5 powodow aby przejsc na wege
Fot. Adobe Stock
KUCHNIA 2021

5 powodów dla których warto w 2021 roku przejść na wegetarianizm!

Zacznij przemianę już dziś!

Aleksandra Frankowska 12 stycznia 2021 18:27
5 powodow aby przejsc na wege
Fot. Adobe Stock

W ludzkim życiu odpowiednia dieta to podstawa, jeśli zależy nam na dobrym zdrowiu i - jak to niektórzy mówią - długowieczności. Zbilansowane posiłki i odpowiednio dobrane produkty potrafią bowiem przedłużyć życie nawet o kilkanaście lat. Racjonalne odżywianie sprawia, że czujemy się lepiej, bo to odpowiedź naszego organizmu i układu pokarmowego - w ten sposób mówi nam Dziękuję. Ilość osób, które rezygnują z mięsa w Polsce z roku na rok wzrasta, a trendy 2021 mówią, że będzie to coraz bardziej popularne. Powodów jest bardzo wiele - niekiedy decyduje etyka i miłość do zwierząt, innym razem chociażby chęć zmiany czegoś w swoim życiu. A ponieważ mamy początek nowego roku, przygotowaliśmy dla Was 5 sensownych powodów, dla których warto przejść na wegetarianizm w 2021 roku.

1. Zadbaj o swoje zdrowie w 2021

Okazuje się, że warzywa to prawdziwe lekarstwo dla chorego serca. I wcale nie mówimy tutaj o problemach miłosnych, a kardiologicznych. Większości tego typu schorzeń można uniknąć, wprowadzając do swojego życia dietę bogatą w warzywa. Nie mają one bowiem niezdrowych tłuszczów, a ograniczenie lub też całkowite wyeliminowanie mięsa z diety pozwala wzmocnić system odpornościowy. Bycie wege to najnowszy trend 2021.

2. Czas na… długowieczność w 2021

Oficjalnie mówi się, że dieta bezmięsna przedłuża życie o kilka, a nawet kilkadziesiąt lat. Zdrowe odżywianie wymaga wprowadzenia do jadłospisu dużej ilości warzyw, a wyeliminowania produktów pochodzenia zwierzęcego.

Zdrowe warzywa i owoce rozłożone na stole
Fot. Stock

3. Miłość do zwierząt

Ogromna większość wegetarian odrzuciła mięso w wyniku sprzeciwu, co do maltretowania zwierząt. Uważają ich oni za wiernych przyjaciół, to idealiści, którzy wierzą, że rośliny są w stanie zrekompensować im mięso. Wegetarianie nie potrzebują do szczęścia steków i wiedzą, że ich kuchnia może być bogata także bez tego. 

Coraz więcej osób w Polsce właśnie z tego powodu rezygnuje z diety bogatej w mięso. Wegetarianizm 2021 to również jeden z najmodniejszych trendów tego roku.

4. Aspekty ekologiczne na 2021

Codzienne wybory dokonywane przez wegetarian wspierają nasz dom, którym jest Ziemia. Wielu z nich stawia na lokalne produkty, często z ulubionych, niewielkich sklepików prowadzonych od lat. Na zakupy przychodzą również z wielorazowymi torbami unikając plastiku i walcząc o ekologię.

Jak być bardziej eko?
Fot. STOCK ADOBE

5. Jasny umysł

Jedząc warzywa, dostarczamy organizmowi przede wszystkim ogrom witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Są one również bogate w węglowodany złożone oraz aminokwasy, co wpływa bardzo pozytywnie na pracę mózgu. Przejdź na wegetarianizm w 2021 rok u - warto. 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!