TYLKO NA VIVA.PL!

Joanna Przetakiewicz szczerze o Bogu: „Straciliśmy wiele spokoju przez to, że zaprzeczyliśmy religii”     

Nie wstydzi się swojej wiary, ale oddziela ją od Kościoła...

Rafał Kowalski 23 czerwca 2024 20:45

Joanna Przetakiewicz promuje swoją akcję społeczną 12/15, w której skupia się na rozwiązywaniu problemów mężczyzn. Przy okazji rozmowy na ten temat aktywistka i założycielka Ery Nowych Kobiet odpowiedziała też w naszym studiu na pytania dotyczące innych tematów. Jednym z nich była wiara.

Joanna Przetakiewicz o wierze

Pod koniec rozmowy z Rafałem Kowalskim z VIVY.pl padło wiele słów o tym, jak wiele Joanna Przetakiewicz zawierza swojej sile, działaniom, rozmowom z bliskimi ludźmi, ich wsparciu. A czy zawierza też wiele Bogu? „Tak, oczywiście. Jestem wierząca. Ale nie jestem propagatorką teorii, że wszystko dzieje się po coś, bo to nie jest prawda. Gdy ciężko choruje dziecko, to po co to ma być? Więc w taką teorię nie wierzę”, usłyszeliśmy przed kamerą VIVY.pl.

To nie wszystko, co miała do powiedzenia. „Natomiast bardzo ciekawe powiedziała niedawno Esther Perel w Poznaniu, że wiele straciliśmy spokoju przez to, że zaprzeczyliśmy religii. Nieważne jakiej i w jakim regionie świata. Ale odchodzi się od wiary, od budowania społeczności wokół religii. I przez to też przyspieszył jeszcze bardziej czas samotności”, dodała, nawiązując do esencji swojej akcji 12/15.

CZYTAJ TEŻ: Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Joanna Przetakiewicz, Viva! 1/2023
Fot. Zuza Krajewska

Joanna Przetakiewicz, Viva! 1/2023
Fot. Zuza Krajewska

Aktywistka podkreśla jeszcze jedną rzecz. „Dla mnie Bóg nie równa się Kościół. Też Kościół niestety bardzo się zmienił. Jak przypominam sobie swoje czasy, kiedy chodziłam na religię w szkole, miałam komunię, potem bierzmowanie – ja wspominam to bardzo dobrze. Pamiętam naszą cudowną siostrę zakonną, słodką i mądrą katechetkę. Ja akurat miałam szczęście, że nigdy nie spotkałam się z niczym negatywnym w Kościele”, powiedziała VIVIE.pl.

Cały wywiad możesz obejrzeć na górze strony albo na YouTubie – link zamieszczamy poniżej. 

Zobacz też: Razem na dobre i na złe. Oto niezwykła historia miłości Katarzyny Skrzyneckiej i Marcina Łopuckiego 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.