Jennifer Grey, Clark Gregg, premiera "In Good Company", California
Fot. Jon Kopaloff/FilmMagic
Z życia gwiazd

Jennifer Grey była z nim prawie dwie dekady, był przy niej w najgorszych chwilach. Nagle ogłosiła rozwód

„Pozostajemy sobie bliscy i głęboko wdzięczni za życie, które dzieliliśmy”

Marta Nawacka 7 kwietnia 2024 18:56
Jennifer Grey, Clark Gregg, premiera "In Good Company", California
Fot. Jon Kopaloff/FilmMagic

Zasłynęła rolą Baby w filmie „Dirty Dancing”. Prywatnie jednak życie jej nie oszczędzało... Po operacji nosa bezskutecznie próbowała reanimować swoją karierę. Wtedy Jennifer Grey spotkała na swojej drodze Clarka Gregga, za którego szybko wyszła za mąż. Po głośnych romansach aktorki między innymi z Johnnym Deppem czy Matthew Broderickiem wydawało się, że u jego boku w końcu odnajdzie szczęście. Nagle pojawiła się informacja o rozwodzie pary.

Jennifer Grey u boku Clarka Gregga odnalazła szczęście. Los jej nie oszczędzał

Po słynnej roli Baby w „Dirty Dancing” wydawało się, że wielka kariera stoi przed nią otworem. Niestety po operacji nosa Jennifer Grey nie była już w stanie jej odbudować. Wówczas poznała Clarka Gregga, który wydawał się idealnym partnerem dla niej. Aktorka miała już za sobą głośne romanse między innymi z Johnnym Deppem i Matthew Broderickiem, jednak choć obaj się jej oświadczyli, to żaden z nich nie był jej wierny. Związek Jennifer i Clarka zaczął się w 2000 roku, a już rok później para stanęła na ślubnym kobiercu.

Po ślubie Jennifer Grey i jej ukochany zapragnęli powiększyć swoją rodzinę. Niestety okazało się, że nie jest to takie łatwe... Aktorka miała już wówczas 41 lat, a za sobą kilka aborcji. Zdecydowała się na nie lata wcześniej, ponieważ była za młoda, by zostać mamą. Czuła, że nie jest na to gotowa. „Nie miałabym mojego życia, kariery, niczego. Ale na pewno nie podejmowałam tamtych decyzji ot tak. Chciałam mieć dziecko, tyle że nie jako nastolatka”, tłumaczyła.

Z czasem jednak los uśmiechnął się do małżonków i doczekali się córki. Jennifer Grey w pełni poświęciła się jej wychowaniu i wszystko wskazywało na to, że wreszcie jest naprawdę szczęśliwa. Nic więc dziwnego, że nagła wiadomość o rozwodzie aktorki z Clarkiem Greggiem była sporym zaskoczeniem. „Po 19 wspólnych latach (...) podjęliśmy tę trudną decyzję, ale pozostajemy sobie bliscy i głęboko wdzięczni za życie, które dzieliliśmy i cudowną córką”, zapewnili małżonkowie w oficjalnym oświadczeniu. Podkreślili także, że publikując je w mediach społecznościowych oboje płakali...

Czytaj też: Pocieszyła się przy nim po rozstaniu, dzieli ich 15 lat. Przyjaciele ostrzegają Shakirę przed nowym partnerem

Jennifer Grey, Clark Gregg
Fot. Chris Weeks/FilmMagic

Jennifer Grey, Clark Gregg

Jennifer Grey o związku z Clarkiem Greggiem

Niedługo później filmowa Baby zapowiedziała, że wyda autobiografię „Out of the Corner”. Tuż przed premierą książki Clark Gregg napisał: „Nie ma nic gorszego, niż usłyszeć od byłej: spisuję wspomnienia. Więc wierzcie mi, kiedy mówię, że książka jest świetna. Odważna, zabawna jak J. i nie wali mnie wcale między oczy”. W publikacji pięknymi słowami opisała związek z byłym mężem, podkreślając, że nie mogła lepiej trafić, nawet pomimo tego, że ich małżeństwo ostatecznie się zakończyło.

„Rozwiedliśmy się z wielką miłością i troską. Jestem po prostu dumna z tego, jak poradziliśmy sobie z czymś, co z tego, co wiem, nie jest zwykle takie. Nigdy nie kochałam go bardziej. Czuję ogromną wdzięczność, kocham go i troszczę się o niego. To nie było tak, że miałam do czynienia z (czymś) nieprzyjemnym. Rozwód jest bardzo, bardzo intensywny. Rozdzielenie życia, które kiedyś było jednym, to bardzo intensywne przedsięwzięcie”, wyznała Jennifer Grey w wywiadzie, który promował jej autobiografię.

W tej samej książce aktorka wspomniała także o dwóch innych partnerach, z którymi relacje również zakończyły się niepowodzeniem. Jennifer Grey wyznała, że Matthew Broderick podcinał jej skrzydła. Na rozpad ich związku miał też wpływ wypadek z udziałem dwóch kobiet. Jej były ukochany uniknął wówczas kary, ale jeszcze długo nią manipulował. W końcu odkryła, że zdradził ją z Helen Hunt.

„Jedliśmy, rozmawialiśmy, piliśmy i śmialiśmy się do rozpuku, robiliśmy przerwy na papierosa. Był tak niedorzecznie piękny. I zaskakująco otwarty, zabawny, dziwaczny i słodki”, mówiła z kolei o Johnnym Deppie, który po dwóch tygodniach znajomości już składał jej deklaracje. Niestety ich związek zniszczyła zazdrość przystojnego aktora oraz jego wybuchowy charakter. „Miał paranoję na punkcie tego, co robiłam, kiedy go nie było”, tłumaczyła Jennifer Grey w swojej autobiografii.  

Zobacz także: Związał się z córką przyjaciela, dzieli ich 19 lat. Połączyła ich miłość do rajdów samochodowych

Jennifer Grey, Clark Gregg, córka Stella, 25. rocznica
Fot. David Livingston/Getty Images

Jennifer Grey, Clark Gregg, córka Stella, 25. rocznica "Dirty Dancing", 21.08.2012, Hollywood

Jennifer Grey, Clark Gregg, premiera
Fot. Jon Kopaloff/FilmMagic

Jennifer Grey, Clark Gregg, premiera "In Good Company", California

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.