Gabriela Czernecka 25 sierpnia 2017 17:00
1/7
Sean Connery metamorfoza
Copyright @East News
1/7

Mówiono, że to kwestia czasu, kiedy wyląduje w więzieniu. Rola Jamesa Bonda odmieniła jego życie. Jak buntownik, który pracował jako roznosiciel mleka stał się legendą? Poznaj historię Seana Connery’ego!

 

Polecamy: Polak za kamerą nowego "Bonda". Imprezuje z Deppem, do Clooneya mówi "Jurek"

 

Legendarny James Bond czyli Sean Connery

 

Niewielu wie, że Sean to tak naprawdę Thomas Sean Connery. Swoje imię zmienił w latach 50-tych. Wówczas zaczynał swoją przygodę z aktorstwem. W środowisku teatralnym spotkał wielu inteligentnych i oczytanych ludzi. By im dorównać, 1,5 roku spędził w bibliotece, czytając i nadrabiając zaległości. A trochę ich miał, skoro mając zaledwie 13 lat postanowił zakończyć swoją edukację. Młody Sean był buntownikiem. Nie chciał się uczyć, ale praca nie była mu obca. Próbował swoich sił jako model i ochroniarz. 

 

W 1961 roku spełniło się jego marzenie - wygrał casting do filmu o Jamesie Bondzie. Gdy rok później na ekrany wszedł pierwszy film z tej serii „Doktor No”, szybko okazało się, że w Connerym drzemie ogromny talent. Od razu zaangażowano go w kolejne filmy o przygodach agenta 007: „Pozdrowienia z Rosji”, „Goldfinger” oraz „Operacja Piorun”. Po nakręceniu filmu „Żyje się tylko dwa razy” Connery postanowił odpocząć od  bycia Bondem. Przez kolejne cztery lata odpoczywał - okazyjnie pojawiał się w filmach, ale przede wszystkim grał w golfa. Niemal dziesięć lat później od jego debiutu w Bondzie, zachęcony czekiem na ponad milion dolarów, zgodził się po raz kolejny zmierzyć z legendarną rolą w filmie „Diamenty są wieczne”. Patrząc z perspektywy czasu, opłacało się - film zarobił najwięcej spośród dotychczasowych produkcji z tej serii. Connery swoim sukcesem postanowił podzielić się z innymi - zysk z filmu przeznaczył na założoną przez siebie organizację, która wspomaga biedne szkockie dzieci. Rola Bonda przylgnęła do niego na stałe. Sean Connery podjął jednak decyzję, że po ukończeniu 80 lat nie zamierza już wystąpić w żadnym filmie. Słowa dotrzymał. 

 

Polecamy: W wieku 89 lat odszedł filmowy James Bond! Roger Moore zmarł na raka

 

Życie prywatne Seana Connery'ego

 

Choć życie zawodowe Seana Connery’ego kwitło, nie najlepiej działo się w jego małżeństwie. Co prawda szczęśliwie ożenił się z Diane Cilento w 1962 roku, ale po 11 latach para się rozstała. Gdyby tego było mało, żona Connery’ego napisała biografię, w której opisała, że mąż nieustannie ją bił i poniżał. Co na to Connery? „Nie widzę nic złego w biciu kobiet, jednak nie radzę uderzać ich tak jak mężczyzn”, powiedział w jednym z wywiadów. Dziś aktor nie komentuje tych informacji ze swojej przeszłości. Media sugerują, że to dlatego, że aktor… nic nie pamięta! W 2013 roku na jaw wyszło, że Sean Connery ma Alzheimera i nie pamięta nawet tego, że grał Jamesa Bonda! Film „Liga niezwykłych dżentelmenów” z 2003 roku był ostatnim w jego dorobku. W 2012 roku dubbingował jedynie film przygodowy „Sir Billi”. 

 

Dziś Sean Connery obchodzi 87 urodziny. Choć ostatnio widzieliśmy go na ekranie prawie piętnaście lat temu, wciąż pamiętamy jego genialne aktorskie wcielenia. Nie bez powodu został okrzykniety legendarnym Jamesem Bondem. Zobaczcie w naszej galerii, jak zmieniał się Sean Connery!

 

Polecamy: James Bond powraca! Ile tym razem zarobi Daniel Craig? Poznajcie szczegóły!

 

2/7
Sean Connery metamorfoza
Copyright @East News
2/7
3/7
Sean Connery metamorfoza
Copyright @East News
3/7
4/7
Sean Connery metamorfoza
Copyright @East News
4/7

Sean Connery na planie filmu o Jamesie Bondzie „Pozdrowienia z Rosji”. 

 

 

Polecamy: Bond ma licencję na zarabianie. "Spectre" pobiło rekord i pokonało "Harry'ego Pottera"

5/7
Sean Connery metamorfoza
Copyright @East News
5/7

Sean Connery w filmie „Operacja Piorun” z 1965 roku.

 

Polecamy: Bond ma licencję na zarabianie. "Spectre" pobiło rekord i pokonało "Harry'ego Pottera"

6/7
Sean Connery metamorfoza
Copyright @East News
6/7

Sean Connery na planie filmu „Człowiek, który chciał być królem” z 1975 roku. 

 

Polecamy: Była lesbijką, teraz zakochała się w Bondzie. Léa Seydoux - twardsza, ale też wrażliwsza dziewczyna agenta 007

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?