Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Zbyszek Kaczmarek/East News
POŻEGNANIE

Bronisław Cieślak nie żyje. Aktor „07 zgłoś się” miał 77 lat

W ostatnich latach zmagał się z ciężką chorobą

Olga Figaszewska 2 maja 2021 09:41
Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Zbyszek Kaczmarek/East News

W niedzielę dotarły do nas bardzo smutne informacje. Nie żyje Bronisław Cieślak. Aktor zmarł w wieku 77 lat po walce z chorobą.

Nie żyje Bronisław Cieślak

Jako pierwszy informację o śmierci aktora przekazał serwis TVN24. Bronisław Cieślak zmarł w niedzielę 2 maja  po długiej chorobie. Kilka lat temu legendarny porucznik Sławomir Borewicz z serialu  „07 zgłoś się” wyznał, że zmaga się z rakiem prostaty. „W lutym 2018 przeszedłem operację nowotworu prostaty. Mam już za sobą chemioterapię i radioterapię. Od czasu do czasu odwiedzam lekarza, który przepisuje mi leki”, mówił w rozmowie z dziennikarzami Fakt24.pl w 2019 roku.

Bronisław Cieślak swoją karierę zaczynał w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej. Debiutował w serialu „Znaki szczególne”, ale największą popularność przyniosła mu rola porucznika Sławomira Borewicza w „07 zgłoś się”. Aktor występował także  w serialu „Malanowscy i Partnerzy”.

Na koncie ma również działalność polityczną. W latach 1971-1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Z kolei w wyborach w 1997 i 2001 roku uzyskał mandat poselski z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Powierzono mu nawet funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD. 

Rodzinie i bliskim aktora składamy szczere kondolencje.  

Nie żyje Bronisław Cieślak
Fot. Leszek Kotarba/East News

Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Zbyszek Kaczmarek/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…