O TYM SIĘ MÓWI

Kora nie radziła sobie ze śmiercią Marka Jackowskiego. Opowiedziała o tym w ostatnim wywiadzie...

„Brakuje mi go jako człowieka”

Rafał Kowalski 30 lipca 2018 19:01

Trzynaście lat małżeństwa, jeszcze więcej lat przyjaźni i dziesiątki wspólnych hitów Kory i Marka Jackowskiego sprawiło, że mężczyzna zajmował wyjątkowe miejsce w sercu piosenkarki. Wokalistka jeszcze na 2,5 miesiąca przed swoją śmiercią udzieliła wzruszającego wywiadu, w którym wspominała zmarłego w 2013 roku muzyka.

Kora o Marku Jackowskim

„Marek umarł, mając 67 lat, zdecydowanie za wcześnie. Bardzo to przeżyłam i nie mogłam w to uwierzyć. Brakuje mi go i jako człowieka, i jako kompozytora. Ogromnie jego odejście odczuł nasz syn Mateusz, który nawiązał bardzo dobry kontakt z Markiem. Ma po nim wiele pamiątek i strzeże ich jak relikwii. Marek jest dla niego punktem odniesienia”, powiedziała Kora w rozmowie z Onetem w maju tego roku.

Wokalistka wspomniała też o wspólnej pracy z Markiem w zespole Maanam, która była dla niej wielką przygodą. I nawet po latach, stworzone razem utwory artystka odsłuchiwała w wielkich emocjach. „One są naprawdę świetnie zrobione, lepiej wyprodukowane niż kiedyś, więc brzmią cudownie. Ale przede wszystkim przypomniałam sobie, jak genialnym kompozytorem był Marek. To wielka rzadkość w naszym kraju. Te utwory to klasyka, można je przerabiać w nieskończoność”, mówiła piosenkarka.

Kora o śmierci pierwszego męża.

Marek Jackowski zmarł 18 maja 2013 roku w Neapolu, niedaleko którego na co dzień mieszkał. Założyciel grupy Maanam około godziny 10. rano dostał nagłego zawału. Muzyka niestety nie udało się uratować. Marek tak szczęśliwie i nieszczęśliwie mieszkał, bo to było bardzo piękne miejsce, że jak dostał zawału to pogotowie jechało do niego za długo. Musiał bardzo cierpieć. Przy zawale tak długo trwającym jest ogromny ból – twierdziła Kora w VIVIE! kilka lat temu.

Dziś po tej wyjątkowej parze pozostały nam tylko wspomnienia. Na szczęście te najważniejsze, czyli muzyczne, zachowały się na 11 płytach zespołu Maanam i już nigdy nie zginą…  

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Blanka Lipińska  o swojej misji, seksualnych preferencjach i związku, Andrzej Chyra o ojcostwie po 50-tce i Roksana Węgiel o zwycięstwie w Eurowizji Junior i cenie sławy.