Polka została wybrana Miss World 2021! Kim jest Karolina Bielawska?
Fot. PAP/ EPA/Thais Llorca
o tym jest głośno

Polka została wybrana Miss World 2021! Kim jest Karolina Bielawska?

Co o niej wiemy? To pierwszy taki sukces Polski od 1989 roku!

Oscar Dąbkowski 17 marca 2022 07:29
Polka została wybrana Miss World 2021! Kim jest Karolina Bielawska?
Fot. PAP/ EPA/Thais Llorca

Za nami iście historyczny moment. Polka po raz drugi w historii została Miss World. Karolina Bielawska podczas gali w Portoryko zostałą okrzykniętą najpiękniejszą kobietą świata. Piękna Miss Polonia powtórzyła sukces Anety Kręglickiej i zdobyła tytuł Miss Świata 2021. Kim jest? Co o niej wiemy? I co zadecydowało o tym, że jak pierwsza Polka po 23 latach sięgnęła po zaszczytne miano najpiękniejszej?

ZOBACZ TEŻ: Była miss Ukrainy chwyciła za broń i dołączyła do wojsk broniących jej kraju

Karolina Bielawska została wybrana Miss World 2021

Karolina Bielawska dziś w nocy powtórzyła sukces Anety Kręglickiej i jako druga Polka w historii sięgnęła po koronę i zaszczytne miano Miss Świata! Bielawska została Miss World 2021 i przez najbliższy rok będzie nosiła miano najpiękniejszej kobiety świata. „Historia dzieje się na naszych oczach”, napisano na profilu konkursu Miss Polonii. I trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Polska po raz pierwszy i ostatni po koronę Miss World sięgnęła w 1989. Wówczas przypadła ona właśnie Anecie Kręglickiej. Po drodze zdarzały się nam jeszcze nieco mniejsze sukcesy na tym międzynarodowym konkursie piękności. Ewa Wachowicz (Miss Polonia 1992) zajęła na nim 4. miejsce, podobnie Katarzyna Borowicz (Miss Polonia 2004), która wywalczyła 4 miejsce i tytuł Queen of Europe. Sukces Anety Kręglickiej dopiero dziś w nocy podczas gali w Portoryko powtórzyła Karolina Bielawska, która sama jest Miss Polonią 2019.

Polka została wybrana Miss World 2021! Kim jest Karolina Bielawska?
Fot. RICARDO ARDUENGO/AFP/East News

CZYTAJ WIĘCEJ: O pięknie, kompleksach i przemijaniu. Przypominamy wyjątkowe wywiady z Anetą Kręglicką!

Karolina Bielawska bez większych problemów awansowała do kolejnych etapów konkursu Miss World 2021, najpierw do czterdziestki, ścisłej dwunastki, a potem – do finałowej szóstki. W samym finale pokonała m.in. reprezentantkę Wybrzeża Kości Słoniowej (Olivia Yace, tytuł II wicemiss) oraz Stanów Zjednoczonych (Shree Saini, tytuł I wicemiss). Polka od początku zachwycała urodą, czysto słowiańskimi rysami, lecz także szerokim, szczerym uśmiechem, optymizmem, pogodą ducha i pewnością siebie. Karolina bez problemu poradziła sobie także z pytaniami od jury. Co więcej, już od samego początku była typowana jako jedna z faworytek do korony. Obok niej na tegoroczną zwyciężczynię Miss World 2021 typowano także miss Wybrzeża Kości Słoniowej, Wenezueli, Meksyku i Indii. Finalnie korona trafiła jednak do przedstawicielki Polski.

WIĘCEJ NA TEMAT: Miss Polonia 1991: „Przeżywam wszystko na nowo”. Jak dziś wygląda Karina Wojciechowska?

Kim jest Miss World 2021, Karolina Bielawska?

Karolina Bielawska urodziła się w 1999 roku w Łodzi, ma 22 lata i 179 cm wzrostu. Już w 2019 wygrała najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs piękności w Polsce - Miss Polonia. Jest studentką kierunku biznes management na Politechnice Łódzkiej. Jej największą pasją są podróże. Lubi poznawać nowe kultury, ludzi i ich obyczaje. Do tej pory zwiedziła już ponad 30 krajów!

Polka została wybrana Miss World 2021! Kim jest Karolina Bielawska?
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Karolina Bielawska chętnie działa też społecznie i charytatywnie. Jest ambasadorką, wolontariuszką i inicjatorką wielu akcji, w tym m.in. Korona z Głowy, Zupa na Pietrynie czy Dotykam = Wygrywam. Bielawska powinna wziąć udział w konkursie Miss World 2020, ale z racji na pandemię COVID-19 konkurs odwołano. Również tegoroczny finał przesuwano dwa razy z racji na zakażenia wśród ekipy pracującej przy wydarzeniu... Finalnie Polce opłacało się czekać na opóźniony finał. W końcu znowu mamy bowiem swoją Miss World, a Karolina Bielawska dołączyła do grona najpiękniejszych kobiet świata! Gratulujemy i już nie możemy się doczekać, żeby przekonać się, jak wykorzysta tę wielką szansę! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?