najlepsze maszyny modelujące ciało 2020
Fot. Photo-maxx/adobe.stock.com
Ze świata urody

Sezon na bikini już za chwilę!

Te zabiegi wymodelują ciało i usuną cellulit w ekspresowym tempie!

Marta Cieplak 12 kwietnia 2021 17:30
najlepsze maszyny modelujące ciało 2020
Fot. Photo-maxx/adobe.stock.com

Za niecałe trzy miesiące początek wakacji. A czy Ty jesteś gotowa na sezon bikini? Jeśli po pandemii zauważyłaś u siebie nadmierne kilogramy, najwyższy czas, by zacząć działać! Zacznij od detoksu, diety i ćwiczeń. A jeśli wiesz, że z pewnymi miejscami na ciele będzie wyjątkowo trudno się uporać, najlepiej skorzystać z zaawansowanych technologicznie zabiegów modelujących.. Dzięki nim wyszczuplisz m.in. nogi, brzuch i boczki, zlikwidujesz cellulit, a nawet wyrzeźbisz mięśnie! My polecamy tylko sprawdzone technologie, które w dodatku polecają lekarze i kosmetolodzy. A przecież to oni wiedzą najlepiej, które maszyny działają najskuteczniej i najszybciej!

Najlepsze zabiegi modelujące ciało i likwidujące cellulit 2021

Venus legacy
„Dzięki najnowocześniejszej opatentowanej technologii  4D mamy możliwość uzyskania świetnych rezultatów bez efektów niepożądanych. Urządzenie posiada cztery głowice: dwie do twarzy i szyi oraz dwie do stosowania na większych obszarach – jak brzuch czy uda – które służą do  redukcji cellulitu i rozstępów, konturowania ciała, poprawy jędrności skóry oraz redukcji obwodu. Zastosowana w urządzeniu technologia wykorzystuje radiofale wielobiegunowe z impulsowym polem magnetycznym, co prowadzi do napięcia włókien kolagenowych oraz stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny na maksymalnie głębokim obszarze skóry. Istotną rolę odgrywa również technologia Vari Pulse odpowiedzialna za precyzyjną regulację głębokości penetracji tkanki i drenaż limfatyczny, którego zadaniem jest pobudzenie krążenia krwi. Sam zabieg jest wyjątkowo przyjemny. Możliwość stałej kontroli temperatury przez lekarzy oraz dopasowania jej indywidualnie do każdego pacjenta pozwala zapewnić maksymalny komfort. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, co wiąże się z jej przekrwieniem. Efekty widoczne są natychmiast, ale długotrwałe rezultaty osiąga się po kilku sesjach. Zabieg na jeden obszar trwa 30-40 minut. Przy jednoczesnym wykorzystaniu dwóch urządzeń czas skraca się o połowę. Wówczas zabieg na całe ciało można wykonać w około półtorej godziny. Liczba zalecanych sesji to 6-10, ale jest to uwarunkowane indywidualnymi predyspozycjami pacjenta”, mówi dr Barbara Jerschina z kliniki Jeschina.

Clatuu alpha
„Clatuu Alpha to najnowsze urządzenie kriolipolizy do usuwania lokalnej tkanki tłuszczowej. Technicznie zabieg polega na przyłożeniu aplikatora chłodzącego, który po zassaniu fałdu skóry wraz z podskórną tkanką tłuszczową schładza poddany zabiegowi obszar. W następstwie terapii uszkodzone komórki obumierają i zostają usunięte z organizmu w procesie naturalnej przemiany materii. W ten sposób zmniejszamy ilość komórek tłuszczowych w wybranym miejscu i kształtujemy sylwetkę, nadając jej pożądany smukły wygląd. Zabieg ten jest najczęściej stosowany na obszarach takich jak: brzuch, boczki, uda, ramiona i tak zwane bryczesy. Pierwsze efekty widoczne są już po miesiącu, natomiast ostateczne po upływie około trzech. Ogromnym atutem urządzenia jest jego nieinwazyjność i bezpieczeństwo”, zapewnia kosmetolog Anna Kuczyńska z Kliniki Kuczyński w Poznaniu.

Marzy ci się zgrabna pupa jak u Kylie Jenner?

Maximus
Maximus Trilipo jest jedynym urządzeniem, które wpływa jednocześnie na skórę, komórki tłuszczowe i mięśnie. Jest to możliwe dzięki synergicznemu działaniu dwóch technologii – trójpolarnej fali radiowej (TriLipo RF) oraz dynamicznej aktywacji mięśni (TriLipo DMA). Aparat ten jest urządzeniem medycznym z certyfikatem jakości i bezpieczeństwa FDA, a jego skuteczność została potwierdzona wieloma badaniami laboratoryjnymi i klinicznymi. „Podczas zabiegu Maximus dochodzi do intensywnego podgrzania tkanek, co skutkuje skurczem włókien kolagenu i elastyny, a także stymulacją fibroblastów do produkcji nowych. Poprawie ulega jędrność skóry dzięki podgrzaniu tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie zmniejszeniu jej objętości. Zabieg doskonale sprawdza się także w przypadku cellulitu”, mówi dermatolog i ekspert medycyny estetycznej, dr Igor Michałowski z kliniki Dermica Cosmetologica.

jak szybko wyszczuplić ciało 2021
Fot. Photo-maxx/adobe.stock.com

ONDA
To jedyne dostępne na rynku urządzenie wykorzystujące energię zimnych mikrofal Coolwaves o bardzo wysokiej częstotliwości do modelowania sylwetki, redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej i uporczywego cellulitu oraz pojędrniania skóry. Wykazuje bardzo skuteczne działanie w  uszkodzeniu komórek tłuszczowych. Idealne do modelowania brzucha, nóg, pośladków i ramion. „W trakcie zabiegu 80  proc. deponowanej przez wyspecjalizowane głowice energii dociera nawet do sześciu centymetrów pod skórę i  efektywnie uszkadza komórki tłuszczowe, 20 proc. pozostaje na granicy skóry, dzięki czemu uzyskujemy jednocześnie efekt jej ujędrnienia. Efektem zabiegu jest spektakularna i  trwała redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu”, podkreśla dr n. med. Krzysztof Jakubowski z kliniki Estell.

Evolve
Evolve Inmode to spersonalizowany, bezobsługowy aparat do ujędrniania skóry, rzeźbienia mięśni oraz redukcji tkanki tłuszczowej. W zależności od wyboru procedury na ciało pacjenta są nakładane odpowiednie aplikatory. Aplikator Tite do ujędrniania stymuluje kolagen poprzez podgrzanie głębokich warstw skóry prądem RF. Temperatura skóry właściwej jest utrzymywana na poziomie od 42 do 45 stopni Celsjusza przez 30-40 minut. Technologia A.C.E. (Acquire, Control and Extend) zapewnia kontrolę temperatury 1000/s, co pozwala na zachowanie pełnego bezpieczeństwa i komfortu pacjenta. Stosowanie Evolve Tone zaleca się pacjentom, którzy szukają nieinwazyjnego zabiegu wzmocnienia mięśni. Aplikatory emitują bowiem energię elektromagnetyczną, która stymuluje ich skurcze.
Evolve Trim do redukcji tkanki tłuszczowej wykorzystuje połączenie energii prądu RF do głębokiego ogrzewania skóry oraz próżni do zassania tkanki tłuszczowej. Na skutek działania prawidłowej dawki cieplnej i ssania następuje obumieranie komórek tłuszczowych i redukcja cellulitu. Podobnie jak w aplikatorze Tite została zastosowana tutaj technologia A.C.E. Przed zabiegiem aplikatorami Tite i Tone jest nakładany żel. Wbudowane wskaźniki dźwiękowe sygnalizują osiągnięcie przez każdy aplikator optymalnego poziomu parametrów, informując o postępach leczenia. Pacjent w dowolnym momencie za pomocą przycisku ma możliwość wstrzymania zabiegu i zlecenie personelowi kliniki zmiany parametrów na bardziej komfortowe. Nie ma żadnego okresu rekonwalescencji. Optymalna liczba sesji zależy od indywidualnych potrzeb.

Te produkty przyczyniają się do powstawania cellulitu!

Embody
Energia HIFEM wykorzystywana w tym zabiegu jest bardzo skuteczna w rozbudowie mięśni, bo potrafi wywołać i  utrzymać przez wiele sekund supramaksymalne skurcze. Co to oznacza? Że ćwiczy mięśnie ze znacznie większą mocą i  skutecznością, niż jest możliwe podczas klasycznego treningu. W czasie jednego zabiegu energia ta wywołuje około 20  tysięcy takich supramaksymalnych skurczów! Są one kierowane bezpośrednio do nerwów obwodowych niezależnie od  funkcji mózgu. Nie wymagają żadnej aktywności ze strony osoby korzystającej – wystarczy leżeć i się relaksować! „Dzięki nowoczesnej, innowacyjnej technologii (HIFEM) modelowanie sylwetki jeszcze nigdy nie było tak proste. Za pomocą urządzenia w sposób szybki, a przede wszystkim nieinwazyjny możemy wzmocnić mięśnie brzucha, podnieść, wyszczuplić czy ujędrnić pośladki – jest to absolutny przełom w dziedzinie zabiegów na ciało. Optymalna terapia składa się z czterech zabiegów wykonywanych średnio dwa razy w tygodniu. Skuteczność i niezawodność zostały potwierdzone nie tylko badaniami klinicznymi, ale również rezultatami naszych pacjentów”, przekonuje dr Janusz Stankiewicz z kliniki Dermo Estetic.

balsamy ujędrniające wiosna 2021
Fot. adobestock.com

Kriolipoliza Cristal
„Tkanka tłuszczowa spełnia wiele funkcji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, między innymi chroni nas przed zimnem. Interesujący zatem jest fakt, że właśnie na zimno jest wyjątkowo wrażliwa. Naukowcy wykorzystali tę cechę w celu stworzenia urządzenia, które poprzez wybiórcze schładzanie tkanki tłuszczowej spowoduje jej nieodwracalną atrofię, czyli zanik. Poddana działaniu zimna zawartość komórek tłuszczowych krystalizuje, a same komórki ulegają rozerwaniu i opróżnieniu, ich zawartość jest transportowana przez układ limfatyczny do wątroby i nerek, a następnie wydalana z organizmu. Sam zabieg redukcji tkanki tłuszczowej zimnem nazywany jest kriolipolizą. W Beauty Derm już od trzech lat z powodzeniem wykorzystuję jedno z najbardziej efektywnych urządzeń, a mianowicie Cristal francuskiej firmy Deleo. Najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo pacjentów oraz wysoka skuteczność wykonywanych zabiegów. Sama procedura jest niezwykle prosta: aplikator Cristal zasysa fałd skórno-tłuszczowy, który podlega intensywnemu procesowi schładzania do minus dziewięciu stopni Celsjusza w czasie godziny. Dla pacjenta jest to praktycznie nieodczuwalne. Efekty pojawiają się już po trzech tygodniach. Zabiegi można powtarzać w  odstępach cztero- lub pięciotygodniowych – za każdym razem tkanka tłuszczowa traci centymetr ze swej grubości. Kriolipoliza najlepiej sprawdza się w redukcji brzuszka, boczków czy tak zwanych bryczesów na udach.
Bezpośrednio po zabiegu schłodzona tkanka poddawana jest działaniu silnego masażu falą akustyczną Storz, co wzmacnia efekt wyszczuplenia. Skóra na obszarze poddanym zabiegowi jest lekko zaczerwieniona, czasem pojawiają się niewielkie siniaki, jest nieco wrażliwa przez dwa, trzy dni. Pacjentki zawsze chcą wiedzieć, czy skóra nie obwiśnie po  zabiegu. Odpowiedź i  na to pytanie jest optymistyczna: zimno działa ujędrniająco, więc nie tylko wyszczuplimy, ale i  wzmocnimy skórę”, mówi dermatolog, dr Beata Kociemba z kliniki Beauty Derm.

Emtone
Emtone to terapia antycellulitowa, która zwalcza aż pięć przyczyn niedoskonałości ciała: wysmukla, ujędrnia, wygładza, napina i odżywia skórę. Wykorzystuje radiofrekwencję monopolarną i fale akustyczne. Pierwsza technologia uważana jest za najskuteczniejszą w kosmetologii i  medycynie estetycznej. Jednobiegunowa fala dociera najgłębiej, bo aż do tkanki podskórnej na głębokość około czterech centymetrów! Podgrzewa tkanki podskórne do 45-55 stopni Celsjusza i  przebudowuje kolagen, więc skóra staje się sprężysta i elastyczna. Efekt termiczny powoduje też, że komórki tłuszczowe pozbywają się nagromadzonych zapasów tłuszczu. Z kolei fale akustyczne wywołujące wibracje w  tkance łącznej rozbijają zwłóknienia tworzące skórkę pomarańczową. Dzięki nim błony komórek tłuszczowych uszkadzają się, co przyspiesza proces lipolizy. „Zabieg odpowiada jednocześnie na wiele potrzeb osób, które chcą cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, jędrnym i gładkim ciałem bez cellulitu. Klientów zachwyca też to, że serie zabiegowe są krótkie (pełna terapia mieści się w miesiącu) i całkowicie bezinwazyjne. Urządzenie ma certyfikację amerykańskiej agencji FDA, co także potwierdza jego skuteczność”, mówi dr Marta Tazbir z Kliniki Tazbir.

Anna Lewandowska walczy z cellulitem? Znamy jej niezawodny sposób!

Infinity shape
„To nie jest nowy model urządzenia do body contouringu. To nowoczesny interdyscyplinarny program kształtowania ciała. Wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, likwiduje obrzęki, uczucie ciężkich nóg, cellulit, a także wzmacnia i ujędrnia skórę. Pomaga wrócić do formy kobietom po porodzie, a dojrzałym przejść przez menopauzę. Łączy technologie sprawdzone w kształtowaniu ciała. W pierwszym etapie stosuje się głęboką kawitację ultradźwiękową, która działa na komórki tłuszczowe i redukuje nagromadzoną tkankę tłuszczową. W drugim wykonuje się masaż podciśnieniowy zwany potocznie endermologią – usprawnia krążenie krwi i  limfy, zmniejsza obrzęki, przyspiesza usuwanie powstałych podczas zabiegu zbędnych produktów przemiany materii, eliminuje tkankę tłuszczową, pomaga pozbyć się cellulitu. Modeluje ciało, ujędrnia i wygładza skórę. Potem wprowadzane są fale radiowe przenikające na głębokość do 15 milimetrów, które lekko rozgrzewają skórę, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, ujędrniają skórę, zagęszczają i poprawiają jej elastyczność. Zastosowany w  Infinity Shape „zimny” laser biostymulacyjny o długości fali 665 nanometrów rozpuszcza tkankę tłuszczową na głębokości pięciu milimetrów, zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, przyspiesza metabolizm i rozkład tłuszczu nagromadzonego w komórkach, zmniejsza cellulit. Dzięki wykorzystaniu tak wielu technologii urządzenie działa wszechstronnie na tkanki położone na różnej głębokości. Już po jednym zabiegu zauważalne jest ujędrnienie skóry. A po trzech, czterech zaczyna zmniejszać się obwód. Zazwyczaj wykonuje się serię 8-12 zabiegów”, mówi dr Anna Telenga z Saska Clinic.

LPG alliance Endermologie
„To moje ulubione urządzenie do niechirurgicznej eliminacji tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu oraz ujędrnienia skóry. Umożliwia intensywną i szybką stymulację tkanek przy zachowaniu wyjątkowego komfortu zabiegu. To trzy działania w jednym ustawieniu: redukcja miejscowo zlokalizowanej i opornej tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry przez stymulację produkcji naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Sensor identyfikacji skóry pozwala dostosować zabieg do potrzeb i wymagań skóry, gwarantując doskonale rezultaty. Pacjentki też są zachwycone efektami zabiegów, a to jest najważniejsze”, mówi dr  Magdalena Łopuszyńska z Bella Derm. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…