WIDEO VIVA.PL

Od komika do bohatera Ukrainy. Oto niezwykła historia Wołodymyra Zełenskiego

Jak wyglądała jego droga do prezydentury?

Konrad Szczęsny 28 lutego 2022 16:14

Mąż stanu. Charyzmatyczny przywódca. Człowiek, który w chwili najwyższej próby nie poddał się i stoi ramię w ramię ze swoimi rodakami – na przekór zagrożeniu. Wołodymyr Zełenski to polityk, o którym od czwartku mówi cały świat. Choć w chwili, gdy został prezydentem Ukrainy wielu wątpiło, że podoła temu zadaniu, on udowodnił, że jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Oto wszystkie jego tajemnice!

Wołodymyr Zełenski: od zdolnego dziecka do komika

Przyszedł na świat w 1978 roku w mieście Krzywy Róg w rodzinie ukraińskich Żydów. Jako dziecko wraz z rodzicami mieszkał przez cztery lata w Mongolii. Ten czas wspomina jako niezwykły, pełen radości i dziecięcej beztroski. Już wówczas dało się zauważyć, że Wołodymyr jest osobą niezwykle utalentowaną.

Posiada słuch muzyczny oraz świetnie tańczy. Doskonale sprawdza się w komediach, biegle zna język angielski. Największą popularność przyniosła mu działalność kabaretowa: w połowie lat 90. wraz z kolegami założył grupę „ 95-j kwartał”, był jej liderem oraz autorem większości skeczy.

Nawet gdy opuścił ją w 2003 roku, nie przestawał się rozwijać. Założył własną firmę producencką. Mimo początkowych problemów, z czasem przekształciła się w rozrywkowe przedsiębiorstwo, zaś z niego uczyniła potentata na rynku mediowym. Pisał scenariusze, prowadził programy, produkował je. 

W 2006 roku wziął udział w pierwszej ukraińskiej edycji „Tańca z gwiazdami”. W parze z Aleną Shoptenko nie miał sobie równych i sięgnął po Kryształową Kulę. Jego zmagania na parkiecie śledziły co tydzień miliony widzów. Od początku był stawiany w gronie faworytów. W kolejnych latach ujawnił także swój talent aktorski. Co popchnęło go w ramiona polityki?

Czytaj także: Bohater i mąż stanu. Oto wszystkie tajemnice prezydenta Wołodymyra Zełenskiego

Jak Wołodymyr Zełenski został prezydentem Ukrainy?

Niektórzy twierdzą, że przewidział swój los. W 2015 roku bowiem został gwiazdą satyrycznego serialu telewizyjnego „Sługa narodu”. Wcielał się w nim w nauczyciela historii, który... obejmuje urząd prezydenta Ukrainy! Serial z założenia komiczny, okazał się dla mężczyzny bardzo proroczy. 

W 2017 wraz z kilkoma współpracownikami założył partię… „Sługa narodu”. W 2019 wygrał wybory prezydenckie: w pierwszej turze zdobył 30% głosów, w drugiej aż 70%! Od tamtej pory jest głową ukraińskiego państwa i mimo że nie brakowało tych, którzy zarzucali mu bycie marionetką na usługach Rosji, on udowodnił, że jest człowiekiem o jasnych zasadach moralnych i krystalicznej etyce. Dumny, spokojny, merytoryczny, skuteczny. Mąż stanu i człowiek o niezwykłym sercu.

Co wiemy o nim prywatnie? Na ślubnym kobiercu z Oleną, którą zna od czasów szkolnych, stanął 6. września 2003 roku. Doczekali się dwójki dzieci. Córka Aleksandra w tym roku skończy 18 lat, zaś syn Kirila świętował niedawno 9. urodziny. Są zgranym teamem, zawsze mogą na sobie polegać. 

Wołodymyr Zełenski nie ukrywa, że rodzina jest dla niego największą wartością. Chroni ją, wspiera. Tak samo jak swoją ukochaną ojczyznę... I właśnie za to pokochały go miliony!  

Czytaj także: W obliczu wojny stoją za sobą murem! Oto historia miłości Wołodymyra i Ołeny Zełenskich

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.