Kacper Tekieli
Fot. Intstagram @justyna.kowalczyk.tekieli
Wspomnienie

Grób Kacpra Tekielego pełen jest wzruszających symboli. Jeden szczególnie chwyta za serce

Justyna Kowalczyk zadbała o każdy szczegół

Aleksandra Frankowska 26 lipca 2023 08:51
Kacper Tekieli
Fot. Intstagram @justyna.kowalczyk.tekieli

Minęły ponad dwa miesiące od tragicznej śmierci Kacpra Tekielego, cenionego alpinisty i ukochanego Justyny Kowalczyk. Spoczął on na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku, gdzie jego grób stał się miejscem pamięci dla bliskich oraz fanów. Na mogile pojawiło się wiele wzruszających symboli oddających hołd jego życiu i pasji. Niektóre z nich są naprawdę niezwykłe.

ZOBACZ TEŻ: Martyna Wojciechowska smutno o śmierci Kacpra Tekielego. Zwróciła się do fanów Justyny Kowalczyk

Mijają dwa miesiące od śmierci Tekielego

Kacper Tekieli, instruktor Polskiego Związku Alpinizmu był wielkim miłośnikiem gór i wspinaczki sportowej. W 2020 roku zawarł związek małżeński z multimedalistką olimpijską Justyną Kowalczyk, a rok później powitali na świecie synka Hugo. Tragiczny dzień nadszedł 17 maja 2023 roku, gdy podczas próby zdobycia szczytu Jungfrau w szwajcarskich Alpach, Kacper zginął pod lawiną. Miał w planach zdobycie wszystkich czterotysięczników, realizując swój projekt marzeń. W Szwajcarii przebywał z rodziną i to właśnie jego żona jako pierwsza zaalarmowała wszystkich, że z mężem już za długo nie ma kontaktu. 

Kacper Tekieli, Justyna Kowalczyk-Tekieli
Fot. Intstagram @justyna.kowalczyk.tekieli

Ceremonia pogrzebowa odbyła się 30 maja 2023 roku na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku-Oliwie. Podczas niej Justyna Kowalczyk, z ogromnym wzruszeniem mówiła o mężu.

"Nie unikaliśmy trudnych rozmów, żadne z nas nie uciekało od śmierci. Byliśmy świadomi, co może się wydarzyć. Jestem szczęściarą, że mogłam mu towarzyszyć w tym wszystkim i być obok niego."

Niezwykłe symbole na grobie Kacpra Tekielego

Grób Kacpra Tekielego stał się miejscem, gdzie bliscy i przyjaciele oddają hołd temu niezwykłemu sportowcowi. Skromny nagrobek jest otulony drewnianą ramą i otoczony kwiatami. Najbardziej charakterystycznym elementem grobu jest wbity w ziemię czekan, do którego przymocowano tabliczkę z imieniem i nazwiskiem Kacpra oraz napisem "Był najcudowniejszy". To słowa jego żony. Przy grobie leży także kawałek górskiej skały opleciony linami wspinaczkowymi, co nawiązuje do pasji alpinisty i jego miłości do wspinaczki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Syn Justyny Kowalczyk i Kacpra Tekielego na tle greckiego krajobrazu. Hugo pójdzie w ślady ojca?

Wokół wspomnianych przedmiotów ułożono również kamień, na którym umieszczono wzruszający cytat z Romano E. Coruto: "Każdy człowiek ma własną bramę, przez którą wchodzi w nieskończone przestrzenie nieba. Dla wielu, dla bardzo wielu ludzi, tą bramą są góry."

Całość kompozycji zdobią także świeże kwiaty oraz sadzonka sosny limby, charakterystycznej dla gór, które Kacper tak bardzo ukochał wraz z rodziną.

Miejsce spoczynku Kacpra Tekielego na Cmentarzu Oliwskim stało się nie tylko miejscem żałoby, ale możliwością na chwilę refleksji dla innych miłośników górskich wypraw i wspinaczki. Jego życie, oddanie i pasja na zawsze pozostaną w sercach tych, którzy go znali oraz cenią jego osiągnięcia. Symbolika grobu Kacpra Tekielego będzie przypominać wszystkim, że pasja i miłość do gór mogą pozostać żywe nawet po odejściu wielkiego alpinisty. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.