Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński, Gala Telekamery Tele Tygodnia 2019
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Zbywała go miesiącami, miłość przepowiedziała jej wróżka. Alżbetę Lenską na ślub namówiła koleżanka

"Nie wyobrażam sobie życia bez niego", mówi o ukochanym mężu

Olga Figaszewska 8 kwietnia 2024 15:04
Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński, Gala Telekamery Tele Tygodnia 2019
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Od 17 lat tworzą jedną z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu. Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński trwają przy sobie na dobre i na złe, a owocem ich wielkiej miłości jest dwójka cudownych dzieci – Zofia i Antonii. Na początku nic nie wskazywało na to, że tych dwoje będzie razem budować szczęśliwą, wspólną przyszłość. Alżbetę Lenską do związku z Rafałem Cieszyńskim miała namówić koleżanka. Wcześniej wielką miłość przepowiedziała jej… wróżka.  Jak wyglądały początki ich relacji?

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński – tak zaczęła się ich wielka miłość

Wielką miłość przepowiedziała jej przed laty… wróżka. Alżbeta Lenska była wówczas w liceum, chciała wiedzieć, co planuje dla niej los. Okazało się, że szczęście odnajdzie u boku starszego, tajemniczego bruneta. „Długo czekałam na tego chłopaka z wróżby, ale w końcu się doczekałam i dziś nie wyobrażam sobie życia bez niego”, zwierzała się w jednym z wywiadów [cytat za Pomponik.pl].

Ich historia rozpoczęła się w 2005 roku. Rafał Cieszyński dostrzegł swoją przyszłą żonę na planie serialu Anioł Stróż. Stawiali pierwsze kroki w zawodzie i z nadzieją patrzyli w przyszłość. Choć aktor od pierwszego wejrzenia zakochał się w uroczej brunetce i za wszelką cenę starał się być blisko niej, ona trzymała go na dystans. „Lubię, kiedy mężczyzna zabiega o moje względy”, wspominała w jednym z wywiadów.

Nie ukrywała, że jej przyszły mąż robił piorunujące wrażenie na kobietach. Alżbeta Lenska uważała, że nie narzeka na brak zainteresowania i z pewnością otacza się wianuszkiem piękności. Wydawało jej się, że to nie jest mężczyzna, z którym mogłaby stworzyć prawdziwy zawiązek. Nie chciała dać szansy. „Rafał jest bardzo interesującym mężczyzną. Typ latynoski. Świetnie zbudowany, zadbany. Kiedy pierwszy raz go zobaczyłam, przyjechał cabrioletem, włosy na żel, bicepsy na wierzchu, ciemne okulary. Na dodatek aktor. Pomyślałam: kobiet to on musi mieć na pęczki (śmiech). Dlatego na początku trzymałam go na dystans”, relacjonowała w rozmowie z Faktem.

Czytaj też: Jennifer Grey była z nim prawie dwie dekady, był przy niej w najgorszych chwilach. Nagle ogłosiła rozwód

Rafał Cieszyński, Alżbeta Lenska
Fot. East News

Ale Rafał Cieszyński nie zamierzał się poddawać. Był pewien swoich uczuć do pięknej aktorki. Zabiegał o nią kilka miesięcy. Dopiero po czasie Alżbeta Lenska spojrzała na niego łaskawym okiem i uległa namowom znajomych. Jedna z przyjaciółek miała jej poradzić, by nie trzymała go dłużej w niepewności i albo dała mu szansę, albo podziękowała. Alżbeta Lenska postawiła wszystko na jedną kartę. Zakochani spędzali razem czas. Łączyła ich wspólna pasja i plany na przyszłość... W końcu połączyło ich trwałe uczucie. 

Rafał Cieszyński wybrał wyjątkowy moment na oświadczyny. Poprosił aktorkę o rękę w dniu jej 25. urodzin. Zaprosił ją do kina, gdzie wyemitowano film o niej samej, który nakręcił i zmontował samodzielnie. Na widowni zasiedli najbliżsi artystki. Kiedy zniknęły napisy końcowe, poprosił ukochaną o rękę. Z perspektywy czasu, Alżbeta Lenska uważa, że spełniła się przepowiednia, którą usłyszała będąc nastolatką. „Może to zbieg okoliczności, a może coś w tym jest...”, opowiadała.

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński: ich pierwszy ślub był spontaniczny. Dramatyczne wydarzenie umocniło ich miłość

Ich ślub był bardzo spontaniczny. Zakochani wyjechali do Los Angeles na wydarzenie muzyczne z udziałem Pharrella Williamsa. W pewnym momencie postanowili, że skorzystają z tego pobytu i wezmą ślub w Las Vegas. „Nie było jeszcze Instagramu, więc nie mogliśmy się pochwalić, że jesteśmy z nim na jednej imprezie i on dla nas śpiewa (śmiech). Wymyśliliśmy, że skoro już tam lecimy, zostaniemy kilka dni dłużej i pojedziemy do Las Vegas. Spędziliśmy tam weekend. Zwiedzając, trafiliśmy przypadkiem do sklepu Tiffany’ego. Okazało się, że dzięki korzystnemu kursowi dolara stać nas na obrączki. Oczywiście na później. Ale skoro już je mieliśmy…

Byliśmy przecież w Las Vegas! Pojechaliśmy, tak jak staliśmy, do White Wedding Chapel (tam gdzie ślub brała Britney Spears) – w klapkach, ja w sukience plażowej, a Rafał w takich strasznych gaciach w kwiatki z basenu. Podjechaliśmy do okienka, bo nie mogliśmy znaleźć parkingu. Pani nas zapytała, czy bierzemy Drive Thru Marriage, czy w środku? Zdziwiliśmy się: „Drive Thru Marriage, tak jak McDonald, przez to okienko? […] Dostaliśmy jeszcze od pani ślubne M&M’s, które na pamiątkę mamy do dzisiaj. I za chwilę już byliśmy mężem i żoną”, opowiadała w rozmowie z VIVĄ! w 2020 roku Katarzynie Piątkowskiej.

Ich świadkiem był fotograf Jimmy James Jr. Kiedy stanęli przed ołtarzem rozległa się muzyka z amerykańskich filmów. To poruszyło aktorkę. Nie liczyło się wtedy nic, tylko ich wielkie uczucie. Ślub kościelny brali rok później w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w otoczeniu bliskich, przyjaciół.  „Znajomi mówili, że to był najcudowniejszy ślub, na jakim byli, bo my nie byliśmy zestresowani. Emocje towarzyszące przysięganiu miłości i wierności były rok wcześniej, podczas plastikowej, ale prywatnej uroczystości w Las Vegas”, mówiła Alżbeta Lenska.

Rafał Cieszyński, Alżbeta Lenska
Fot. East News

Gdy pojawiły się dzieci – Zosia i Antonii, ich życie przeszło prawdziwą rewolucję. Wspólnie wychowują pociechy na wspaniałych, wartościowych ludzi. W pewnym momencie oboje wpadli w wir rodzicielskich, codziennych obowiązków, które próbowali godzić z pracą. Nie pozwolili, by to odbijało się na ich relacji. Gdyby było inaczej, bezpowrotnie zaczęliby się od siebie oddalać.

Dziś miłość Alżbety Leskiej i Rafała Cieszyńskiego jest inna – mocniejsza. Są dla siebie ogromnym wsparciem, dramatyczne wydarzenie sprzed kilku lat uświadomiło im, jak wiele dla siebie znaczą. W 2018 roku w teatrze, w przerwie spektaklu aktorka straciła przytomność. W jej głowie pękł tętniak. Miała wielkie szczęście, ponieważ pomoc przyszła błyskawicznie, ale następne godziny i dni były prawdziwym ciosem dla rodziny aktorki. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Aktorka otrzymała drugie życie, a dziś o traumatycznych chwilach przypomina jej blizna. Na każdym kroku Alżbeta Lenska mogła liczyć na ukochanego męża, Rafała Cieszyńskiego.

Czytaj też: Gdy go zobaczyła, wiedziała, że będzie jej mężem. Dziś Rafał i Małgorzata Trzaskowscy są zaangażowanymi politykami i czułymi rodzicami

Alżbeta Lenska z córką, Zofią, Premiera filmu pt. Tomek i Przyjaciele, 2016
Fot. VIPHOTO/East News

Alżbeta Lenska z córką, Zofią, Premiera filmu pt. Tomek i Przyjaciele, 2016

Zakochani starają się okazywać sobie miłość, pielęgnują relacje i czerpią radość z najdrobniejszych rzeczy. „Mam wrażenie, że teraz bardziej się doceniamy. Praca, dzieci, obowiązki, zmęczenie. Czasem Rafał zapominał nawet, żeby przytulić się po powrocie do domu. Teraz częściej pamiętamy o sobie. Wysyłamy sobie śmieszne SMS-y, żarciki. Trochę tak, jakbyśmy się cofnęli do początku znajomości, jak nastolatkowie. Wszystko to, co wydarzyło się dwa lata temu, odświeżyło naszą relację. Zawsze rozmawialiśmy, ale teraz rozmawiamy bardzo szczerze. Wiadomo, nie na każdy temat mamy takie samo zdanie. Możemy się pokłócić, ale nie ma możliwości, żebyśmy się nie dogadali”, wspominała Alżbeta Lenska w 2020 roku w VIVIE!.

Po dziesięciu latach odnowili przysięgę małżeńską, czym  potwierdzili swoją miłość.  Okazało się, że tym razem to aktorka wykonała pierwszy ruch. „Tym razem to ja się oświadczyłam. Rafał zawsze był idealnym partnerem, zapatrzonym we mnie. Zrobiłam to dla niego. Chciałam potwierdzić naszą miłość przy ludziach. Chciałam mu w ten sposób powiedzieć, że cieszę się, że on nie będzie w tę rocznicę sam. A bliskim w ten sposób podziękować za wielkie wsparcie, jakie od nich dostałam, i móc oficjalnie tulić i całować (śmiech)”, wspominała w 2020 roku.  

Sprawdź też: Zachwycali się nią producenci z całego świata, zrezygnowała z kariery w Hollywood. Powód może zaskakiwać

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński, Gala Telekamery Tele Tygodnia 2020
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński, Gala Telekamery Tele Tygodnia 2020

Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński, Gala
Fot. Podlewski/AKPA

Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński, Gala "Skrzydła Ekologii", 2021

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.