Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Zbyszek Kaczmarek/East News
POŻEGNANIE

Bronisław Cieślak nie żyje. Aktor „07 zgłoś się” miał 77 lat

W ostatnich latach zmagał się z ciężką chorobą

Olga Figaszewska 2 maja 2021 09:41
Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Zbyszek Kaczmarek/East News

W niedzielę dotarły do nas bardzo smutne informacje. Nie żyje Bronisław Cieślak. Aktor zmarł w wieku 77 lat po walce z chorobą.

Nie żyje Bronisław Cieślak

Jako pierwszy informację o śmierci aktora przekazał serwis TVN24. Bronisław Cieślak zmarł w niedzielę 2 maja  po długiej chorobie. Kilka lat temu legendarny porucznik Sławomir Borewicz z serialu  „07 zgłoś się” wyznał, że zmaga się z rakiem prostaty. „W lutym 2018 przeszedłem operację nowotworu prostaty. Mam już za sobą chemioterapię i radioterapię. Od czasu do czasu odwiedzam lekarza, który przepisuje mi leki”, mówił w rozmowie z dziennikarzami Fakt24.pl w 2019 roku.

Bronisław Cieślak swoją karierę zaczynał w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej. Debiutował w serialu „Znaki szczególne”, ale największą popularność przyniosła mu rola porucznika Sławomira Borewicza w „07 zgłoś się”. Aktor występował także  w serialu „Malanowscy i Partnerzy”.

Na koncie ma również działalność polityczną. W latach 1971-1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Z kolei w wyborach w 1997 i 2001 roku uzyskał mandat poselski z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Powierzono mu nawet funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD. 

Rodzinie i bliskim aktora składamy szczere kondolencje.  

Nie żyje Bronisław Cieślak
Fot. Leszek Kotarba/East News

Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Zbyszek Kaczmarek/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?