Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Zbyszek Kaczmarek/East News
POŻEGNANIE

Bronisław Cieślak nie żyje. Aktor „07 zgłoś się” miał 77 lat

W ostatnich latach zmagał się z ciężką chorobą

Olga Figaszewska 2 maja 2021 09:41
Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Zbyszek Kaczmarek/East News

W niedzielę dotarły do nas bardzo smutne informacje. Nie żyje Bronisław Cieślak. Aktor zmarł w wieku 77 lat po walce z chorobą.

Nie żyje Bronisław Cieślak

Jako pierwszy informację o śmierci aktora przekazał serwis TVN24. Bronisław Cieślak zmarł w niedzielę 2 maja  po długiej chorobie. Kilka lat temu legendarny porucznik Sławomir Borewicz z serialu  „07 zgłoś się” wyznał, że zmaga się z rakiem prostaty. „W lutym 2018 przeszedłem operację nowotworu prostaty. Mam już za sobą chemioterapię i radioterapię. Od czasu do czasu odwiedzam lekarza, który przepisuje mi leki”, mówił w rozmowie z dziennikarzami Fakt24.pl w 2019 roku.

Bronisław Cieślak swoją karierę zaczynał w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej. Debiutował w serialu „Znaki szczególne”, ale największą popularność przyniosła mu rola porucznika Sławomira Borewicza w „07 zgłoś się”. Aktor występował także  w serialu „Malanowscy i Partnerzy”.

Na koncie ma również działalność polityczną. W latach 1971-1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Z kolei w wyborach w 1997 i 2001 roku uzyskał mandat poselski z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Powierzono mu nawet funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD. 

Rodzinie i bliskim aktora składamy szczere kondolencje.  

Nie żyje Bronisław Cieślak
Fot. Leszek Kotarba/East News

Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Zbyszek Kaczmarek/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.