Majka Jeżowska
Fot. Forum
O tym się mówi!

Opuściła syna, gdy ten był małym chłopcem. Majka Jeżowska nie mogła sobie tego wybaczyć

Aleksandra Frankowska 30 maja 2023 18:43
Majka Jeżowska
Fot. Forum

Majka Jeżowska przed laty była jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Jej przeboje dla dzieci były prawdziwymi hitami. Niewiele osób wie, że wokalistka ma syna Wojciecha, którego opuściła, gdy ten był małym chłopcem. Bardzo długo uważała się za złą matkę. Jakie relacje łączą ich dzisiaj?

ZOBACZ TEŻ: Tak wygląda syn Majki Jeżowskiej! Wojciech właśnie skończył 40 lat

Majka Jeżowska o macierzyństwie

W 1981 roku na świat przyszedł pierwszy i jedyny syn Jeżowskiej, Wojciech. W tym czasie wokalistka rozwijała swoją karierę i występowała również w USA. Jak sama przyznała, nie była taką mamą, jaką sama pamięta z dzieciństwa.

"Moja mama była zawsze. Czekała z obiadem, przytulała, czytała książki na dobranoc . To takie najwspanialsze wspomnienia – mama w środku, ja z jednej strony, siostra z drugiej i baśnie Andersena. Ale ja wiedziałam, że nie będę taką mamą nigdy, bo pojechałam w świat. Mama nigdy nie wyjechała ze swojego miasta. Może po prostu nie chciała. Jeśli miała wybór, oczywiście" – mówiła.

Maja Jeżowska, syn Majki Jeżowskiej, Wojciech Jeżowski, Międzyzdroje, 09.07.2009 rok
Fot. Piotr WYGODA/East News

Życie na odległość

Artystka musiała wyjechać do USA. Nie zrobiła tego dlatego, aby rozwijać karierę, ale by zarobić na lepsze życie w kraju. Wówczas zostawiła w ojczyźnie malutkiego jeszcze Wojciecha.

"To, że zafundowałam mu ten wspomniany rollercoaster, to było nasze jedyne wyjście z sytuacji. Byłam jedną nogą w Polsce, jedną w Stanach. W USA mieszkałam jakieś 11 lat. Taką miałam wtedy sytuację finansową. Nie wyjechałam robić kariery, tylko po prostu zarobić – na mieszkanie, na dom" – podkreśliła.

Jak mówiła w jednym z wywiadów, jej ówczesny mąż i ojciec Wojciecha, z którym była jeszcze w końcowym etapie związku, wysłał ją do Stanów, aby zarobiła na lepszy los.

"Więc wiedziałam, że nie muszę wcale wracać tak szybko. Ale było mi bardzo ciężko pogodzić się z tym, że jestem aż tak daleko. A nie było Skype'a, nie było maili, telefony kosztowały fortunę, nie dało się ot tak dziecka usłyszeć i zobaczyć". – mówiła.

Trudne rozstanie z synem

Dla Jeżowskiej rozstanie z synem było bardzo trudne. Długo nie mogła przestać myśleć o sobie w kategorii złej matki. Miewała koszmary związane z Wojciechem, dopóki w końcu nie zaakceptowała swojej nowej sytuacji.

"Dopiero, jak przestałam mieć wyrzuty sumienia wobec siebie, że jestem niedobrą matką, bo zostawiłam syna – co prawda pod opieką rodziców, czyli najbliższych mi osób, no ale jednak zostawiłam – przestałam mieć te koszmarne sny. To trwało z pół roku" – mówiła.

CZYTAJ TEŻ: Romans z Januszem Komanem omal nie zakończył jej kariery oraz wieloletniej przyjaźni. Majka Jeżowska przeżyła prawdziwy koszmar

Kim jest Wojciech Jeżowski?

Syn Majki Jeżowskiej pracuje jako montażysta i reżyser, który specjalizuje się w krótkich filmach produktowych. Współpracuje m.in. z platformą Player, należącą do TVN. Tworzy dla niej materiały promocyjne. Jednak znakomita większość działalności syna Majki Jeżowskiej to współpraca z zagranicznymi markami.

Maja Jeżowska, syn Majki Jeżowskiej, Wojciech Jeżowski, urodziny wokalistki, Warszawa, 23.05.2017 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Obecne relacje Majki Jeżowskiej z synem

Chociaż po powrocie do Polski, z pewnością nie było jej łatwo, teraz z synem jest bardzo blisko. Wojciech Jeżowski w 2020 roku wziął ślub i niedługo potem został ojcem. Majka Jeżowska, która na szczęście nie musi już nigdzie wyjeżdżać, jest zachwycona z roli babci. 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.