majówka 2021, koronawirus
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE 2021

Majówka 2021: Najmodniejsze kierunki, gdzie można polecieć?

Jakie zasady obowiązują podczas podróży?

Aleksandra Frankowska 21 kwietnia 2021 17:27
majówka 2021, koronawirus
Fot. Adobe Stock

Już za kilka dni majówka 2021. Długi weekend, na który każdego roku wyczekują wszyscy Polacy ponownie będzie miał miejsce w dość rygorystycznym reżimie sanitarnym. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, do 3 maja 2021 przedłużono obecne restrykcje, między innymi dotyczące zamknięcia obiektów hotelowych i noclegowych w całej Polsce. Skoro więc majowy urlop w Polsce nie ma prawa wypalić, wiele osób zastanawia się nad wyjazdem zagranicę. Biura podróży kuszą ofertami oraz cenami, a kilka kierunków cieszy się sporym zainteresowaniem. Jakie kierunki odwiedzą Polacy podczas majówki 2021? W którym kraju obowiązuje negatywny test na COVID, a gdzie można dostać się bez niego?

Czytaj również: Oto 6 zaskakujących trendów w podróżowaniu na 2021 rok!

Majówka 2021: urlop w Polsce niemożliwy przez restrykcje

Zgodnie z decyzjami rządu, obostrzenia dotyczące zamknięcia hoteli zostały przedłużone do 3. maja, czyli do ostatniego dnia długiego weekendu 2021, który przypada w poniedziałek. Wielu Polaków przez cały rok czeka na tych kilka wolnych dni, aby moc odpocząć prawie w połowie roku od pracy i zgiełku miasta. Niestety w tym roku może okazać się to całkowicie niemożliwe. Jak więc spędzić majówkę 2021? Niektórzy decydują się na wyjazd zagranicę.

Majówka 2021: kierunki i zasady wjazdu do najpopularniejszych krajów

Hiszpania

Największa fala koronawirusa w Hiszpanii już minęła, a program szczepień idzie pełną parą. W związku z tym wiele osób decyduje się na wyjazd do tego kraju również na majówkę 2021. Przepiękne krajobrazy gór i Morza Śródziemnego jednocześnie to z pewnością doskonałe ukojenie dla zmęczonych Polaków. Aby wjechać do Hiszpanii należy okazać negatywny wynik testu na COVID wykonany maksymalnie w czasie 72 godzin przed przyjazdem. Zasady te nie obejmują dzieci poniżej 6 lat. Warto zabrać ze sobą sporą walizkę na lokalne przysmaki, które można potem zabrać do Polski.

Turcja

Ogromną popularnością na weekend majowy 2021 cieszy się również Turcja, głównie z uwagi na niskie ceny i gwarancję fenomenalnej pogody. Turyści tłumnie zjeżdżają do Antalyi i Alanyi, gdzie mogą wygrzać się pod palmą i rozkoszować błękitem Morza Śródziemnego. Wjazd na teren Turcji jest możliwy po okazaniu negatywnego testu na COVID-19, wykonanego do 72 godzin przed przyjazdem.

Egipt

Bezkresny błękit morza i białe plaże Hurghady, Szarm el Szejk czy Marsa Alam to również jedne z najpopularniejszych destynacji na majówkę 2021. Na miejscu prócz żaru z nieba, czeka również wiele historycznych atrakcji, nurkowanie na rafie koralowej czy też rejs po Nilu. Warunkiem wjazdu do Egiptu jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR.

Grecja

Wyspiarski kraj jakim jest Grecja cieszy się wśród Polaków ogromną popularnością, zarówno na majówkę 2021, jak i w okresie wakacyjnym. Kreta, Santorini, Mykonos czy Rodos to miejsca przypominające prawdziwy raj. Błękit wody, drzewa oliwne, lekki wiatr od pełnego morza pozwalają odpocząć i zrelaksować się na Cykladach. Do Grecji wjechać można okazując negatywny wynik testu na obecność COVID typu PCR, wykonany również maksymalnie na 72 godziny przed przylotem.

Czytaj również: Oto najpopularniejsze kierunki na wakacje 2021!

Majówka 2021: do którego kraju można wjechać bez testu na COVID-19?

Istnieje kilka popularnych kierunków turystycznych, które zapewniają turystom wjazd bez konieczności wykonania testu na obecność koronawirusa. Na majówkę 2021 wielu Polaków wybiera właśnie te egzotyczne destynacje.

Dominikana

Egzotyczna wyspa na Karaibach cieszy się wśród Polaków ogromną popularnością. Niedawno dość długi urlop spędziła tam wraz z rodziną Kasia Cichopek, która na swoim Instagramie prezentowała przepiękne zdjęcia widoków i błękitnej wody. Dominikana zapewnia doskonałą pogodę o każdej porze roku, a co najważniejsze, aby wjechać na wyspę nie trzeba wykonywać testu na COVID-19. Na miejscu jednak wykonywane są tak zwane szybkie testy, dla bezpieczeństwa.

Meksyk

Nikt tak nie kocha Tulum jak Natalia Siwiec, czy Jessica Mercedes. Polskie gwiazdy upodobały sobie Meksyk, nie tylko z uwagi na przepiękny krajobraz i doskonałe jedzenie. Polscy turyści wjeżdżając do Meksyku nie mają obowiązki pokazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Na miejscu z pewnością sprawdzą się modne stroje kąpielowe, bo Meksyk to raj dla instagramowych zdjęć!

Zanzibar

To kierunek, który w tym roku szczególnie upodobały sobie gwiazdy. Bezcovidowy raj na Oceanie Indyjskim odwiedzili Julia Wieniawa, Natalia Kukulska, Marietta Żukowska czy Iwona Pavlović. Turkusowa woda, białe plaże i niezwykle wysokie palmy to tylko kilka uroków tego egzotycznego miejsca. Po przyjeździe na wyspę nie ma kwarantanny, ani konieczności wykonania czy też okazania negatywnego testu.

Jak widać, majówkę 2021 można spokojnie spędzić zagranicą i odpocząć od nadmiaru obowiązków. Jak zapatrujecie się na taką ofertę kierunków? 

Grecja, majówka 2021
Fot. Adobe Stock

Meksyk, majówka 2021
Fot. Adobe Stock

Dominikana, majówka 2021
Fot. Adobe Stock

Zanzibar, majówka 2021
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.