POŻEGNANIE

Polityk PiS był pierwszą wielką miłością Kory! Zobacz ich wspólne zdjęcia

Połączyła ich młodzieńcza i silna namiętność

Konrad Szczęsny 31 lipca 2018 19:03

Na przełomie lat 60. i 70. Ryszard Terlecki, obecnie wicemarszałek Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, był członkiem znaczącej hipisowskiej społeczności w Krakowie i posługiwał się pseudonimem „Pies”. To właśnie tam poznał Olgę Ostrowską, która zaczęła posługiwać się pseudonimem Kora.

Kora o związku z Ryszardem Terleckim

On miał 19 lat i był studentem, ona była o dwa lata młodsza i uczyła się w liceum. Połączyły ich te same wyznawane wartości i ideały oraz... młodzieńcza, nieokiełznana namiętność, o której wokalistka powiedziała po latach:

„Byłam zapatrzona w niego i obchodziło mnie jedynie to, żeby być z nim. W dużej mierze nasz hipisowski związek opierał się na ostrym seksie”, zdradziła w biografii Kora i Maanam: podwójna linia życia, wydanej w 1998 roku. 

Artystka określił również psychiczne połączenie między nimi jako „intelektualny sadomasochizm”. Wyjawiła także, że rozstanie nastąpiła na skutek... zdrady, której na oczach Ryszarda Terleckiego miała się dopuścić.

Ryszard Terlecki o związku z Korą

On z kolei podkreślił, że Kora „była piękną dziewczyną”. Kilka lat temu w wywiadzie wyznał także, że gdy artystka śpiewała Boskie Buenos to „ciarki przechodziły mu po plecach”. Obecny wicemarszałek Sejmu wypowiedział się po raz ostatni o związku z wokalistką Maanamu 10 lat temu w wywiadzie dla Dziennika.

„Był maj 1968. Piękna dziewczyna (…) Bardzo lubiłem Maanam, zawsze uważałem ją za bardzo utalentowaną kobietę”, zaznaczył.

Niestety, ich związek dosyć szybko się rozpadł. Z czasem zanikły również ich kontakty: on rozpoczął karierę polityczną i związał się z prawicą, ona zaś w latach 90. wyrosła na ikoniczną postać dla środowiska o lewicowych poglądach i przekonaniach.  Ostatni raz spotkali się na początku lat 90., kiedy Kora zbierała podpisy podczas kampanii prezydenckiej Tadeusza Mazowieckiego  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!