Fot. Robert Gardzinski / Forum
pożegnanie

Jadwiga Staniszkis nie żyje. Wybitna profesor socjologii zmarła tuż przed 82. urodzinami

Smutne wieści potwierdziła jej córka

Marcjanna Maryszewska 15 kwietnia 2024 18:08
Fot. Robert Gardzinski / Forum

Wybitna socjolog i analityk polityczny prof. Jadwiga Szaniszkis zmarła tuż przed 82. urodzinami. Informację o śmierci profesor potwierdziła jej córka Joanna Staniszkis w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Kilka miesięcy temu wyznała, że stan zdrowia jej mamy znacząco się pogorszył.

Jadwiga Staniszkis nie żyje. Mierzyła się z problemami zdrowotnymi

Rodzina zmarłej poinformowała, że pogrzeb zmarłej prof. Jadwigi Staniszkis odbędzie się w czwartek 25 kwietnia w kościele w Podkowie Leśnej.

Jadwiga Staniszkis była jedną z najbardziej znanych polskich publicystek, socjolożek i komentatorek życia politycznego. Uhonorowana licznymi odznaczeniami w kraju m.in. za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej oraz za zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.

Prywatnie doczekała się jedynej córki, Joanny Staniszkis. To ona potwierdziła mediom smutne wieści o śmierci ukochanej mamy. Kilka miesięcy temu wypowiedziała się też na temat zdrowia profesor, która w ostatnich latach swojego życia cierpiała na Alzheimera. "Nie mówi. To dla mnie przykry temat" — przyznała córka socjolożki w rozmowie z Agnieszką Szczepańską.

Najbliższym profesor składamy głębokie kondolencje.  

SPRAWDŹ TEŻ: Jadwiga Staniszkis doczekała się jedynej córki. Poróżniły je poglądy polityczne, po latach stały się nierozłączne

Fot. Robert Gardzinski / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.