Tomasz Świderek, youtube, jam otw
Fot. youtube.com/ObserwatorFinansowy
POŻEGNANIE

Nie żyje szanowany dziennikarz. Wspominają go przyjaciele z redakcji, jego ostatni wpis łamie serce...

„Zaangażowany społecznie, uczciwy człowiek przestrzegający najwyższych standardów dziennikarskich”

Maria Elas 16 kwietnia 2024 21:03
Tomasz Świderek, youtube, jam otw
Fot. youtube.com/ObserwatorFinansowy

Informacja o śmierci Tomasza Świderka pojawiła się 16 kwietnia na stronie redakcji Telko.in, z którą współpracował przez ostatnie lata. Jeden z dziennikarzy zwrócił uwagę na ostatni wpis kolegi: o chorobie miał dowiedzieć się zaledwie kilka dni przed tragedią...

Nie żyje dziennikarz Tomasz Świderek. Współpracownicy żegnają go w bólu

Smutną informację o śmierci Tomasza Świderka przekazał portal Telko.in, z którym w ostatnich latach był związany.  „Z ogromnym smutkiem informujemy o przedwczesnej śmierci naszego redakcyjnego kolegi Tomka Świderka” czytamy.

Od czasu pojawienia się przykrych wieści, swój smutek wyraziło wiele osób ze środowiska dziennikarskiego, a także osoby, które przez lata z chęcią czytała jego artykuły. „Tomek był dziennikarzem ekonomicznym wysokiej próby, bezkompromisowo przedstawiający fakty, stroniącym od niepopartych nimi opinii, a jego praca — punktem odniesienia dla wielu. Już Cię Tomku brakuje” pisała dziennikarka Urszula Zielińska. Inny użytkownik platformy X pisał również: „Wielki smutek. W latach 90-tych i 00 każdy przegląd prasy rozpoczynałem od jego tekstów. O sektorze TMT wiedział wszystko. Zaangażowany społecznie, uczciwy człowiek przestrzegający najwyższych standardów dziennikarskich” możemy przeczytać.

Dziennikarz zajmował się tematyką telekomunikacji i technologii. Wcześniej jego artykuły pojawiały się m.in. w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Gazecie Wyborczej” czy „Rzeczpospolitej”.

Zobacz także: Jadwiga Staniszkis nie żyje. Wybitna profesor socjologii zmarła tuż przed 82. urodzinami

Ostatni wpis Tomasza Świderka łamie serca bliskich i przyjaciół

Dziennikarz „Pulsu Biznesu” Bartek Mayer opublikował w sieci zrzut ekranu ostatniego wpisu swojego kolegi, który pojawił się na profilu Tomasza Świderka zaledwie trzy dni przed smutną informacją o jego śmierci. Z publikacji wynika, że redaktor dopiero kilka dni wcześniej dowiedział się o swoich problemach zdrowotnych. Nie podał szczegółów, jednakże można wywnioskować, że chodziło o dość poważną dolegliwość. „Pani doktor POZ wypisała mi skierowanie do specjalisty. Dodała słowo: cito” pisał, oraz dodał: „Wskazała, gdzie byłoby najlepiej. Sprawdziłem terminy w najlepiej. Ucieszyłem się, bo pojawiła się druga połowa maja. Dopiero po chwili dotarło do mnie, że jest jeszcze rok - 2025” czytamy w łamiącym serce poście.

Wraz z trudną diagnozą do dziennikarza przyszła nagła i niespodziewana śmierć. Niestety Tomasz Świderek nie dożył nawet maja 2024 r...

Rodzinie i najbliższym dziennikarza redakcja VIVA.pl składa najszczersze kondolencje.  

Zobacz też: Śpiewał hit Kroplą deszczu, łamał serca kobiet. Choć znalazł się u szczytu popularności, to w jednej chwili zniknął bez śladu

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.