Anne Douglas, 04.05.2017 rok
Fot. Earl Gibson III/WireImage
POŻEGNANIE

Nie żyje Anne Douglas, żona Kirka Douglasa. Michael Douglas żegna ją w poruszający sposób

Miała 102 lata

Konrad Szczęsny 30 kwietnia 2021 13:06
Anne Douglas, 04.05.2017 rok
Fot. Earl Gibson III/WireImage

W czwartek w swoim domu w Beverly Hills odeszła Anne Douglas. Żona Kirka Douglasa dożyła sędziwego wieku 102 lat. Śmierć producentki i filantropki potwierdził jej pasierb.

Żona Kirka Douglasa nie żyje. Odeszła w spokoju

Z Kirkiem Douglasem, który odszedł 5. lutego 2020 roku, przeżyła 66 lat. Byli parą wzorową, darzyli się silnym uczuciem i wspierali w nawet najtrudniejszej życiowej sytuacji. Wychowali wspólnie czterech synów, w tym dwóch z poprzedniego związku aktora. Niestety, Anne Douglas zmarła w czwartek 29. kwietnia 2021 roku, o czym poinformowała w piątek zachodnia prasa. Hollywoodzka filantropka i publicystka odeszła w trakcie snu w swoim domu w Beverly Hills. Potwierdzili to jej najbliżsi, w tym pasierb.

Macocha Michaela Douglasa dożyła sędziwego wieku 102 lat. Zmarła ponad rok po swoim mężu, który odszedł, mając 103 lata. Nie ujawniono przyczyny zgonu Anne Douglas, jednak jej pasierb pożegnał macochę na łamach magazynu „People” w poruszającym oświadczeniu.

Czytaj też: „Nasze problemy rozwiązywaliśmy pocałunkiem”. Oto historia miłości Kirka i Anny Douglasów

Kirk Douglas żona, Anna Douglas
Fot. getty Images

Anne Douglas przeżyła z Kirkiem Douglasem 66 lat

Michael Douglas pożegnał Anne Douglas. Oświadczenie

„Anne była kimś więcej niż macochą i z pewnością nigdy nie przypominała macoch z bajek. Sprawiała, że wszyscy byliśmy lepszymi osobami, w szczególności mój ojciec. Tata nigdy nie zrobiłby kariery, gdyby nie jej wsparcie i partnerstwo. Catherine [Zeta-Jones] i ja oraz dzieci uwielbialiśmy ją. Na zawsze pozostanie w naszych sercach”, podkreślił aktor.

Bliskim Anne Douglas składamy wyrazy współczucia... 

Czytaj także: „Dziękuję za rady i inspiracje. Tato, jestem dumny z bycia Twoim synem”

Anne Douglas, 04.05.2017 rok
Fot. Earl Gibson III/WireImage

Tak Anne Douglas wyglądała w maju 2017 roku

Kim była Anne Dogulas, macocha Michaela Douglasa?

Anne Douglas przyszła na świat 23 kwietnia 1919 roku w Hanowerze w Niemczech. W wieku nastoletnim wraz z najbliższymi wyemigrowała jednak do Belgii. Posługiwała się biegle czterema językami: angielskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. 

Kirka Douglasa poznała w Paryżu w 1953 roku. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Już rok później, 29 maja 1954 roku, byli małżeństwem. Owocem ich związku byli dwaj synowie: Peter oraz tragicznie zmarły w wyniku przedawkowania narkotyków w 2004 roku Eric.  

Kirk Douglas żona, Anna Douglas
Fot. getty Images

Kirk Douglas, Anne Douglas i ich syn Peter Douglas, Los Angeles, 14.02.1957 rok

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.