Gdzie najlepsza pogoda na Majówkę 2024
Fot. maxbelchenko/Adobe Stock
podróże 2024

Pogoda na majówkę 2024 w Polsce i w Europie. Gdzie warto pojechać?

Jakich miejsc lepiej wtedy unikać?

Wiktoria Oskroba 22 kwietnia 2024 18:15
Gdzie najlepsza pogoda na Majówkę 2024
Fot. maxbelchenko/Adobe Stock

Majówka to dla większości z nas przedsmak wakacji. Nic dziwnego, że chcemy wtedy wypocząć w najbardziej sprzyjających warunkach. Niestety to także okres, kiedy wiosenna pogoda płata figle i zaskakuje nas deszczową aurą. Na szczęście dzięki aktualnym prognozom, możemy przewidzieć, w które miejsca przywitają nas słońcem, a które pochmurnym niebem.

ZOBACZ TAKŻE: Na Dominikanie mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie

Tych miast europejskich lepiej unikać podczas Majówki 2024

Chcąc zapewnić sobie urlop w przyjemnych warunkach pogodowych warto unikać miejsc, które słyną z pochmurnej aury. Są to przede wszystkim kraje skandynawskie. Jeśli planowaliśmy podczas tej Majówki wizytę w Oslo czy Kopenhadze, warto przesunąć to ma inny termin. Zrezygnujmy również z wypadu do Berlina, który zapowiada się deszczowo. 

W tym terminie nie możemy liczyć na dobrą pogodę także w Portugalii. Zarówno w Porto, jak i Lizbonie w pierwszej połowie weekendu majowego prognozowane jest zachmurzenie

Najlepsze miejsca w Europie na Majówkę 2024

Zdecydowanie lepiej wybrać kraje śródziemnomorskie, zwłaszcza zachodnią część Włoch, gdzie możemy spodziewać się temperatury przekraczającej 20 st.C. Optymistycznie zapowiada się także pogoda w Paryżu sięgająca około 20 st.C.

Paryż

Paryż
Fot. Canva

Pogoda w Polsce podczas Majówki 2024

Jeśli planujecie spędzić Majówkę w Polsce, możecie być pozytywnie zaskoczeni - zwłaszcza w pierwszych dwóch dniach. Prognozy zapowiadają przyjemne ocieplenie (do ok. 20-25 st.C) i sporą dawkę słońca. Odczujemy to przede wszystkim w centralnej, wschodniej i południowej części Polski. 

CZYTAJ TEŻ: Hot joga - na czym polega popularna forma jogi? Co warto wiedzieć zanim zaczniemy?

Majówka 2024: pogorszenie pogody w weekend

Lepiej odpuścić sobie w tym czasie wypoczynek na polskim wybrzeżu. Tam temperatura będzie utrzymywać się w okolicach 16 st.C. Niestety od 3 maja pojawią się zachmurzenia, a temperatura będzie sukcesywnie spadać na obszarze całego kraju. Pojawią się także opady, zwłaszcza na północy i zachodzie Polski.  

Gdzie najlepsza pogoda na Majówkę 2024
Fot. maxbelchenko/Adobe Stock

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.