Miss Polonia 2019: Karolina Bielawska
Fot. Rafal Gaglewski/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Miss Polonia 2019 wybrana. Co wiemy o zwyciężczyni? 

Poznajcie bliżej Karolinę Bielawską!

Gabriela Czernecka 25 listopada 2019 11:50
Miss Polonia 2019: Karolina Bielawska
Fot. Rafal Gaglewski/REPORTER

Miss Polonia 2019 wybrana. Finalistką została Karolina Bielawska, którą wybrano w niedzielę wieczorem podczas finałowej gali Miss Polonia 2019, w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku. Kandydatki do tytułu zaprezentowały się przed jurorami w kilku odsłonach - m.in. w sukniach ślubnym czy strojach kąpielowych. Wygrać mogła jednak tylko jedna. Kim jest Karolina Bielawska?

Miss Polonia 2019: Karolina Bielawska

Jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, Miss Polonia, obchodzi w tym roku swoje 90-lecie. na przestrzeni lat zaszczytny tytuł otrzymało aż 40 Polek, w tym m.in. Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska, Izabella Krzan czy Agata Biernat. W ubiegłym roku Miss Polonia została Milena Sadowska. W niedzielę odbył się kolejny finał Miss Polonia. tegoroczną laureatką konkursu została Karolina Bielawska.

Modelka otrzymała bursztynową koronę, zaprojektowaną specjalnie z myślą o Najpiękniejszej Polce. Teraz Karolina Bielawska będzie miała okazję reprezentować nasz kraj w najważniejszych, międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Universe i Miss Grand International.

Wraz z Karoliną na scenie zaprezentowało się 20 kandydatek. Każda z nich wystąpiła w sukni ślubnej, wieczorowej, koktajlowej oraz w kostiumie kąpielowym, stroju casualowym oraz w bieliźnie. Karolina Bielawska z Łodzi zostawiła konkurencję daleko w tyle. Co o niej wiemy? Miss Polonia 2019, Karolina Bielawska, studiuje zarządzanie w języku angielskim na Politechnice Łódzkiej. Ma 20 lat. Marzyła o tym, by zostać Miss Polonia, by łamać stereotypy głoszące, że Miss to tylko uroda: „ Według mnie to przede wszystkim wiedza, umiejętności, styl, determinacja w dążeniu do celu i pokora. Jako Miss chciałabym wspierać dziewczyny, kobiety zarówno te piękne jak i te, którym brakuje wiary w siebie – pokazywać im, że można i trzeba walczyć o siebie oraz spełniać swoje marzenia”, powiedziała.

Jej największą pasją są podróże. Karolina Bielawska uwielbia odkrywać nieznane dotąd miejsca, poznawać nowych ludzi ich kulturę i zwyczaje. Spośród gwiazd show-biznesu najbardziej inspiruje ją Martyna Wojciechowska. Ceni ją nie tylko za to, że tak jak ona uwielbia podróżować, ale także za działalność charytatywną. Jako Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska chce pomagać kobietom, żeby były bardziej pewne siebie. Przypomnimy, że I Wicemiss Polonia została Aleksandra Kielan z Częstochowy, a II Wicemiss Polonia została Karina Nowak z miejscowości Żory. Serdecznie gratulujemy! 

Miss Polonia 2019: Karolina Bielawska
Fot. Książęce dzieci wzbudzają Mateusz Jagielski/East News

  

Miss Polonia 2019: Karolina Bielawska
Fot. Książęce dzieci wzbudzają Mateusz Jagielski/East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.