WSPOMNIENIE

Aktorzy, wokaliści, ludzie sportu i polityki... Ich pożegnaliśmy w ostatnich 12 miesiącach

Nigdy o nich nie zapomnimy

Rafał Kowalski 30 października 2023 21:37

Pierwsze dni listopada to czas, w którym wszystkie myśli kierujemy w stronę tych, których już z nami nie ma. Najbliżsi przyjaciele, znajomi, członkowie rodzin, ale i osoby popularne, których czas na Ziemi dobiegł końca. Oto lista tych, którzy zmarli w ostatnich dwunastu miesiącach…

Gwiazdy, które odeszły od listopada 2022 do listopada 2023 roku

W połowie listopada ubiegłego roku dotarła smutna wiadomość o śmierci Jerzego Połomskiego. Wokalista, który miał coraz większe problemy zdrowotne, trafił do Domu Artysty Weterana w podwarszawskim Skolimowie. To właśnie stamtąd nadeszła najsmutniejsza możliwa informacja. Lekarze walczyli o jego życie do samego końca.

Nie minął miesiąc, a w pierwszej połowie grudnia pożegnaliśmy m.in. Jana Nowickiego, Mirosława Hermaszewskiego, Mariusza Waltera czy Emiliana Kamińskiego. Ten ostatni zmarł nagle. Właściciel Teatru Kamienica narzekał na problemy z oddychaniem. Jak opowiadali jego bliscy, był świadomy, że jest u schyłku życia. W trudnych chwilach nie opuszczała go ukochana.

Sprawdź też: Matthew Perry w ostatnich postach wołał o pomoc? Jego zachowanie budziło niepokój fanów

Emilian Kamiński

Emilian Kamiński
Fot. AKPA
Ostatniego dnia 2022 roku zgasł z kolei papież Benedykt XVI. Miał 95 lat. Zanim został Ojcem Świętym, w jego życiu sporo była zakrętów, wyzwań i chwil, które nadawałyby się na film… Walka z nazistami czy wielka miłość to zaledwie początek

W styczniu opłakiwaliśmy śmierć Lisy Marie Presley, w marcu Janusza Weissa, a w maju Kacpra Tekielego. Ukochany Justyny Kowalczyk zginął podczas spełniania swojego marzenia. Choć poszukiwało go wielu zawodowych ratowników, było już za późno. Zabrała go jedna z gór, którą chciał pokonać, by pobić kolejny rekord… Dziś grób sportowca jest pełen symboli.

Gdy zamykaliśmy już pracę nad pamiątkowym filmem z okazji Wszystkich Świętych, kolejna przykra wieść przyszła ze Stanów Zjednoczonych. Kilka dni temu zmarł Matthew Perry. Odtwórca kultowej już roli w Przyjaciołach został znaleziony martwy w wannie w swoim domu. Policja i biegli sprawdzają, co mogło się stać. Na ten moment przekazane zostały opinii publicznej szczątkowe informacje…

CZYTAJ TEŻ: Ostatnie chwile Matthew Perry'ego. Tak zachowywał się na kilka godzin przed nagłą śmiercią

Zobaczcie, kogo jeszcze pożegnaliśmy od 1 listopada ubiegłego roku. Niestety lista jest dosyć długa. Już zawsze będziemy pamiętać o talencie, pięknie i mądrości wspomnianych w filmie osób. Wideo jest dostępne na górze strony. 

Lisa Marie Presley

Lisa Marie Presley
Fot. DARU/BackGrid UK /East News

Kacper Tekieli

Kacper Tekieli, żegna go była żona
Fot. PAP/Marcin Obara

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.