Trendy wiosna 2021

Trendy wiosna 2021: design, kuchnia i podróże! 

Sprawdź, co będzie mocne w tym sezonie!

Aleksandra Frankowska 21 stycznia 2021 15:12

Rok 2021 to nowa nadzieja, na powrót do normalności. 2020 niemal przespaliśmy, odcięci od podróżowania i jednocześnie zamknięci w domach. Teraz lekko wybudzamy się z letargu i jesteśmy gotowi na nowe. W trendach na wiosnę 2021 dominować będzie więc świeżość, radość i odwaga. Nie zabraknie podróży – póki co tych lokalnych, pysznego, zdrowego jedzenia, a także wnętrz, które uspokoją naszą duszę i ukoją estetykę.

Trendy wiosna 2021 – Kuchnia

Ponieważ 2020 roku spędziliśmy w domach, wielu z nas przypomniało sobie, jak cudownie jest gotować we własnej kuchni. Ten trend nie zniknie, a wręcz będzie pogłębiany o nowe, wegetariańskie potrawy. To właśnie one dużo częściej będą gościć na naszych talerzach w 2021 roku. Zrezygnujemy z mięsa na rzecz ryb, hummusu, falafela oraz ciecierzycy. Chętniej będziemy jeść kolorowe sałatki, a także pić zdrowe koktajle, które wzmocnią nasza odporność. Zakupy będziemy robić na lokalnych ryneczkach, wspierając małych przedsiębiorców i działając pro eko.

Trendy wiosna 2021 – Design

Nowością, która ponownie nabierze znaczenia będzie urządzanie niewielkich, kompaktowych przestrzeni. Małe domy, mieszkania, mogą stać się prawdziwą, funkcjonalną oazą, zwłaszcza dla singli, których ilość wciąż rośnie. Do łask wrócą także trendy związane z wykorzystaniem drewna w przestrzeni, nawet w dużej ilości. Ponadczasowy minimalizm zostanie jednak z nami na dłużej, wciąż gloryfikując połączenie bieli, czerni, szarości i marmuru.

Trendy wiosna 2021 – Podróże

Aż w końcu wiosenne promienie słońca sprawią, że będziemy chcieli wystawić nos zza naszych domowych murów. Póki co, podróżować będziemy głównie lokalnie. Na szczęście w Polsce nie brakuje urokliwych miejsc nad Bałtykiem, w górach, czy na Mazurach. Znajdą się też tacy, którzy podejmą szalone wyzwanie i z tęsknoty za ciepłem i egzotyką udadzą się na Zanzibar! Mamy nadzieję, że wiosna 2021 upłynie nam pod hasłem powrotu do normalności. Być może jednak trendy w podróżowaniu jeszcze nas zaskoczą! 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.