Kirk Douglas, Michael Douglas
Fot. Getty Images
WSPOMNIENIE

„Dziękuję za rady i inspiracje. Tato, jestem dumny z bycia Twoim synem”

Jaka relacja łączyła Michaela i Kirka Douglasów?

Ksenia Krasko 6 lutego 2020 12:45
Kirk Douglas, Michael Douglas
Fot. Getty Images

Ta przykra wiadomość zasmuciła cały świat. Kirk Douglas, legendarny aktor Złotej Ery Hollywood, odszedł w wieku 103 lat. Nestor rodu Douglasów pozostawił stuletnią żonę Anne, trójkę synów – Michaela, Petera i Joela (czwarty, Eric, zmarł w 2004 roku) – oraz siedmioro wnucząt. Gwiazdor miał miliony wielbicieli na całym świecie, ale jednym z jego największych fanów był właśnie jego syn, Michael Douglas. Tą dwójkę łączyła szczególna więź.

Michael Douglas i Kirk Douglas: relacja

„Dla świata był legendą, aktorem ze Złotej Ery, działaczem humanitarnym, którego zaangażowanie i wiara w sprawiedliwość, wyznaczyły standardy, do których wszyscy dążymy”, mówił Michael Douglas w wywiadzie z magazynem People. „Ale dla mnie i moich braci był po prostu tatą”.

75-latek poszedł w ślady ojca i zyskał międzynarodową sławę. Nie rezygnuje z grania, wciąż jest aktywny zawodowo. W grudniu zeszłego roku był nominowany do Złotego Globu, za rolę w serialu Metoda Kominsky’ego. Podczas gali myślał tylko o swoim ojcu. Słynny Kirk obchodził tego dnia 103. urodziny.

Opublikował na swoim Instagramie rozczulające zdjęcie i dodał wzruszający podpis. „Co za wspaniały dzień”, napisał. „Dziękuję HFPA za nominację do Złotych Globów i za to, że mój tata jest ze mnie dumny w dzień swoich urodzin”.

Kirk Douglas o synu Michaelu

W 2018 roku Aleja Gwiazd w Los Angeles powiększyła się o kolejne wyróżnienie dla docenianego artysty – tym razem swój „kawałek chodnika” otrzymał Michael Douglas. To był na tyle wyjątkowy moment, że u jego boku nie mogło zabraknąć najbliższych. Towarzyszyła mu żona Catherine Zeta-Jones, syn Cameron, i ukochany ojciec.

„Tato, to tak wiele wiele dla mnie znaczy, że jesteś tu dzisiaj”, mówił słynny detektyw Nick Curran z filmu Nagi instynkt. „Dziękuję za wszystkie rady, za inspirację i – mówię to z czystego serca – jestem bardzo dumny z bycia twoim synem”.

Co ciekawe, Kirk Douglas początkowo nie chciał, aby syn poszedł w jego ślady. „Nie chciałem, żeby Michael był aktorem”, mówił w jednym z wywiadów. „Zupełnie jak inni ojcowie, chciałem, żeby był prawnikiem lub lekarzem”, dodał i przyznał, że w końcu zmienił zdanie. „Jest dobrym aktorem. Jest moim ulubionym aktorem”, powiedział o synu.

Po śmierci ojca, Michael Douglas opublikował na swoim Instagramie emocjonalne oświadczenie. „Kirk dobrze przeżył swoje życie, zostawia nam po sobie swoje filmowe dziedzictwo, które będzie trwało przez następne pokolenia”, napisał. „Pozwólcie, że zakończę słowami, które mu powiedziałem w dniu jego ostatnich urodzin i które zawsze pozostaną prawdziwe. Tato – bardzo cię kocham i jestem dumny z bycia twoim synem”. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It is with tremendous sadness that my brothers and I announce that Kirk Douglas left us today at the age of 103. To the world he was a legend, an actor from the golden age of movies who lived well into his golden years, a humanitarian whose commitment to justice and the causes he believed in set a standard for all of us to aspire to. But to me and my brothers Joel and Peter he was simply Dad, to Catherine, a wonderful father-in-law, to his grandchildren and great grandchild their loving grandfather, and to his wife Anne, a wonderful husband. Kirk's life was well lived, and he leaves a legacy in film that will endure for generations to come, and a history as a renowned philanthropist who worked to aid the public and bring peace to the planet. Let me end with the words I told him on his last birthday and which will always remain true. Dad- I love you so much and I am so proud to be your son. #KirkDouglas

Post udostępniony przez Michael Douglas (@michaelkirkdouglas)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.