jak się pozbyć cellulitu?
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Idealne ciało bez wysiłku? To możliwe!

Poznaj najlepsze zabiegi antycellulitowe!

Marta Cieplak 2 maja 2020 17:30
jak się pozbyć cellulitu?
Fot. adobe.stock.com

Badania dowodzą, że aż 95% kobiet po 25. roku życia zauważa na swojej skórze cellulit. I nie jest to wcale powiązane wyłącznie z nadwagą ani brakiem ruchu. Na szczęście są już sprawdzone metody, dzięki którym można się go pozbyć na dobre.

Zwalcz cellulit

Na powstanie niechcianej skórki pomarańczowej mają wpływ między innymi hormony, głównie estrogeny, uwarunkowania genetyczne, dieta bogata w cukry i tłuszcze, a także zbyt mała aktywność fizyczna. Warto zacząć więc od ćwiczeń, zmienić dietę na bardziej zbilansowaną, pić dużo wody i zacząć dwa razy dziennie stosować kosmetyki o działaniu antycellulitowym. Jednak najlepsze rezultaty przyniosą profesjonalne zabiegi. Oto nasi faworyci!

Onda

Onda to dość nowy na rynku zabieg wykorzystujący mikrofale do redukcji cellulitu, co stanowi przełom w walce ze skórką pomarańczową. System Coolwaves wykorzystuje unikatowy system mikrofal, które w połączeniu ze specjalną głowicą działają precyzyjnie na komórki tłuszczowe. Bez bólu, bez ryzyka naruszenia otaczających tkanek. Zabieg ten działa wielotorowo: redukuje tkankę tłuszczową, cellulit i dodatkowo ujędrnia skórę. 

Ponieważ Onda działa na różne stadia cellulitu, mogą stosować je wszystkie kobiety i u wszystkich efekty będą spektakularne. Jakie obszary można poddać zabiegowi: brzuch, pośladki, uda, plecy i ramiona. Najlepsze rezultaty widać po serii od 3 do 6 zabiegów.

www.itpsa.pl

BTL Unison

Przez wielu uważany obok Ondy i endermologii za jeden z najskuteczniejszych zabiegów na rynku. I nie jest to przesada, bo efekty widać gołym okiem już po drugim zabiegu, a po czterech, po cellulicie właściwie nie ma śladu! Skąd taka skuteczność? Unison to połączenie monopolarnej fali radiowej i ukierunkowanej energii fali akustycznej w jednym aplikatorze. I to właśnie ta synergia działania ma tutaj największe znaczenie.

Podczas zabiegu odczuwane jest wyraźne ciepło, gdyż skóra właściwa i tkanka podskórna jest podgrzewana powyżej 40 stopni Celsjusza. W efekcie włókna kolagenowe zaczynają się kurczyć, co potem obserwujemy w postaci zdecydowanie większego napięcia skóry. Z kolei fala akustyczna (jest odczuwalna jako uderzenia, ale nie bolesna) uszkadza błony komórek tłuszczowych, dzięki czemu ulegają one uszkodzeniu i dochodzi do usunięcia ich z organizmu. 

Pojedynczy zabieg trwa zaledwie około 20 minut i jest bezbolesny – odczuwalne jest uczucie porównywalne do tego przy masażu gorącymi kamieniami.
www.sanmedica.pl

Endermologia LPG

Badania Szpitala Uniwersyteckiego Purpan w Tuluzie we Francji potwierdziły, że seria 10-12 zabiegów endermologii zwiększa proces lipolizy (uwalniania tłuszczu) aż o 70% i pobudza proces produkcji kolagenu do 240%! Zabieg ten polega na jednoczesnym masażu masażu i zasysaniu tkanki tłuszczowej przez specjalną głowicę. Najnowszy wariant LPG Alliance gwarantuje jeszcze lepsze wyniki – nawet -3,4 cm w obwodzie talii po trzech zabiegach. Cena: od 100 zł/zabieg klasyczny i 300 zł za wariant Alliance. www.itpsa.pl

Ultraskin II Absolute

To najnowszy zabieg do walki z tkanką tłuszczową, który jednocześnie poprawia jędrność i napięcie skóry. Urządzenie to wykorzystuje działanie nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych (HIFU), polegającej na precyzyjnym skupieniu fali o wysokiej energii na małym obszarze. Zabieg jest bezinwazyjny. Efekty utrzymują się do pięciu lat. Cena: 4000 zł.
www.medestetis.pl

Zabieg Destock CPX

Zabieg marki Diego Della Palma rozpoczyna się peelingiem - w tym celu wykorzystywany jest peeling z kwasami (glikolowym, mlekowym lub migdałowym) lub termoaktywny scrub. Następny etap zabiegu zależy od rodzaju i stopnia zaawansowania cellulitu: - opcja przy ograniczonym cellulicie: biała borowina lub rozgrzewające bandaże (najczęściej borowinę stosuje się w pierwszym zabiegu, a bandaże w kolejnych z serii) - opcja przy zaawansowanym cellulicie: przed borowiną/bandażami stosuje się dedykowany, specjalistyczny kosmetyk: cellulit obrzękowy - sole drenujące, cellulit tłuszczowy - koncentrat antycellulitowy, cellulit włóknisto-stwardnieniowy - perły antycellulitowe Zabieg kończy się masażem drenującym.

Cała procedura jest niezwykle przyjemna i można się podczas niej zrelaksować. A skóra jest po nim jedwabiście gładka i napięta. Oczywiście aby osiągnąć efekt antycellulitowy, należy umówić się na całą serię. Koszt: od 260 zł.

www.salon.cece.pl

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.