Fot. stock.adobe.com
o tym się mówi

W tym niezwykłym zoo w klatkach siedzą ludzie, a nie zwierzęta!

Unikalny ogród zoologiczny znajduje się w Chinach!

Ksenia Krasko 24 marca 2019 12:00
Fot. stock.adobe.com

Zoo „na odwrót” naprawdę istnieje! Mowa o Lehe Ledu Wildlife Zoo, które znajduje się w Chongqing, w Chinach. Miejsce to działa od 2015 roku, ale zupełnie nie przypomina ogrodów zoologicznych z Warszawy, Wrocławia i każdego innego miasta na świecie. W Lehe Ledu to dzikie zwierzęta wędrują swobodnie! Odwiedzający obserwują ich życie ze specjalnych klatek, zainstalowanych bezpośrednio w autobusach.

Chińskie zoo zwiedzane w klatkach

Właściciele ogrodu Lehe Ledu wybrali tak nietypową formę zwiedzania, żeby zwierzęta czuły, że znajdują się w ich naturalnym środowisku. Aby mieszkańcy zoo mogli podążać trasą zwiedzających i nie bali się samochodów, są wabieni kawałkami mięsa. Mocuje się je do pojazdów, lub podaje się jedzenie przez otwory w klatce bezpośrednio podczas jazdy.

„Nasi goście mają niepowtarzalną okazję na prawdziwy dreszczyk emocji. Są nękani i atakowani przez duże koty, a jednocześnie całkowicie bezpieczni. Oczywiście nie ma żadnego ryzyka. Z wyprzedzeniem ostrzegamy o wszelkich zagrożeniach. Informujemy też o kategorycznym zakazie wystawiania dłoni z klatki, ponieważ głodny tygrys nie widzi różnicy między żywą osobą, a swoim śniadaniem”, tłumaczy Chang Liang, sekretarz prasowy nietypowego zoo.

Czy zwierzęta w zoo są bezpieczne?

Pomysł spotkał się z dość pozytywnym odbiorem. Wciąż nie brakuje głosów, że każde zoo to męczarnia dla zwierząt, a w takim miejscu jak Lehe Ledu dzikie okazy mają szansę na odrobinę wolności. Nie da się też ukryć, że to zwiedzający nie zawsze zachowują się roztropnie. W 2018 roku 32-latek wpadł do wybiegu dla niedźwiedzi w warszawskim zoo, i tylko szybka reakcja innych osób zdołała go uratować. Podobne zdarzenie w Szwecji zakończyło się tragedią. Eksperci przypominają, że w takich miejscach warto mieć odrobinę wyobraźni.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Zona 3 Noticias (@zona3noticias)

Fot. East News

Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?