kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-18
Fot. J.Zhuk/Adobe Stock
wnętrza

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na lato 2021!

Jakie trendy królują w tym sezonie?

Redakcja VIVA! 15 lipca 2021 13:30
kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-18
Fot. J.Zhuk/Adobe Stock

Choć ostatni rok nie był łatwy, to na pewno czas spędzony w domach i mieszkaniach sprawił, że większą wagę przykładamy do urządzania wnętrz. Chcemy, żeby były przytulne i piękne. Odwołane wakacje pozwoliły wielu z nas rozpocząć inwestowanie we własnych czterech ścianach, przekształcając nasze domy i mieszkania w inspirujące miejsca do życia, pracy i zabawy. Jakie trendy będą modne latem 2021? 

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok - kolory

Coraz większa potrzeba spokoju i równowagi w naszym codziennym życiu wpłynęła na wiele przewidywanych trendów kolorystycznych przedstawionych przez Pantone, Behr, PPG Paints i Sherwin Willams w poprzednich miesiącach. Żółty, odcienie ziemi, błękity inspirowane oceanem i zielenie leśne są najmodniejszymi kolorami tego roku.

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na lato 2021: żywe barwy

„Nadal będziemy obserwować odrodzenie bogatych, nasyconych odcieni. Od odcieni biżuteryjnych, takich jak rubin i szafir, po odcienie ziemi, takie jak cyprys i szafran, projektanci i właściciele domów nie będą stronić od wnętrz z bogatą kolorystyką ”, zdradza projektantka wnętrz Marie Flanigan.
 

kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-30
Fot. Pixel-Shot/Adobe Stock

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na lato 2021: barwy kamieni szlachetnych

Głębokie odcienie kamieni szlachetnych to hit nadchodzącego sezonu. Modny będzie fiolet nawiązujący do barwy ametystu, szmaragdowa zieleń  czy głęboki szafirowy granat. Te kolory można z powodzeniem ze sobą łączyć, tworząc szlachetne, eleganckie wnętrza.

kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-35
Fot. Magryt/Adobe Stock

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na lato 2021: słoneczne odcienie

Designerzy skłaniają się ku różnym odcieniom żółtego. Na czasie są delikatne żółcie używane jako neutralne tło lub jako akcent do błękitów. Odcień ochry i musztardy natomiast świetnie sprawdzi się w połączeniu z ziemistymi tonami. Hitem będzie oczywiście odcień Illuminating, jeden z kolorów roku Pantone 2021.

kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-33
Fot. UnitedPhotoStudio/Adobe Stock

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na lato 2021: neutralne ściany wypełnione kolorowymi grafikami

Biała ściana nie musi być nudna. Teraz, kiedy wyraziste kolory królują, wystarczy zapełnić ją ciekawymi grafikami. Aby stworzyć idealne tło najlepsze będą odcienie ciepłej bieli lub delikatna szarość.

kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-24
Fot. Photographee.eu/Adobe Stock


Najmodniejsze kolory we wnętrzach na lato 2021: wszystkie kolory tęczy

Radosne kolory, które mają moc poprawiania humoru królują w 2021 roku. Ciemne i ponure znikają. Nie bój się eksperymentować! Postaw na wyrazistą tapetę lub… tęczowy obraz!

kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-27
Fot. Photographee.eu/Adobe Stock

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na lato 2021: w stronę natury

Potrzeba przebywania na łonie natury ma swoje odzwierciedlenie w trendach wnętrzarskich. Skłaniamy się więc ku ciepłym kolorom, które dają poczucie przytulności, komfortu i bezpieczeństwa. Zieleń spełnia te wymagania, a jednocześnie jak żaden inny kolor kojarzy się z przyrodą. Hitem sezonu będą tapety w roślinne wzory.
 

kolory-wnetrza-trendy-2021-wiosna-12
Fot. J.Zhuk/Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.