POŻEGNANIE

Polityk PiS był pierwszą wielką miłością Kory! Zobacz ich wspólne zdjęcia

Połączyła ich młodzieńcza i silna namiętność

Konrad Szczęsny 31 lipca 2018 19:03

Na przełomie lat 60. i 70. Ryszard Terlecki, obecnie wicemarszałek Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, był członkiem znaczącej hipisowskiej społeczności w Krakowie i posługiwał się pseudonimem „Pies”. To właśnie tam poznał Olgę Ostrowską, która zaczęła posługiwać się pseudonimem Kora.

Kora o związku z Ryszardem Terleckim

On miał 19 lat i był studentem, ona była o dwa lata młodsza i uczyła się w liceum. Połączyły ich te same wyznawane wartości i ideały oraz... młodzieńcza, nieokiełznana namiętność, o której wokalistka powiedziała po latach:

„Byłam zapatrzona w niego i obchodziło mnie jedynie to, żeby być z nim. W dużej mierze nasz hipisowski związek opierał się na ostrym seksie”, zdradziła w biografii Kora i Maanam: podwójna linia życia, wydanej w 1998 roku. 

Artystka określił również psychiczne połączenie między nimi jako „intelektualny sadomasochizm”. Wyjawiła także, że rozstanie nastąpiła na skutek... zdrady, której na oczach Ryszarda Terleckiego miała się dopuścić.

Ryszard Terlecki o związku z Korą

On z kolei podkreślił, że Kora „była piękną dziewczyną”. Kilka lat temu w wywiadzie wyznał także, że gdy artystka śpiewała Boskie Buenos to „ciarki przechodziły mu po plecach”. Obecny wicemarszałek Sejmu wypowiedział się po raz ostatni o związku z wokalistką Maanamu 10 lat temu w wywiadzie dla Dziennika.

„Był maj 1968. Piękna dziewczyna (…) Bardzo lubiłem Maanam, zawsze uważałem ją za bardzo utalentowaną kobietę”, zaznaczył.

Niestety, ich związek dosyć szybko się rozpadł. Z czasem zanikły również ich kontakty: on rozpoczął karierę polityczną i związał się z prawicą, ona zaś w latach 90. wyrosła na ikoniczną postać dla środowiska o lewicowych poglądach i przekonaniach.  Ostatni raz spotkali się na początku lat 90., kiedy Kora zbierała podpisy podczas kampanii prezydenckiej Tadeusza Mazowieckiego  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Jak poprawić relację w związku. 5 zasad, których powinnaś przestrzegać!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W nowej VIVIE! seksowna Ewa Chodakowska o miłości, karierze i… planowaniu dziecka!