Fot. East News
PODRÓŻE

Kalifornijskie miasto ograniczyło dostęp na wzgórze maków!

Powód? Zadziwiający!

Redakcja VIVA! 19 marca 2019 17:30
Fot. East News

Co potrafimy zrobić dla idealnego zdjęcia na Instagram? Jak się okazuje - dużo! Władze miasta Lake Elsinore w południowej Kalifornii w niedzielę musiały ograniczyć dostęp do kanionu Walker, słynącego z kwitnących pozłotek kalifornijskich z rodziny makowatych. Decyzja miała związek z rekordową ilością turystów i kwestią ich bezpieczeństwa. Tysiące osób uznało, że pozowanie wśród kwiatów to świetny pomysł na zdjęcia. Niestety, nie zwracano uwagi na zdeptaną i zniszczoną roślinność.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jamie & Steve (@wenfloral)

Władze miasta poinformowały o utrudnieniach, związanych z ogromnymi korkami na pobliskich autostradach, a także zwróciły się o pomoc do organów ścigania. Zamknięto dostęp do wzgórz, ponieważ „zachowanie turystów stało się nie do zniesienia”. Następnego dnia odwołano ograniczenia, jednak ostrzeżono, że liczba miejsc parkingowych jest limitowana.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#SuperBloom Update: Walker Canyon has reopened. However, parking is EXTREMELY limited. Lake Street and Nichols Road have also been reopened. Lake Elsinore, we truly understand how difficult this natural phenomenon has been on our residents. This is something unlike anything we have ever experienced in our City and may never again. It demonstrates the #ExtremeBeauty that we have right here in our City, which is one of many reasons so many have chosen Lake Elsinore as their home. Lake Elsinore is the destination for so many unique and incredible features. And, this attraction has brought thousands of people from around the world to not only see our City, but to shop in our stores and dine in our restaurants. The City continues to evaluate all possible options to reduce the strain on our community, the freeway, and local roadways. At this time, it is not feasible for us to keep visitors away from #WalkerCanyon. We are working on a new plan and new options for the coming weekend and will be sure to share this with our community as soon as possible. #hangintherele #LakeElsinore #CaliforniaPoppy

Post udostępniony przez City of Lake Elsinore (@cityoflakeelsinore)

Fani i mieszkańcy miasta podzielili się na dwie grupy – obrońców dostępu do "dzikiego" terenu, i walczących o przyrodę. A jest o co, ponieważ niezwykle liczny wysyp pomarańczowych pozłotek jest wynikiem rzadkich, bardzo ciężkich opadów zimowych. Kolor kwiatów jest tak żywy, że można go zobaczyć ze szczytów gór setki stóp wyżej.  

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.