kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-18
Fot. J.Zhuk/Adobe Stock
wnętrza

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na wiosnę 2021!

Jakie trendy będą królowały w tym roku?

Redakcja VIVA! 10 stycznia 2021 17:30
kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-18
Fot. J.Zhuk/Adobe Stock

Choć rok 2020 nie był łatwy, to na pewno czas spędzony w domach i mieszkaniach sprawił, że większą wagę przykładamy do urządzania wnętrz. Chcemy, żeby były przytulne i piękne. Odwołane wakacje pozwoliły wielu z nas rozpocząć inwestowanie we własnych czterech ścianach, przekształcając nasze domy i mieszkania w inspirujące miejsca do życia, pracy i zabawy. Co przyniesie rok 2021? Jakie trendy wnętrzarskie będą teraz królowały?

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok - kolory

Coraz większa potrzeba spokoju i równowagi w naszym codziennym życiu wpłynęła na wiele przewidywanych trendów kolorystycznych przedstawionych przez Pantone, Behr, PPG Paints i Sherwin Willams w poprzednich miesiącach. Żółty, odcienie ziemi, błękity inspirowane oceanem i zielenie leśne mają być najmodniejszymi kolorami w nadchodzącym roku.
 

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na wiosnę 2021: żywe barwy

„Sądzę, że w przyszłym roku nadal będziemy obserwować odrodzenie bogatych, nasyconych odcieni. Od odcieni biżuteryjnych, takich jak rubin i szafir, po odcienie ziemi, takie jak cyprys i szafran, projektanci i właściciele domów nie będą stronić od wnętrz z bogatą kolorystyką ”, zdradza projektantka wnętrz Marie Flanigan.
 

kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-30
Fot. Pixel-Shot/Adobe Stock

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na wiosnę 2021: barwy kamieni szlachetnych

Głębokie odcienie kamieni szlachetnych to hit nadchodzącego sezonu. Modny będzie fiolet nawiązujący do barwy ametystu, szmaragdowa zieleń  czy głęboki szafirowy granat. Te kolory można z powodzeniem ze sobą łączyć, tworząc szlachetne, eleganckie wnętrza.

kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-35
Fot. Magryt/Adobe Stock

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na wiosnę 2021: słoneczne odcienie

Designerzy skłaniają się ku różnym odcieniom żółtego. Na czasie są delikatne żółcie używane jako neutralne tło lub jako akcent do błękitów. Odcień ochry i musztardy natomiast świetnie sprawdzi się w połączeniu z ziemistymi tonami. Hitem będzie oczywiście odcień Illuminating, jeden z kolorów roku Pantone 2021.

kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-33
Fot. UnitedPhotoStudio/Adobe Stock

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na wiosnę 2021: neutralne ściany wypełnione kolorowymi grafikami

Biała ściana nie musi być nudna. Teraz, kiedy wyraziste kolory królują, wystarczy zapełnić ją ciekawymi grafikami. Aby stworzyć idealne tło najlepsze będą odcienie ciepłej bieli lub delikatna szarość.

kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-24
Fot. Photographee.eu/Adobe Stock


Najmodniejsze kolory we wnętrzach na wiosnę 2021: wszystkie kolory tęczy

Radosne kolory, które mają moc poprawiania humoru będą królowały w 2021 roku. Ciemne i ponure znikną. Nie bój się eksperymentować! Postaw na wyrazistą tapetę lub… tęczowy obraz!

kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-27
Fot. Photographee.eu/Adobe Stock

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na wiosnę 2021: w stronę natury

Potrzeba przebywania na łonie natury ma swoje odzwierciedlenie w trendach wnętrzarskich. Skłaniamy się więc ku ciepłym kolorom, które dają poczucie przytulności, komfortu i bezpieczeństwa. Zieleń spełnia te wymagania, a jednocześnie jak żaden inny kolor kojarzy się z przyrodą. Hitem sezonu będą tapety w roślinne wzory.
 

kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-12
Fot. J.Zhuk/Adobe Stock

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.