podroze wyspa mont saint michel
Fot. Adobe Stock
podróże

Podróże: niesamowita wyspa Mont Saint-Michel obchodzi… tysiąclecie!

Tajemniczą wyspę u wybrzeży Normandii po prostu trzeba zobaczyć!

Redakcja VIVA! 16 czerwca 2023 16:18
podroze wyspa mont saint michel
Fot. Adobe Stock

Niektórzy uważają, że Francję można porównać do najpiękniejszego królestwa w niebiosach. Wystarczy zerknąć na tajemniczą wyspę u wybrzeży Normandii, aby przekonać się na własnej skórze, że się nie mylą. Mowa tutaj o spektakularnym dziele architektury Mont Saint-Michel. Przez swoją magiczną aurę, co roku przyciąga miliony turystów z całego świata.
 

ZOBACZ TAKŻE: 10 niesamowitych rzeczy, których nie wiedzieliście o Wersalu

Podróże: z czego słynie tajemnicza wyspa Mont Saint-Michel?


Według legendy, pewnego razu biskupowi pobliskiego miasta Avranches, Aubertowi, ukazał się sam Michał Archanioł, z prośbą o wybudowanie kościoła na skale. Tak też się stało, bo w 709 roku na jego cześć powstało niesamowite sanktuarium. Co ciekawe, na nim się nie skończyło, bo w 1023 roku zaczęły się prace nad romańskim opactwem. Po 60 latach budowy, miejsce to zaczęło przypominać prawdziwy „cud zachodu”. Dzisiaj wyspa obchodzi swoje 1000-lecie i zachwyca turystów niepowtarzalnym charakterem. Ma różne oblicza, w zależności od pory dnia, nabiera całkiem innego wyglądu. W wakacje możecie przyjrzeć się tu największym w Europie pływom morskim. Natomiast zimą zabraknie Wam tchu na widok lodowego wybrzeża. Krajobrazy w tej krainie są czarujące.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @bc_img

Atrakcje Mont Saint-Michel - co warto zobaczyć?


Jedną z najpopularniejszych atrakcji Mont Saint-Michel jest gotycki klasztor LA Merveille, który skrywa w sobie wiele imponujących pomieszczeń, schodów i ciekawych korytarzy. Będziecie mieli okazję zobaczyć salę rycerską, a także jadalnię dla mnichów. Warto też przejść się główną ulicą wyspy Grande Rua. Gdzie możecie natknąć się na liczne sklepy, muzea, knajpki z kuchnią normandzką i podziwiać piękne, zabytkowe domki z okresu XV-XVI wieku. Będąc na wyspie Mont Saint-Michel, koniecznie musicie zatrzymać się na puszyste omlety od LA Mere Pulard, z których słynie opactwo. Gwarantujemy, że będzie to niezapomniana uczta dla waszego podniebienia.
 

Ta jedna z najpiękniejszych konstrukcji świata, wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Widok zapiera dech w piersiach. Trzeba przyznać, że wygląda cudownie zwłaszcza przy wschodzie słońca, gdy wyspa dopiero budzi się do życia.
 

Tekst : Sandra Marchel

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.