Sabina Zięba 17 września 2017 21:00
1/7
Copyright @East News / Getty Images
1/7

Dakota Johnson w przeciągu ostatnich dwóch lat zrobiła spektakularną karierę, a wszystko za sprawą hitu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Historia bajecznie bogatego biznesmena, który zakochuje się w studentce literatury zrobiła furorę na całym świecie, rozsławiając aktorów w każdym zakątku Ziemi. Jednak artystka swój debiut aktorski zaliczyła znacznie wcześniej...

Polecamy też: Mamy oficjalny zwiastun „Nowego oblicza Greya”! Zobaczcie, jak Anastasia Steele wygląda w sukni ślubnej!
 

Kariera Dakoty Johnson

Dakota urodziła się 4 października 1989 roku jako córka pary aktorów, Dona Johnsona i Melanie Griffith. Gdy miała 6 lat jej rodzice się rozwiedli, a jej matka w tym samym roku związała się z Antonio Banderasem. Jako dziecko była zapaloną tancerką zainteresowaną światem mody, od momentu gdy w wieku 12 lat wzięła udział w sesji do „Teen Vogue”.

W 1999 roku zadebiutowała w rodzinnej produkcji „Wariatka z Alabamy”. Reżyserem tego filmu był jej ojczym, Banderas, a główną rolę powierzono jej matce. Dakota wraz z przyrodnią siostrą zagrały córki Griffith. Od 2006 roku, gdy została uhonorowana tytułem Miss Złotych Globów, zdarzało jej się pracować jako modelka - wzięła m. in. udział w kampanii reklamującej jeansy firmy MANGO. Co ciekawe, rok później spędziła miesiąc na odwyku w klinice dla nastolatków uzależnionych od alkoholu i narkotyków w Malibu. Miała wtedy 18 lat.

Równocześnie z zakończeniem liceum, rozpoczęła karierę aktorską. Zagrała u boku Justina Timberleka w „The Social Network”, a następnie choćby w „Bestii”, „21 Jump Street” czy „Need for Speed”.

Polecamy też: Czy Jamie Dornan rozwiedzie się z żoną dla Dakoty Johnson?

Jej kariera nabrała rozpędu w 2015 roku, kiedy to wcieliła się w postać Anastasii Steele w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”. Stała się przedmiotem pożądania milionów mężczyzn na całym świecie, gdy prezentowała swoje kształty w erotycznych scenach u boku Jamiego Dornana. Jednak, jak zobaczycie w naszej galerii, jej twarz znacznie się zmieniła... Czy to zasługa licznych operacji?

2/7
Copyright @Pinterest
2/7

Dakota w 2001 roku ze swoim tatą, Donem Johnsonem. Miała wtedy 12 lat.

Polecamy też: Mamy nowy trailer oraz zdjęcia z planu "Nowego oblicza Greya". Zobacz gorące ujęcia!

3/7
Copyright @Getty Images
3/7
4/7
Copyright @Getty Images
4/7

Przyszła aktorka w 2008 roku. To wtedy w wieku 18 lat trafiła do kliniki dla nastolatków uzależnionych od alkoholu i narkotyków.

Polecamy też: Szokujące wyznanie Dakoty Johnson! Tak Jamie Dornan przygotowywał ją do scen seksu

5/7
Copyright @East News
5/7

Na zdjęciu Dakota w wieku 21 lat.

Polecamy też: Wyciekły kadry z "Ciemniejszej strony Greya"! Zobacz najnowsze ujęcia

6/7
Copyright @Getty Images
6/7

Główna bohaterka „Pięćdziesięciu twarzy Greya” w 2013 roku w wieku 23 lat.

Polecamy też: Skrzywdzony czy wyuzdany? Ta historia wyjaśnia, dlaczego Christian Grey pokochał ostry seks

7/7
Copyright @ONS
7/7

Dakota Johnson w 2017 roku. Ma obecnie 28 lat.

Polecamy też: Oto kreacje Dakoty Johnson z promocji obu części filmu!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.