podroze-2021-trendy-w-podrozowaniu-po-pandemii-koronawirusa-5
Fot. AdobeStock.com
podróże

Oto 6 zaskakujących trendów w podróżowaniu na 2021 rok!

Jak pandemia koronawirusa zmieni sposób, w jaki spędzamy urlop?

Redakcja VIVA! 29 listopada 2020 14:31
podroze-2021-trendy-w-podrozowaniu-po-pandemii-koronawirusa-5
Fot. AdobeStock.com

HomeToGo, największa na świecie wyszukiwarka noclegów wakacyjnych, opublikowała swoje prognozy dotyczące zmieniających się trendów turystycznych i nowych popularnych destynacji na 2021 rok. Na podstawie tendecji, kształtujących się wśród osób podróżujących w Stanach Zjednoczonych, a także spostrzeżeń z danych dotyczących rezerwacji, HomeToGo przygotowało prognozy, które pokazują, jak pandemia koronawirusa wpłynie na przyszłość podróży.

„Wiele trendów związanych z wyszukiwaniem i rezerwacjami, które zauważamy w 2021 roku, wynika z trwającej pandemii. Ponieważ COVID-19 wyraźnie zmienił sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, coraz więcej podróżnych szuka bardziej bezpiecznych sposobów na zaspokojenie chęci podróżowania. Notujemy wzrost liczby rezerwacji dokonywanych w ostatniej chwili oraz nacisk na wiejskie, spokojniejsze miejsca docelowe”- zdradziła Caroline Burns, ekspert ds. Podróży i szef PR na USA i Wielką Brytanię w HomeToGo.

Trendy podróżnicze na 2021 rok - co się zmieni?

Jakie będą główne trendy w podróżowaniu w nadchodzącym roku? Oto 6 najważniejszych:

  1. Urlopy zimą 2021 roku: aż 43% podróżujących planuje wyjazdy zimowe na początek 2021 roku - z czego prawie połowa (44%) chce wyjechać do ciepłych krajów, a 24% do kurortów narciarskich.
  2. Wyjazdy zagraniczne w 2021 roku: chociaż ograniczenia podróży zmusiły 53% ankietowanych podróżnych w USA do anulowania lub zmiany rezerwacji planów podróży w tym roku, wielu zdecydowało się na zagraniczne destynacje w 2021 roku. W USA destynacje, które odnotowały największy roczny wzrost zainteresowania w wyszukiwarce to: Aruba (+ 2298%), Santorini, Grecja (+ 945%), Bali, Indonezja (+ 294%) oraz Neapol, Włochy (+ 207%).
  3. Podróże na wieś: w 2020 roku dane z wyszukiwarki wykazały, że prawie 90% wszystkich wyszukiwań dotyczyło wyjazdów na obszary wiejskie! Ten trend prawdopodobnie będzie się utrzymywał także w 2021 roku.
  4. Podróżowanie w pojedynkę mniej popularne: coraz mniej osób chce podróżować samotnie. W 2020 roku udział rezerwacji pojedynczych miejsc noclegowych na HomeToGo spadł o 44% w porównaniu z 2019 roku. Większość osób planuje teraz podróżować ze średnio sześcioma osobami towarzyszącymi!
  5. Wzrost liczby podróży last minute: w czasie pandemii liczy się elastyczność. Dlatego więcej podróżnych rezerwuje spontaniczne wycieczki last minute. Średnia liczba dni między rezerwacją a odprawą wynosi teraz 50, co oznacza spadek o 37,5% w porównaniu ze średnim czasem realizacji przed pandemią.
  6. Warunki sanitarne mają większe znaczenie: przy zwiększonej kontroli czystości w związku z COVID-19, dane wyszukiwania wskazują, że 45% podróżnych uwzględniło podwyższone warunki sanitarne wśród trzech najważniejszych czynników decyzyjnych.

podroze-2021-trendy-w-podrozowaniu-po-pandemii-koronawirusa-11
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.