaniu wielu fanek, okazało się, że od wielu lat ma żonę. Kim jest Amelia Warner, artystka która go usidliła?

Amelia Warner - informacje

Choć Jamie Dornan próbuje sił w aktorstwie od wielu lat, dopiero rola praktykującego BDSM bogatego biznesmena wyniosła go na szczyt. Wiadomo, że zaczynał jako model, a pierwszy angaż filmowy zawdzięcza ówczesnej dziewczynie, Keirze Knightley, z którą był jeszcze w 2005 roku. Obecna partnerka pojawiła się w jego życiu dopiero 6 lat później. 

Amelia urodziła się 4 czerwca 1982 roku w Merseyside w Liverpoorze. Po rozstaniu rodziców, większość dzieciństwa spędziła z matką w Londynie. Od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem i chciała rozwijać się w tym kierunku. Była członkiem młodzieżowej grupy teatralnej Royal Court, a pierwszym filmem, w którym zagrała była adaptacja Lorny Doone w 2000 roku. W serialu Casualty zadebiutowała cztery lata wcześniej. Występowała również w produkcjach BBC, lecz w rolach drugoplanowych.

Wydawało się, że jej kariera nabiera rozpędu, kiedy postanowiła skupić się na muzyce. W jednym z wywiadów mówiła: „To nie było satysfakcjonujące. Będąc aktorem nie masz kontroli, nie ponosisz odpowiedzialności. Idziesz na przesłuchanie i albo dostajesz rolę, albo jej nie masz - to tyle z twojego wyboru. Rok później widzisz projekt końcowy i możesz być zaprezentowany w zupełnie innym filmie niż ten, który myślałeś, że tworzysz. To zaczęło być naprawdę frustrujące”.

Z Jamie Dornanem poznali się w 2007 roku na jednej z imprez. Związek zaczęli jednak 3 lata później. Wspólnie zamieszkali w Notting Hill i założyli rodzinę. Dornan kilka lat temu zdradził Belfast Telegraph, że poczuł natychmiastowe porozumienie z Amelią: „Od samego początku byłem nią zafascynowany, naprawdę. Jestem dziś w niej bardziej zakochany niż na początku”. Pobrali się w 2013 roku w Somerset w Wielkiej Brytanii. W tym samym roku na świat przyszła ich pierwsza córka, Dulcie. Trzy lata później Warner urodziła Elvę, a w zeszłym roku Albertę.

Co ciekawe, Dornan nie jest pierwszym mężem Warner. W 2002 roku była ona w związku z Colinem Farrellem i mówiono, że nawet wzięli ślub. Ich relacja zakończyła się cztery miesiące później, a Amelia później ujawniła, że ​​było to.... fałszywe małżeństwo. Ujawniła The Sun: „Tak naprawdę nie pobraliśmy się - to nieprawda. Myślę, że byliśmy zbyt uprzejmi, aby temu zaprzeczyć. Mieliśmy ceremonię na plaży na Tahiti, która w żadnym wypadku nie była legalna i wiedzieliśmy, że to nie jest”.

Zarówno Amelia, jak i Jamie raczej nie opowiadają w wywiadach o swoim prywatnym życiu. Jakiś czas temu filmowy Christian Grey wyznał jednak Irish Mirror, że małżeństwo może być niekiedy trudne: „Czasami czujemy się sfrustrowani, zwykle podczas podróży z dziećmi, ale nigdy nie pozwoliliśmy, by cokolwiek się zagotowało i przerodziło w kryzys”. Podczas tej rozmowy okazało się również, że aktor jest prawdziwym romantykiem i codziennie przypomina o tym partnerce: „Znamy pary, które są miotaczami talerzy, ale to nie my. Cieszę się, że to nie my - talerze są drogie… Na pewno nie ma dnia, w którym nie powiem Amelii, że ją kocham”.

Jamie Dornan i Amelia Warner

Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.