zdrowe ciało
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Była modelka Rosemary Ferguson zdradza swoje sekrety na piękne ciało!

Poznaj proste triki na bycie fit!

Aleksandra Tylińska 17 czerwca 2018 13:00
zdrowe ciało
Fot. Adobe Stock

Rosemary Ferguson to była modelka, która ma za sobą sesje zdjęciowe dla takich marek jak Giorgio Armani, Dolce & Gabbana, Nina Ricci czy Iceberg. Współpracowała także z magazynami Elle, Marie Claire czy Vogue. Jest także bliską przyjaciółką Kate Moss. Na co dzień mieszka w Londynie z mężem i dwójką dzieci, gdzie pracuje w klinice jako trener żywienia. Wydała także swoją książkę o tym co jeść, aby dobrze wyglądać. Poznajcie sekrety byłej modelki na bycie piękną.

Żywienie według Rosemary Ferguson

Na rynku jest bardzo wiele książek napisanych przez modelki, aktorki czy specjalistów żywienia, które mówią co jeść, aby wyglądać fit. Zasadniczo wszystkie opierają się na sokach, warzywach i tzw. slow food. Dieta Rosemary Ferguson bazuje na podobnych produktach, a jednak się różni! W książce, zatytułowanej Juice: Cleanse, Hearl, Revitalize: 100 nourishing recipes juice fasts - znajdziecie między innymi przepis na… szparagowy koktajl na kaca! Jak mówi sama Ferguson „Pijam czasem martini. Następnego ranka mam straszną ochotę na smażone jajka i puszkę coli, tak jak Wy. Ale w tym samym czasie, wiem też, że to sprawi, że poczuję się gorzej. Szparagowy sok SOS przychodzi mi na ratunek – czuję się po nim dużo lepiej.”

Jak pozostać fit nie tracąc przy tym głowy?

Rosemary Ferguson, w wywiadzie dla francuskiego Vogue, podzieliła się prostymi trikami, jakie stosuje. Pomagają jej cały czas pozostać w formie. Po pierwsze, spokojnie przeżuwaj jedzenie, tak byś miała okazję poczuć się syta, a nie przejedzona. Pij także ciepłą wodę z cytryną na pusty żołądek. Pozwoli Ci to uruchomić system trawienny. Po trzecie, jedz na małym talerzu, w większości warzywa, uzupełniając je białkami. Jeśli przekąski – to tylko zdrowe! Po piąte, cały czas pozostawaj nawodniona. W większości przypadków, kiedy myślisz, że jesteś głodna – możesz być po prostu spragniona! 

 

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.